Léto - Obrázkové příběhy

Léto - Obrázkové příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/112413/bmid_leto-obrazkove-pribehy-SSp-112413.jpg 5 95 15

Po knížce o jaru přichází Léto. Autorka na obrázcích znovu vypráví své malé, vtipné příběhy všedního dne, které poutají a bystří pozornost, podněcují fantazii a řečové schopnosti, ale hlavně baví malé i větší děti. V atmosféře slunného léta se opět setkáte s některými starými známými a kamarády z předchozí knížky Jaro. Přibudou další postavy, věci a zvířátka.... celý text

Pro děti a mládež Pro nejmenší
Vydáno: , Paseka

Sommer-Wimmelbuch , 2007

Jeninas
07.12.2023 5 z 5

Léto skvěle navodí atmosféru, přestože jaro mě bavilo o trochu víc. Sympatizovala jsem především s dědou Vaškem a jeho pokusy o autoškolu. Dceru zase zaujala např. holka, která zablokovala skluzavku - a to se nedělá!

Jupijow
04.06.2023 5 z 5

Náš dvouletý ji miluje, takže palec nahoru

malámišička
22.04.2023 5 z 5

Tučňák!!
Hasiči!!
Zmrzlina!
Vždy vybereme jednu postavu a sledujeme po celou knížku, kam jede, co se děje.
Konečně mi to přišlo letní.

Briv
25.11.2021 5 z 5

* To je tak krásná knížka! Obrázky jsou moc krásné a těch nápadů a detailů, co tam se synem pořád nacházíme. Věřím, že se nás bude bavit ještě dlouho. Syn si ji často bere i sám a prohlíží si ji. Už se těším až si pořídíme i ty další, protože určitě musíme mít celou sérii. Doporučujeme.

Zdeňula
09.01.2021 5 z 5

Nádherná knížka pro děti.

Margaritta1987
04.01.2021 5 z 5

Všechny knihy od autorky patří už třetím rokem ke stálicí a věřím, že ještě pár let budou i s druhým synem. Jak stárne, tak knihu používáme různě. Nejdříve uvažujeme barvy, pak hledáme určité osoby (věci) na jednotlivých stránkách, doplňujeme slovní zásobu. Když je starší, tak vymyšlíme k obrázkům příběhy.

Martooni
20.04.2020 5 z 5

Všechny knihy z této edice jsou dokonalé a nejmenší děti je milují.

muchomurka
15.04.2020 5 z 5

Krásná knížka - skvělé ilustrace, na zadní straně seznámení s pár postavami, hádanka. Naši malou hodně baví.

EvikU.
09.03.2020 5 z 5

Tohle je kniha snů pro rodiče a malé děti. Baví je hledat na každé stránce stejnou postavu. Je to výborná kniha na jejich proč. Proč a proč. Tahle kniha vlastně není nikdy přečtená. I když já zjišťuji, že se jí po čase taky omrzí zrovna tak jako hračka s kterou hraje každý den nebo písnička kterou chce často poslouchat. Chce holt i ty knihy střídat. Ale jinak doporučuji.☺

TaLu
14.02.2020 5 z 5

Kniha, ve které přečteme s vnučkou spousty příběhů i když v ní není ani slovo. Tato forma knih podporuje fantazii. Moc se nám líbí.

Aknel26
25.08.2019 5 z 5

Výborné knížky na rozmluvení dětí. Dá se tu mluvit úplně o všem - o lidech, zvířatech, přírodě, předmětech, činnostech, domech, autech, obchodech, počasí, vztazích i místech. Můžete vymýšlet příběhy, sledovat osudy některých "hlavních hrdinů" - a to nejen v rámci jedné knihy, ale všech pěti (třeba pán-běžec a paní s jezevčíkem). Podle toho, jak se staví školka, jdou knihy v pořadí Zima, Jaro, Léto, Podzim. A Noc se nejspíš odehrává rok nato. Prohlížíme je se synem od jeho roka a půl a vždycky najdeme něco nového, o čem se dá mluvit. Kdybych mohla, dám hvězdiček deset.

Zuzvil
19.05.2017 5 z 5

Obě s dcerou milujeme knížky od této autorky, opravdu jsem zatím nenašla konkurenci. Všech 5 dílů (Jaro, Léto, Podzim, Zima, Noc) je bezkonkurenčních v tzv. kategorii "hledacích" knížek. Báječný mi také přijde formát, větší A4 a že se jedná o pevné desky, takže děti jen tak lehce nezničí. Vtipné, nápadité, hledací, prostě skvělé. Pro děti od cca 1,5 let do 99 let klidně, pokaždé najdete něco jiného, co vás zaujme. Příběhy postav na sebe navazují, ale můžete si vytvářet i příběhy své vlastní, je to prostě pecka :-)

Petja
04.01.2017 5 z 5

Super "hledací" knížka, v níž lze sledovat cestu jednotlivých postav. Knihy na sebe navazují, takže lze dále sledovat osudy hrdinů i v každém ročním období. Kniha obsahuje řadu detailů, ale na rozdíl od ostatních knih tohoto typu není chaotická. Dcerka čte tuto sérii od 2,5 let a opravdu si je oblíbila, stejně jako kalendář na r. 2016. Oceňuji také, že jde o pevné leporelo, které (doufám) dlouho vydrží, protože na začátku malé děti hledají jednotlivé obrázky, starší děti pak vymýšlejí celé příběhy. Prohlížení navíc baví i dospělé :-).

Milinka8
05.01.2016

Mame vsechny rocni obdobi. Zacali jsme popisovat obrazky a vypravet pribehy, kdyz bylo dceri rok a pul. Napomohlo to k velice dynamickemu rozvoji jeji slovni zasoby.

lazenskaveverka
16.10.2015 5 z 5

(jaro-léto-podzim-zima-noc) Moje děti celou řadu milujou.