Létal jsem s Třistatřináctkou

Létal jsem s Třistatřináctkou https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102975/bmid_letal-jsem-s-tristatrinactkou-LMd-102975.jpg 4 65 8

Obdivovaný a charismatický pilot stíhaček z druhé světové války František Fajtl podává svědectví o hrdinství i obyčejném životě u 313 perutě RAF.

hnatlubo
31.12.2023 4 z 5

Sice psáno lehce archaickým jazykem, ale přesto velmi čtivě.

Winster
29.11.2022 4 z 5

Nutno říci, že až na vyjímky jsem se během četby k osudům našich letcův v RAF nikdy nedostal. Tedy spousta věcí pro mě byly novinkou. Nikdy jsem si nemyslel, kolik letců bylo zabito nebo zraněno jen pro cvičných letech, během přeletů, nácviků apod. Dále co všechno museli letci absolvovat po návratu z boje. Také jsem si život letce představoval vždy trochu jinak, než je uveden v této knize autor zde líčí v celku cestovatelský život po letištích s přelety a návštěvami u kamarádů a známých. Musím ale vyzdvihnout to jak jsou zde krásně popisovány veškeré autorovi zážitky, které vás nekompromisně vtáhnou do děje. Velký dík všem naším hrdinům co bojovali proti zlu, abych si tu knihu mohl vůbec přečíst. Kdo čekáte knihu o stovkách sestřelených mesounů při jednom letu jděte si spíš pro scifi.

jan.para
13.09.2022 5 z 5

Svědectví Františka Fajtla o jeho působení u 17. ale hlavně 313. stíhací peruti, kdy byla peruť nasazena v rámci Hornchurchského wingu to těžkých operací, kdy naši létali na slabších strojích než Němci. Kniha také obsahuje krátký popis Fajtlova útěku přes Francii, který je skvěle popsán k knize Sestřelen.

n.ezn.amy
30.04.2020 5 z 5

Vzpomínky skvělého stíhače na dobu, kdy létal u 313 perutě RAF. Je to takové doplnění jeho předchozí knihy Sestřelen. Ale kniha je to každopádně poutavá a zajímavá v tom, jak popisuje poměry a spolubojovníky v peruti. Veliký respekt přede všemi

Jodgo
13.12.2019 5 z 5

Kniha je zaujimava ako faktami tak pribehom, obcas som skoro zabudal, ze nejde o dobrodruzny roman ale opis skutocnych udalosti.

dagmar5477
23.06.2017 5 z 5

Další ze skvělých knih o našich letcích v Anglii.

SalomeH
26.08.2014 4 z 5

Velmi detailní popis poměrů v československé části RAF.
A ještě zpětně - díky.

PomněnkaPrvní
02.07.2013

Tak to je opravdu hodně povedená klasika. Hvězdičky většinou nedávám, raději napíšu komentář, ale 75 % mi opravdu přijde málo. Knížka je velmi čtivá a fakta pochopí jak laik, tak i žena.