Lady Fuckingham / La Rose d'Amour

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122302/bmid_lady-fuckingham-122302.jpg 3 383 51

Obsahuje kromě titulní novely ještě druhou: Rose d´ Amour od Jean des Varreauxe.

Literatura světová , Novely , Erotika

Vydáno: , Cesty

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour

radus
14.02.2024 4 z 5

Tahle kniha komentář moc nepotřebuje. Na tehdejší dobu dost odvážné dílo!!!

girdi
13.01.2024 1 z 5

Uff. Teda trvalo mi, než jsem se tím prokousala. Kdybych netrpěla chronickým dočítáním a neměla to ve výzvě, tak to vážně nedám. A musím konstatovat, že přestože proti sprosťačinkám nic nemám, tak co je moc, to je moc. A tohle bylo moc. Hodně moc!

kristynabar6U4w
05.01.2024 2 z 5

(SPOILER) Chmm. Tak jsem to přečetla. Jak píší ostatní, je to prostě psané porno, označení erotická literatura mi přijde příliš mírné. Na svou údajnou dobu samozřejmě pobuřující. Anebo poukazujíci na povrchnost a přetvářku. To že se popisují orgie a časté s-m praktiky, ok, i to povzbudí libido, neni třeba si lhát do kapsy. To že obcuji všichni se všemi napříč společenskými vrstvami a občas i příbuzenskými vztahy..budiž.
SPOILER Co už mi opravdu vadí je častý námět znásilnění, které si však dotyčná vlastně užívá (blbost), včetně hrubších deflorací a je často iniciováno a podporováno hlavní postavou. A s čím mám fakt velký problém, je uvádění dětských postav do porno scén, které je jakoby omluveno jejich proaktivním přístupem. Obávám se, že každý čtenář, který se cítí vzrušeně při čtení prvních kapitol, kde dvanáctileté dítě (!!!) plynně přechází od předčítání pohádek k provozování sexu s třicetiletým komorníkem, by měl všechny školy obcházet velkým obloukem a možná si rovnou na čelo napsat "pedofil". A scéna, jak sedmileté dítě dostává výprask (jejíž zamýšlený erotický podtext mi došel až s odstupem)...to opravdu autor chtěl, aby si čtenář tuto scénu představoval a citil se u ní vzrušeně?!

mewmew
21.04.2022 4 z 5

Porno 19. století. Za mě ok. :)

whiolet
25.11.2021 3 z 5

Každý o téhle knížce někdy slyšel, ale málokdo jí doopravdy četl, přesto, když ve společnosti řekněte, že čtěte tuhle knížku, všichni do jednoho se shodnou, že je to dost perverzní čtení.. a samozřejmě mají pravdu :)
Oscar Wilde tímhle dílem dost předběhl dobu a i lidé z 21.stoleti se červenají ,když Vám přiznají, že jí také četli.
Nehledejte v knize žádný velký příběh s překvapivou pointou, o tom ta kniha není je to spíše syrová pornografie, která si nebere moc servítky. Najdete v ni snad všechno možné, co se týče sexu a to je prostě vše :)

Krizovakri
02.02.2021 2 z 5

Nastesti jsem nemela od knihy velká ocekavani a co jsem chtěla (par probdělých noci s manželem), mi kniha zajistila.:D ale vice v tom opravdu nehledejte. Dej zadny a počet stran bych klidně tak o 30 zkrátila. Za chvíli totiz mate pocit, ze drive byli všichni chlípni a nemysleli na nic jiného, než na sex. Někdy bylo autorovo pojmenování milostných hrátek až groteskní. Knihu zkratka musíte brat s nadsázkou, jelikož hrdinka dělá cest svému nazvu.

Gurus
29.01.2021 3 z 5

Je to erotická knížka se vším všudy. Nereálné situace několik orgasmů za sebou (muži) třeba i 5x. Ale je tam ještě něco co není na první pohled vidět a to, ze všeho moc škodí.
*Spoiler* Upřímně mi bylo líto jak to skončilo, Beatrice skončila sama a nemilovaná s chřadnoucím tělem. Konec na mě působil velmi depresivně.

lost.in.books
05.01.2021 2 z 5

Hodnocení: knihu jsem si půjčovala z toho důvodu,že jsem již knihu od Oscara Wildea četla-konkrétně obraz Doriana Graye a moc se mi líbila. Musím říci ,že tato kniha byla přitažena za vlasy - milostných scének tam bylo strašně moc ,nevyskytovala se zde žádná výraznější zápletka ,či pointa -čekala jsem od toho mnohem více.
Druhá novela Milostná růže byla ještě 100x větší propadák- sprostá slova skoro na každé stránce a neuvěřitelně se to táhlo ,žádné zápletky nic .. Jeden z nej propadáků tohoto roku. Za mě jedno velké NE .
2,5???? jsem dala části,jenž napsal Oscar Wilde,poněvadž se to přecejen rychleji četlo a odsýpalo ,nejvíce jsem se zasekla u 2. části -absolutně jsem se nemohla začíst a byl to úspěch,že jsem to vůbec dočetla až dokonce .
Tento žánr nechci už delší dobu vidět.. Jsem ráda že to mám za sebou

LucySmile
01.01.2021 3 z 5

Takhle kniha, to je síla :D Nehledejte žádný velký příběh, prostě jeden sex za druhým. Zajímavé je na tom, že se příběh odehrává o mnoho let dříve.

rencovav
19.12.2020 odpad!

** spoiler alert ** Neříkám, že jsem měla velká očekávání. Ale že to bude tak hrozné, to jsem si asi nemyslela. A to jsem absolvovala už několik erotických knížek a nemám problém s tímhle žánrem jako takovým. Ale proboha, i Padesát odstínů je proti tomuhle plnohodnotná literatura. Nechci, aby to vyznělo, že se pobuřuji z nějakého studu. Naopak jsem ze začátku obdivovala, že se autor nezdráhá používat všechny ty peprné výrazy, které všichni známe, ale zas tak běžně je nepoužíváme. Jenže po prvních dejme tomu deseti až dvaceti stránkách, kdy jsem si říkala 'To je zajímavé' jsem byla zklamaná, protože se zbylých 150 stránek netočí kolem ničeho jiného než pohlavních (i nepohlavnich) styků. Nevadilo by mi ani tak detailní popisování lesbickych, homosexuálních, análních, orálních a ja nevim jakých jiných aktivit, ale pořád se to opakovalo a bylo to fakt nesmyslné. Postavy příběhu nemají žádný charakter, snad jen že jsou neustále nadrzeni. S každou událostí se praktiky vypravěčky Beatrice stávají nechutnější a odpornejší. Nymfomanie tohoto kalibru překročila i mé nejdivocejsi představy. A popravdě mě fakt dost znechutila.
Jo a taky korektor přehlédl pravidlo pro psaní podminovaciho způsobu první osoby množného čísla.

NymphMaeve
10.11.2020 5 z 5

Co k tomu dodat? Asi jen to, že jsem se dočkala přesně toho, co jsem očekávala. Je to vulgární, lascivní, sexuální, obscénní, dekadentní, především erotické, ale místy i vtipné. Svým způsobem psané porno, které mi vyhovuje více, protože dává prostor vlastní fantazii. Líbí se mi ta bohatá slovní zásoba, se kterou autor pracuje, jen těch názvů pro mužské i ženské přirození. Beatrice je mi záhadou, neumím porozumět ženě, která přijala sex za svou podstatu a stala se nymfomankou, která rozkoším obětuje i svůj život. Je to však tak nápadité, velmi kreativní, ale člověk s tím obsahen musí dopředu počítat. Nic pro stydlivky a citlivky. Za mě dokonalé originální dílo.

Peslik
07.11.2020 4 z 5

Když jsem zjistila, že mám tuto knihu v hledáčku, řekla jsem si, že mi asi někdo naboural účet :D :D nenaboural, sama jsem si to kdysi uložila a teď v době covidové se pustila do čtení.
Tak za A) erotiku mám raději psanou, páč toto bych vidět nechtěla, ale četlo se to samo za B) pokud čekáte 50 odstínů tak nečekejte, toto může být pro někoho i sci-fi.
Upřímně, já si to užila i to v jaké jazyce je to psané, prostě to k sobě pěkně sedlo

jirijanovotny
10.10.2020 4 z 5

Pobuřující? Nikoliv. Úsměvné? Na 100%.
Člověk si při čtení rozšíří slovní zásobu. Já například narazil na pěknou řadu slov, které jsem neznal v takovém tvaru, nebo mě je takto ani nenapadlo použít.

VivienRavenhill
01.10.2020 3 z 5

Dekadentní erotika se vším všudy. Kdo by očekával spletitý román s oduševnělými postavami ať knihu raději neotvírá. Lady Fuckingham má v psané podobě vše, co může nabídnout dnešní Pornhub. Ztráty panenství, sado-maso orgie, LGBT, ohromné erekce, zmrskané zadnice, a především, nikdy nekončící orgasmy hlavních hrdinů. To vše doplněné o nenápadné začlenění do kontextu společenských problémů 19. století. Nejednou jsem se přistihla, jak se nad některými libozvučnými výrazy hlasitě směju (pardon, spíše nekontrolovatelně řechtám - no jen uznejte jak se tváříte při přečtení slova "kundisko") či naopak červenám až za ušima. Jednu hvězdu strhávám za postupně snižující se literární kvalitu jednotlivých milostných "dobrodružství" ale i přesto bych knihu označila za velice zábavnou oddechovou záležitost.

JanHrnecek
27.08.2020 odpad!

Laciná, ubohá rádoby kontroverze. Betonová zahrada byla proti tomu na Pulitzerovu cenu..

Terrveler
09.07.2020 4 z 5

Musím uznat, že pro mě stále daleko přesvědčivější a stokrát lepší/erotičtější verze, než 50 shades. Nelze sice mluvit o astronomickém počinu autora, nicméně jako oddechové čtení to beru.

MarkétaI.
20.06.2020 3 z 5

Kdo má zájem o knižní porno, tak toto je ta správná volba. Nevím, co jiného o knize napsat :-D Snad jen - všude jenom sex, sex a sex.

Margherita_N
31.05.2020 2 z 5

Potřebovala jsem si o víkendu vyčistit hlavu nějakou blbostí. S tímhle titulem se mi to splnilo až moc - čekala jsem románek, a ono to bylo jen porno v podstatě bez děje. Přelouskala jsem to za dvě krátký podvečerní posezení, dalo by se to klidně na jeden zátah, ale knížka je poněkud monotónní, ač nemůžu spisovateli a překladateli upřít snahu o barvité líčení. Nevěřím, že to napsal Oscar, vždyť je to jen pořádnej brak. Skvěle ale vyvolá představu světa, kde se může všechno (v rámci zmíněné oblasti) - žádná morální omezení neplatí, na koho hlavní postava ukáže, ten je žhavej jít rovnou na věc a přivést pár kámošů a kámošek, i když často do osudného setkání s lady Beatrice netušil, jak si může život užívat. Mně asi tenhle literární žánr na nějakou dobu stačil, ale jsem ráda, že mi připomenul, že oddechová četba je potřeba.

radusak9806
15.05.2020 2 z 5

Nějak nevím jak tu knihu zhodnotit. Ano, v pohledu optikou viktoriánské Anglie to musela být sodoma, ono to po pár kapitolách jaksi zevšední a jediné co je změnou je prostředí a osoby.
A je super recese si tuto knihu dát jako odraz mé osoby do čtenářské výzvy, tak zvrhlosti zdar xD

rabor
07.04.2020 2 z 5

Taková knižní verze produkce brazzers z doby kdy ještě nebyl internet. Zápletky jsou trochu odlišné než návštěva instalatéra nebo donáška pizzy s velkým … ehm ančovičkou uprostřed, ale vesměs na tom vúbec nesejde. Jediné co se dá trochu ocenit je výrazivo, ale i to se rychle omrzí. Čtení nikomu nedoporučuji, je to promrdaný čas, tedy ehm promrhaný.

Oscar Wilde
irská, 1854 - 1900