Letopisy Vukogvazdské družiny - svazek prvý

Letopisy Vukogvazdské družiny - svazek prvý

Tovaryš Keredok k smrti rád piklí. Kudúčka Meoda si chce vydupat trochu uznání. Rváč Jokedit touží po řádně chmeleném pivu. Pohan Rinvit by se rád vyhnul hranici. A smolař Dargos… Ten by chtěl konečně svatý klid. Jsou knihy, v nichž neohrožení hrdinové bojují se silami temnot a zachraňují svět. Letopisy Vukogvazdské družiny mezi ... celý text

Jsou knihy, v nichž neohrožení hrdinové bojují se silami temnot a zachraňují svět. Letopisy Vukogvazdské družiny mezi ně nepatří.
Protože jejich svět není černobílý. Spíš zatraceně špinavý!
Příběh o společném putování a hledání přátelství, plný odříkání, krve a hrachové kaše.

Letopisy Vukogvazdské družiny jsou kolektivním dílem skupiny autorů - Honza Kravčík (1978), Vojta Sedláček (1979), Jéňa Kremer (1981) a Honza Hnátek (1979) -, kteří patří ke tvrdému jádru kdysi početnější stejnojmenné skupiny hráčů Dračího doupěte. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/11_/111665/letopisy-vukogvazdske-druziny-svaze-aiU-111665.jpg 4.337

Letopisy Vukogvazdské družiny (1.)

Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Gorgona

elenai

Čekala jsem od toho úplně, ale úplně něco jiného. Ovšem nemůžu říct, že jsem zklamaná, ba naopak! Děj byl u první povídky trošičku slabší, o to víc překvapily jednotlivé zvraty. Z druhé části jsem měla husí kůži a dost mě zamrzela jistá ztráta. A u třetí jsem se skvěle bavila, i když naši milí hrdinové dostávali pěkně na zadel. Každopádně mi řádsky přirostli k srdci, takže jsem hnedle rozčetla druhý díl a jsem zvědavá, do jakého průšvihu se zase dostanou.

Landreth

Příjemná nostalgie! A povedená vzpomínka na dobu, kdy jsem se spolužáky na přelomu tisíciletí každý víkend hrával Dračák a Letopisy četl na netu. Příběhově to sice není bůhvíjak bohaté, víc se řeší vztahy mezi postavami, ale na druhou stránku se tyto příběhy "opravdu staly". Jako plus považuji přízemnost příběhů, hrdinové se snaží jen přežít a vydělat nějakou vindru, rozhodně nezachraňují svět na každém kroku. A s postavami se nezachází v rukavičkách, dost často umírají, dopředu fakt nelze říct, kdo přežije a kdo ne. Výborně vystavěný je svět, kde se dobrodružství odehrávají, jedná se totiž o příjemný mix staroslovanského světa a středověku. Celkově velice čtivé.

Rybna
08.01.2016

Výborný! Zajímavé dělení textu, těžce inspirováno středověkem, magie působí naprosto přirozeně. Doporučuji.

AnetK
27.12.2015

Autoři na svých postavách moc nevisí a vzhledem k rychlostí jejich umíraní jsem k tomu taky nedostala šanci. Žádné epické fantasy se sice nekoná, ale kniha si na nic takového ani nesnaží hrát. První povídka se trochu vlekla, zbytek svižný a vtipný.

Torgal
03.05.2015

Naozaj nechápem na základe čoho považujú túto knihu za geniálnu ľudia, čo nikdy nehrali Dračí Doupě. Jazyk má síce slušný, aj striedanie rozprávačov príbehu podľa postáv (a ich časté a náhle úmrtia) knihu osviežuje, ale dej jednoducho netiahne. Najviac patrné je to v prvom z trojice príbehov, ktorý je len o roztržkách v družine a príbeh je na tri vety. Pre hráčov "dračáku", ku ktorým sa radím aj ja, ale kniha ponúka nový zážitkový level, keď si pri čítaní porovnáva chovanie hrdinov s tým, čo zažil u vlastného stolu a prečítal v pravidlách. Aj s touto výhodou knihu považujem len za ľahký nadpriemer, hoci prečítaniu jej pokračovaní by som sa nebránil. Pri čítaní pôvodných letopisov na stránkach vukogvazdskej družiny pred pár rokmi som sa ale bavil viac. 6+/10

borknagar
01.05.2015

Jednoduchá, avšak čtivá fantasy, která sice není dokonalá, ale čtenář se při čtení nenudí a občas se i zasměje. Tři příběhy, trocha krve (někdy i více než hodně) a zajímavé postavy (které si však moc neužijeme - alespoň některé). A tucet povedených obrázků. To vše zabalené do slušivého kabátku. Kdo má rád fantasy, zde chybu při čtení neudělá. A jelikož již pomalu vychází třetí díl, mám co dohánět, už jen proto, že mi je tento projekt více než sympatický..... :)

Eressea
02.03.2015

Jsem uchvácen! Nejlepší fantasy knížka, kterou jsem kdy četl.

lampernaqui
18.12.2014

Celkem zajímavé, podle obálky jsem čekal něco jiného, ale jakmile jsem si zvykl na rychlé střídání postav, četlo se to samo. První povídka slabší, druhá nejlepší, třetí dobrá. Pro čtenáře rozhodně dobrá věc - nikdy neví, kdo z družiny zemře, může to potkat opravdu každého. A jak je napsáno, tyto příběhy se skutečně prožily...

Nikolka001
03.02.2014

Letopisy Vukogvazdské družiny je skvěle napsaná kniha, která vás zahrne do děje, který je výjimečný. Kniha je psána nářečím, přímá řeč je označována pomlčkami a děj je propracovaný, čtivý, napínavý a občas i strašidelný. Tuto jedinečnou knihu všem doporučuji. :)

Kristy7
12.11.2013

Naprosto úžasná kniha! Rychle jsem se nechala unést dějem, který mě jen tak nepustil a po přečtení jsem akorát litovala, že Letopisy zatím nemají více dílů. Už se moc těším na pokračování! A také chválím provedení knihy - nádhernou obálku a ilustrace.

dusan122
30.06.2013

Zajímavá banda.Dobré čtení.Těším se na pokračování.

Boidil
18.07.2012

Skvělá a vtipná kniha. Moc doporučuji. :)