Kytary a řev aneb Co bylo za zdí

Kytary a řev aneb Co bylo za zdí https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94016/kytary-a-rev-aneb-co-bylo-za-zdi-94016.jpg 5 51 10

Punk rock a hardcore v Československu před rokem 1989. Dnes už naprosto kultovní kniha, která se hned po svém první vydání dočkala takové odezvy, že muselo vyjít hned několik dalších reedicí je nyní po letech opět k dostání! Kniha „Kytary a řev aneb co bylo za zdí“ mapuje dopodrobna historii punku v předrevolučním Československu a to tak kompletně jako žádná publikace předtím a zatím ani poté. Najdete tu kapitoly jak o dřevních dobách punkrocku, tak i statě věnující se jednotlivým nejznámějším skupinám a dále podrobný soupis řazený podle jednotlivých krajů. Nechybí samozřejmě speciální kapitoly zabývající se pořádáním koncertů, fanziny či téměř vyčerpávají soupis dochovaných nahrávek. Vítanou součástí jsou určitě i vzpomínky pamětníků a samozřejmě hromada raritních dobových fotografií.... celý text

Šnek86
Šnek86
06.12.2023 5 z 5

Taková bible pro punkáče.Pěkně ucelená kniha o punku a punkových kapelách a celkově o celé této subkultuře.

Metcheque
Metcheque
21.07.2018 4 z 5

V podstatě první ucelené dílo o historii punku v Československu. Když to v roce 2002 vyšlo, punkeři rabovali knihkupectví! Podrobná historie kapel, texty, dobové fotky (nespoileruju moc?).

Dneska už je samozřejmě knižní trh nasycenější a v průběhu těch patnácti let vyšla řada podobných, neméně kvalitních počinů, nicméně Kytary zůstávají na piedestalu.

Ladys
Ladys
03.01.2017 5 z 5

Díky čtenářovi Jackjelly!!!!!!
Knížku jsem sháněl roky a díky němu ji konečně mám.
Ač titul vypadá, že není k sehnání, v tuto chvíli je. Vydání z roku 2010. http://www.phr.cz/
Blaženě si knihu prolistovávám sem a tam, kochám se fotkama, textama písní a pročítám příběhy o kapelách, na kterých jsem vyrůstal a jsem nadšenej i množstvím údajů o kapelách, které mě minuly.
Pro kluka, co vyrůstal na punku, je radost mít Kytary a řev doma. Pro ty ostatní, co jsou třeba jen zvědaví je to parádní sbírka informací o době, která stála za h..no, ale děly se i dobrý věci.
6.3. 2017
Tak jsem si knihu poctivě přečetl a má jedinou chybu. Je krátká.
Byla radost to číst.
Rozumím, že ve svý době musela kniha Punk not Dead způsobit poprask a že dnes je to kultovní záležitost, ale na Kytary a řev to prostě nemá ani omylem.
Ať se na mě pan Svítivý nezlobí, protože on je pro mě jinak takový druhý Jiří Černý.
Jenomže co předvedl F. Fuchs a jeho kamarádi je prostě dílo.
Ale jednu malinkou vadu na kráse jsem zjistil. Na začátku autor nešetří informacemi a postupem stran se texty o kapelách bohužel zestručňují, což je trošku škoda.
Trochu se vytratilo kouzlo popisu atmosféry doby.
Buď autor zjistil, že si vzal velké sousto, nebo informací bylo míň. Těžko říct.
A vlastně ještě jedna drobnost. Film o V.Z., o kterém Fuchs píše v kapitole věnované Visacímu zámku, je režisérský vtip pana Zelenky.
Fuchs si v tom závalu informací neověřil o co jde a popisuje film jako věrný dokument z posbíraných dobových záběrů.
Ale to autorovi s klidem odpouštím a knihu řadím k pokladům, co už v knihovně mám.

misantroop
misantroop
15.05.2016 5 z 5

Bible pro fanoušky punku kde se dozví o jeho historii a vývoji v Českoslovenku před revolucí. Zároveň dobrá připomínka toho, jak zkurvená, profízlovaná a absurdní doba to byla, pro ty kteří by chtěli zapomenout a obracet se k laskavě humornému Pelíškovskému sentimentu.

Cibak
Cibak
22.02.2016 5 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho odkládal. Nakonec jsem se do ní pustil, a super. I když jsem se dostal k punku až v osmdesátém osmém roce, tak jsem kousek toho všeho zažil v uvozovkách (já jsem hodnej kluk z dobrý rodiny). Výborně zmapovaná historie punku u nás. Postahoval jsem všemožné nahrávky z internetu, a užíval si autentické punkové chvíle při čtení této knihy. Všem příznivcům této hudby a nejen jim vřele doporučuji.

Jirka Garfield
Jirka Garfield
25.02.2014 5 z 5

Výborná kniha o historii punkové hudby v Československu před rokem 1989.

bobi.o
bobi.o
24.02.2014 5 z 5

přehledná kniha o kultuře, která nás (některé) tolik ovlivnila a zanechala v nás hromadu vzpomínek na kvalitní hudební produkce :-) ....... příjemná kniha .........

DDPD
DDPD
20.08.2013 5 z 5

Tuto knihu jsme dostali jako svatební dar .Věnování Daně a Peťovi,aby protančili v rytmu punku celý život!Gita. Knížku napsal náš Filip.Děkujeme autorovi za toto dílo.Je to strhující ,přehledné,tuto dobu jsem prožila v Brně.Petr se narodil v r.77,já jsem o pár let starší.Byla to hrozná doba,ale vznikali krásný věci.DD

Marquis
Marquis
17.04.2013 5 z 5

To je to, čo mi chýbalo v naivnom filme DonT Stop - surovosť, výpovedná hodnota, šialená doba a šialená hudba. Zábavné i neveselé historky (vytrhávanie náušníc a zicheriek na VB + strihanie čír), no predovšetkým boj proti režimu, ktorý sa vytrvalo hral na demokratický. Niektoré kapely by som síce z prehliadky toho najlepšieho z československého punku vylúčil (údajní eŠTeBáci Plexis), niektoré, naopak, by som ešte trochu vyzdvihol (neviem, či Vzor 60 boli vôbec spomenutí). Tak či onak, poctivá prácička.

Jackjelly
Jackjelly
01.11.2011 5 z 5

Skvělá kniha pro pamětníky i ty co se chtějí dozvědět něco o minulosti, která se nepříjemně začíná podobat současnosti.
A výstižný -Anticopyright- z knihy : "Cokoliv z této knížky může být použito dle libosti. Neplatí pro studenty politologie, píšící své školní práce o subkulturách pro potřeby Ministerstva vnitra."
Jinak pro případné zájemce http://www.phr.cz/

punk

Filip Fuchs
česká, 1975 - 2016
2002  94%Kytary a řev aneb Co bylo za zdí
2005  95%Přelet nad hypermarketovým hnízdem

Kniha Kytary a řev aneb Co bylo za zdí je v