Leguma. Povídky z Chrudimi a okolí

Leguma. Povídky z Chrudimi a okolí https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234390/bmid_leguma-povidky-z-chrudimi-a-okoli-234390.JPG 4 3 3

Hrdiny povídek je parta chlapců z chrudimského sídliště Leguma, kteří vyvádějí různé lotroviny. Odehrává se v 60.letech 20.století.

VendyBW
26.09.2018 3 z 5

Příjemné čtení. Sice jsem tuto dobu nezažila, ale knížka mne bavila a zasmála jsem se rošťárnám hochů.

knihovna75
27.05.2015 5 z 5

Svěží a výtečně graficky vyvedená kniha s výtvarnými kolážemi Martina Doška. Vyprávění o partě kluků, jejich objevování světa v letech tání, kdy „lekce dával pan učitel Život a za školu chodili jen šprti a poserové“. Školní příhody, dobrodružství ve světě ohraničeném parky Velkasem a Malkasem na pozadí proměn města a událostí velkých dějin. Napínavé i poučné čtení pro pamětníky, rodiče, učitele, děti... dovíte se, co jsou to fočusy, prožijete s šestiletým klukem Gagarinův oblet země, přijdete o pionýrský šátek a nemine vás přitom dvojka z chování, ochutnáte Pedro, Coca Colu a mnoho dalšího. Autor se neotřelým způsobem bez sentimentu a přece s hlubokou nostalgií vrací k hlubině bezpečnosti svého dětství, které neodvratně ukončila další osudová osmička českých dějin.

cori
03.01.2015 3 z 5

Sbírka 15 povídek, v nichž autor vzpomíná na své dětství na komunistickém sídlišti v době normalizace. Psáno nespisovnou češtinou s častými vulgárními výrazy. Čtenář si musí zvyknout na autorův styl vyprávění. Nejvíc se mi líbila povídka Srpen 68 a Kanady.

dětství Chrudim parta dětí

Ivan Baborák