Bez tebe to není léto

Bez tebe to není léto https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159632/bmid_bez-tebe-to-neni-leto-v3U-159632.jpg 4 342 57

Dva bratři. Jedna opravdová láska. Léto už nikdy nebude takové jako dřív. Belly strávila dosud každé léto svého života v domě na pláži v městečku Cousins. Jenomže teď se všechno změnilo. Když už to téměř vypadalo, že s Konrádem, svou osudovou láskou, přece jen začne chodit, nakonec skončila jen se zlomeným srdcem. A teď ji čeká vůbec první léto doma, ve městě. Bez pláže, bez oceánu a hlavně bez těch, které má po své rodině nejraději na světě — bez Susanny, bez Jeremiáše a samozřejmě i bez Konráda. Nejlepší Bellyina kamarádka Taylor má spoustu náhradních prázdninových plánů („Vždyť i tady jsou super kluci! A bazén taky, no ne, Belly?“). Jenomže pak jednoho dne zazvoní Belly mobil a Jeremiáš jí oznamuje, že Konrád zmizel. Všechno napovídá tomu, že odjel do Cousins. Proč? Co ho k tomu přimělo? A tak se Belly s Jeremiášem vydávají na záchrannou misi do tolik milovaného letního domu. Zažije sedmnáctiletá Belly nakonec jen další léto plné naděje a trápení, které jí její láska ke Konrádovi přináší? Nebo se ho už konečně dokáže vzdát a zařídit si vlastní život?... celý text

Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Jota

It's Not Summer Without You , 2010

Lovehorses365
Lovehorses365
24.03.2024 4 z 5

První díl se mi líbil o něco více ale tento také není k zahození...

Karcoolka2210
Karcoolka2210
01.09.2023 3 z 5

Druhá časť podobne ako prvá neohúrila, ale ani neublížila. Kniha je pre násťročných, takže veľké očakávania som nemala, ale autorka rieši okrem vzťahov hlavných hrdinov aj vážnejšie problémy ako je strata rodiča, čo môže niekomu pomôcť. Trilógiu už dorazím, lebo je to v rámci výzvy, ale toto je naozaj autorka pre mladších čitateľov. AJ

Jittush
Jittush
25.08.2023 4 z 5

Druhý díl byl o kousek lepší než díl první, ke třetímu se asi ani nepropracuji, protože chování a jednání jednotlivých postav mě rozčiluje. Jako oddechovka na léto dobrý, další důvod proč jsem knihu četla - pro srovnání se seriálem

LexiS
LexiS
22.08.2023 3 z 5

Tento díl se mi líbil víc než předešlý. Jde vidět aspoň částečný posun postav, jen Belly je stále stejně sobecká jako v prvním díle.
Ale, když to srovnám se seriálem, tak ten se tentokrát hodně držel předlohy, až na to, že něco doplnil a něco zase vynechal. Líbí se mi celé jeho zpracování.
Na letní čtení (a koukání) naprosto dokonalé.

michaela5515
michaela5515
20.07.2023 3 z 5

Naprosto chápu, proč skoro všichni chtějí, aby Belly byla s Jeremiahem. Ale taky chápu, proč Conrad bude vždycky její slabina. Tento díl je jiný než předešlý, míň naivní, víc hluboký. Za mě super.

Elena_Dark
Elena_Dark
16.07.2023 4 z 5

Určitě neříkám, že kniha byla špatná, ale docela mě zklamala. Už to nebyl ten dokonalý první díl, který všichni tak zbožňovali. Příběh nabral už od první kapitoly úplně jiný spád, než na který jsem byla zvyklá.

Miška935
Miška935
17.06.2023 4 z 5

Milá kniha u které nemusíte moc přemýšlet. Kniha pro mladé holky, ale me se to docela líbilo. Jsem teda zvědavá na třetí díl

katee21
katee21
20.11.2022 5 z 5

Druhý díl je skvělý, daleko lepší než jednička. A ten konec?!
Už to není tak "dětinské", ale trochu vyspělejší, šlape to, je to fajn oddechovka, je to boží.
Po seriálu a ani po prvním díle jsem se nebyla schopna rozhodnout, jestli víc fandím Jerovi, nebo Conradovi. Musím říct, že teď se asi víc kloním ke Conradovi.
Nemůžu se dočkat třetího dílu, vlastně ho začnu číst asi hned teď.

SPOILER!!!
Ten konec?! jakože díky bohu, že má třetí díl doma, protože nevědět jak a co se děje delší dobu... uf... Jsem zvědavá jestli to je Jer nebo Con, tak uvidíme.

Majka1979
Majka1979
06.08.2022 5 z 5

Opäť príbeh, v ktorom sa stretávame s dobrou známou Belly. Ale tentokrát jej leto je v meste. Ale prečo? Čo sa stalo? Ako je možné, že ho netrávi tam, kde to každé predošlé leto? Stačí avšak jeden telefonát a necháva sa opäť vtiahnuť do toho leta, ktoré chcela mať. Avšak všetko je inak. Niekto, koho milovala alebo ešte stále miluje, sa stratí.

A tak začína pátracia akcia a ona pri nej nesmie chýbať. Čo popritom zistí? Ako si zariadi svoj život? Zabudne na lásku a bude si žiť po svojom? Alebo sa niečo zlomí a konečne bude šťastná s tým, o ktorom vždy snívala?

Táto druhá kniha sa mi páčila dokonca viac ako tá predošlá. Veľa zážitkov, plná kniha úsmevných príhod. Na leto ako stvorené :)

Wimmerka
Wimmerka
01.08.2022 3 z 5

Tak druhý díl byl za mě tedy o dost lepšé, i když stále asi sérii nebudu řadit ke knížkám, ke kterým bych se chtěla někdy vracet... Styl vyprávění stále stejný - krátké věty, které na mě působily jen jako předkládání fakt, žádné hezké vyprávění. Belle už sem ale alespoň neměla chuť jednu vlepit, jako tomu bylo u předchozího dílu. Knížka byla dost krátká a v jejím průběhu se toho v podstatě moc nestalo, ale i tak hezky plynula a já sem se divila, že už jsem na konci. Belle se vyrovnává se ztrátou Suzanny, kolem které se v podstatě točí celé knížka, ať už ve vzpomínkách do minulosti, tak i v současnosti. Zároveň zde také dostáváme nutnou dávku jejího komplikovaného vztahu s Conradem.

TeriLin1111
TeriLin1111
23.07.2022 2 z 5

Nakonec dávám jenom dvě hvězdy, protože jsem si uvědomila, že na téhle knize, není skoro nic co by se mi líbilo. Respektive, první půlka hrozná nuda (díky bohu, že ty kapitoly odsýpají rychle), v druhé půlce už se začne dít trochu akce, jako kam a proč zmiznul Conrad atd. A ten konec....no. Všechny hrdiny jsem měla v prvním díle ráda, ale tady se mi začali docela protivit.

Marthas
Marthas
28.03.2022 2 z 5

Druhý díl se mi zdál lehce lepší, i když taky žádná výhra. Ať už to bylo tím, že jsme měli vypravěče dva a tak nám přibyl další úhel pohledu, a tím pádem lepší gradace děje, anebo se mi tak líbila ta lehce detektivní linka po zmizelém. Pravdou ale zůstává většina výhrad, co jsem měla u dílu předchozího, příliš jednoduchý sloh, korekce na které se dalo ještě zapracovat, protože klasika splést si dvě postavy při oslovování, mě nikdy nepotěší. A konec opět totálně insta atd. Navíc ten neuvěřitelný zvrat v chování hrdinky, ještě umocněný, přidáním ukázky z dílu třetího.
Asi jsem sadomasochistka, ale časem si plánuju přečíst i třetí díl, abych věděla, jak to skončí.

Knihomollla
Knihomollla
20.11.2021 3 z 5

Na druhý díl jsem se po prvním docela těšila a čekala knížku u které si odpočinu a zvednu náladu ze svého bodu mrazu na letní vedro. A to se opravdu stalo.

Zas a znovu mě doslova polapil autorčin styl psaní, který je tak jednoduchý a čtivý, že to ani jinak nešlo. Co se týče příběhu bylo to o trošičku horší než jednička, ale stejně jsem si to užila. Belly s Conradem mě zas a znovu neskutečně vytáčeli a stále nedokážu pochopit, jak ho Belly po tom všem co ji řekl a udělal mohla stále milovat. Možná bych to přirovnala ke vztahu v After, kde hlavní hrdina taky nebyl úplně nejmilejší na hlavní hrdinku. I když zas až takový extrém to nebyl.

Za mě určitě dobrá kniha do studených dnů, kdy potřebujete do života dostat zpět trochu toho letního sluníčka či naopak na pláž k opalování, kdy potřebujete nějak zábavně zabít čas.

terakera
terakera
01.09.2021 1 z 5

Celý příběh byl samé klišé a co se týče milostného trojúhelníku tak je Belly rozhodnutá ale přesto si pořád něco začíná s tím druhým. Jedinou postavu kterou jsem měla v prvním díle ráda tak umřela...Potom tady je jediný normální Jeremiah který ještě ujde. Conrad je takový ten klasický tajemný, sad boy, protivný ale jindy milý a prostě furt dokola a už to člověka omrzí. Belly jednou Conrada miluje pak nesnáší pak miluje pak na něho řve, respektive se opět chová jako děcko a o její vztahu s Taylor ani nemluvím. Knihu jsem prečetla za jeden večer, přesto že to za mě nebyla povedená kniha tak už to uzavřu třetím dílem :)

Džungle_knih
Džungle_knih
29.04.2021 3 z 5

Kdy knižní hrdinky začnou naslouchat svým čtenářům. Nejsem zklamaná, protože Konrad nebyl můj oblíbenec. Je dobře, že se autorka vydala prozkoumávat smutek a žal nad ztrátou milované osoby. Nostalgie byla cítit ze samotných stránek.
Klišé "moje kamarádka je úplně jiná než já" by mělo shořet v pekle.

KajkaMicinka
KajkaMicinka
17.04.2021 5 z 5

dvěma slovy: letní bomba

Kostka_ledu
Kostka_ledu
13.03.2021

(SPOILER) Zatímco v prvním díle mě štvala zejména hlavní hrdinka, v tomto díle mě kromě ní štve ještě Konrád. Jeho chování je tady opravdu otřesné, a nějak jsem ho v průběhu knihy nebyla schopná plně pochopit, a to navzdory tomu, že byl nucen se vyrovnávat s velkou životní ztrátou. Každý se s věcmi pasuje po svém, ale Konrád byl někdy na facku. I když hlavní hrdinka taky... Jsou to vlastně ještě pořád děti, nechovají se ideálně, dělají hlouposti.
Stejně jako první díl to považuji za docela slušnou young adult literaturu, která nutně nemusí oslovit každého, ale své čtenáře si najde. Za plus považuji zápletku, která je sama o sobě docela dobrá, kniha vtáhne do děje a jen tak nepustí, i když nemusíte být jasnovidní k tomu, abyste správně předvídali, co se asi stane...

vlkove
vlkove
07.02.2021 2 z 5

Tak jsem dala šanci druhému dílu. Hlavní hrdinka je dětinská a Konrád protivní, jen Jeremiáš byl příjemný a hezky popsaný. Kniha je určena spíše pro mladší čtenáře. Nemohu se zbavit pocitu, že kniha je nějakým způsobem ponurá. Děj je rozvláčný a předvídatelný.
Bohužel, zde se naše cesty s touto sérií navždy rozcházení.
První díl byl příjemnější, optimističtější a i trochu lépe stravitelnější.

Sixtinka144
Sixtinka144
19.01.2021 5 z 5

Když jsem začala tuto knihu číst, bála jsem se, že už nebude mít autorka o čem psát. Naštěstí se mi druhý díl líbil stejně, jako ten první. Kniha je opět kraťoučká, takže ji máte přečtenou během jednoho odpoledne. Příběh odsýpá, nejsou zde žádné zdlouhavé pasáže, člověk u toho nemusí nijak přemýšlet, prostě si jen čte. Musím přiznat, že jsem občas chtěla vstoupit do příběhu a hlavní hrdinku profackovat, ale jinak jsem si to užívala :D Pro mě to jsou takové oddechové jednohubky, takže je mohu jen doporučit.

lucifree91
lucifree91
13.12.2020 4 z 5

Knížky Jenny Hanové mě prostě baví. První díl (Léto, kdy jsem zkrášněla) mě bavil asi o trochu více než tento. Nejvíce mě asi štvala Belly, která se občas chovala vážně hystericky a dětinsky. Jinak je to ale vážně docela příjemná oddechovka. Jenny umí báječně popsat, co jednotlivé postavy cítí. Bavily mě kapitoly, ve kterých postavy vzpomínaly na dětství v Cousins Beach a nově je zde i pár kapitol napsaných z pohledu Jeremiaha :)