Legenda o pistolnici Murphyové

Legenda o pistolnici Murphyové https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9790/legenda-o-pistolnici-murphyove-9790.jpg 4 37 13

Když má někdo další čtyři bráchy jako Woodmanovic Vilda, je to pro rodinu hotové nadělení. Není divu, že jednou se ucho utrhlo.A tak Vilda musí spolu s nejstarším rošťákem Martym šupem do místní knihovny, kde bude muset za trest trávit dvě odpoledne v týdnu. Hrůza a děs!!! Mezi regály tam kraluje Pistolnice Murphyová, knihovní nindža velikosti almary. Ta si poradí se všemi padouchy. Nabíjí zásadně shnilými bramborami a razítka má zavěšená proklatě nízko. Odmlouvání nestrpí. Jen se zeptejte Obludy Franka, jak přišel k té přezdívce!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

The legend of spud Murphy , 2004

Tilte
09.02.2024 4 z 5

vesela a kratka kniha, pobavi deti i jejich dospele

Boboking
01.01.2024 4 z 5

Skvělá knížka pro všechny s mladou duší. Vtipné vyobrazení knihovnice a knihovny vůbec. Přečteno v rámci ČV 2024.

reader.007
17.12.2022 2 z 5

Kniha na 10 minut.
Sice celkem vtipná, ale... co to vlastně mělo bejt? Odrazování dětí aby chodily do knihovny? Nebo naopak motivace? A pak byl najednou konec. To se autor tentokrát moc nevycajchnoval. Když už nakousl domácnost s pěti klukama, měl z to raději vysmolit pořádnou knihu než tuhle brožuru... Zvlášť když to má (zřejmě) nějaké pokračování.

broskev28
08.11.2020 5 z 5

Od tohoto autora máme v knihovně spoustu knížek, ale já jsem se jim doposud vyhýbala. Jenže letos máme pro třeťáky zbrusu novou čítanku a v ní nás čeká úryvek právě z této knihy, takže jsem si ji vzala domů a v sobotu ráno, ke kafíčku, jsem ji přelouskala, ba co dím: zhltla na posezení!
Autor má můj převeliký obdiv, určitě se pustím i do dalších jeho knih. A našim třeťákům tuhle skvělou knížku samozřejmě doporučím!

"Řeknu vám, mít mladšího bráchu je za trest, ale mít tři, to je na jednoho člověka fakt moc. Skoro bych řekl, že by to bylo moc i na celé sídliště. S mladšími bratry je ta potíž, že nikdy za nic nemůžou. Stačí jim vykulit nevinné oči, trochu rozklepat bradičku, a všechno se jim odpustí. Mohli by mi třeba zatnout sekeru do hlavy, a máma by se na ně nejvýš přísně podívala a deset minut by pak nesměli koukat na telku."

P.S. To bych ovšem nebyla já, kdybych nenašla chybku: v závěrečných radách pistolnice M. (jejichž autorkou je pravděpodobně překladatelka anebo prostě nakladatelství - čtenářům, jejichž mateřštinou je angličtina, těchto rad jistě netřeba) vypadla postavička Action Mana. Dnešní počítačová mládež sice zvládá angličtinu poměrně snadno a brzy, v čemž jí vydatně pomáhají i animované filmy, ale přece jen . . .

Knihomura
19.07.2020 5 z 5

Tak přečteno znovu - tentokrát s vnukem. ;-)

Pesandra
12.02.2020 5 z 5

Super knížka. Vtipná, zábavná. Četli jsme před spaním..... několikrát :-)

jarynek
08.03.2017 5 z 5

Výborná krátká knížka pro děti. Vtip, akce, napětí.

brčko-A
04.07.2013 5 z 5

bylo to vipný a bylo to i o knihovně

bubáček-B
21.05.2013 5 z 5

Knížka je hezká a vtipná, líbila se mi.

anibeni
09.04.2013 5 z 5

Kniha, ač dětská, nemá chybu.... Teď jí čte můj syn a pekelně se baví...

bibi.r
28.11.2012 5 z 5

Nejlepší ze všech dílů o Woodmenovic Vildovi. Perfektně jsem se bavila a děcka mi ji trhaly z rukou, když jsem předčítala.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

I když je to dětská kniha, mně se líbila hodně moc. Moje kolegyně Murphyová nemá chybu!!!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je sice určena pro děti, ale vřele doporučuji i dospělákům věnovat ji necelou hodinku. :o)

Eoin Colfer
irská, 1965