Lenka a Nelka neboli AHA

Lenka a Nelka neboli AHA https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101287/bmid_lenka-a-nelka-neboli-aha-fI8-101287.jpg 4 24 2

Dvanáctileté Lence se stane něco hrozného. Musí přes vánoce zůstat v nemocnici. Je zde všehovšudy pět dětí, jeden doktor, dvě sestřičky a jeden zdravotní bratr. Jmenuje se to tu Kopanina a kolem jsou hory a lesy. Sněží a sněží, závěje před očima rostou a nikdo se nedostane odsud ani sem. Zoufalá Lenka se přesto pokusí utéct. Na útěku si probírá důvody, proč v tak příšerné společnosti už nechce strávit ani den: "Jesika je nejprohnanější zmije z celé Kopaniny. Masák se troglodyt, degenerovaný plž a pablb. Ten mrňous na mě plazí jazyk. A Nelka je Nelka! S tou jsem skoncovala nadosmrti! Už toho mám dost!" Pro slzy nevidí, kam běží. A v tu chvilku začně nejpodivnější historie jejího života. Neví, jestli má vidiny, nebo jestli jsou na světě skutečně věci tak neuvěřitelné, že nad nimi rozum prostě zůstává stát. A sněží a sněží a v léčebně jménem Kopanina se dějí blázniviny, záhady nebo zázraky...... celý text

Yabac
30.12.2019 5 z 5

moje nejoblíbenější dětská kniha. Příběh je strhující, svět, do kterého se hlavní postava nedobrovolně dostává, je plný kontrastů, přitom jde o běžné prostředí. I dnes se s k ní ráda vracím a vždy znovu přemýšlím, co se to tam tehdy vlastně stalo. Nakolik byl příběh fantasy, nakolik reálný, kolik místa v něm bylo por pohádku, kolik pro psychologii postav. Vše se sem vešlo a výklad událostí, které se v knize staly by mohl být mnohokrát různý. Tohle je knížka, která stojí za to. Kdyby šlo dát více hvězd, měla by ji ode mě jen hrstka knih, ale tato rozhodně. Ilustrace Zdenky Krejčové dodávají celému dílu zlatou korunu a posouvají ji do top seznamu mých NEJ.

Di...
11.01.2012 5 z 5

Moje zřejmě nejoblíbenější dětská kniha. Pamatuji si, že jsem ji četla stále znovu a nikdy mě neomrzela. Hlavní hrdinka, pro kterou je život jedna velká nespravedlnost, tvoreček vypadající jako stoletá sušená švestka - to byly vždycky mé oblíbené postavy. Navíc snad na každé straně příběh doprovází kouzelné ilustrace.

Kniha Lenka a Nelka neboli AHA je v