KX-B neodpovídá

KX-B neodpovídá https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101641/bmid_kx-b-neodpovida-jIl-101641.jpg 5 51 7

Český pilot britského královského letectva vypravuje, jak probíhala válka v Anglii a jeho pobyt v zajateckém táboře.

Canniosh
03.01.2024 4 z 5

(SPOILER) Pěkně svižně odvykládaný celý válečný příběh pilota Šišky, kde zpočátku vás rychle uvede do děje i souvislostí jeho válečných počátků i cesty do Anglie, aby se pak příběh přibrzdil v rámci událostí ve člunu na moři. Po zatčení Němci pak příběh zase krásně plyne až do konce války. Za mě perfektní jednohubka, kterou jsem jedním dechem přečetl za jedno odpoledne, a takové mám rád.

jan.para
13.09.2022 5 z 5

Úžasná kniha, která Vás naprosto strhne. Jednoznačně nejsilnější část je na záchraném člunu v Severním moři. Knihu jsem přečetl jedním dechem.

Meda77
07.12.2021 5 z 5

Nádherná kniha, která kloubí literaturu faktu do příběhu s vyprávěným příběhem. Příběh, který by asi málokdo chtěl prožít, ale každý by ho chtěl slyšet vyprávět. S úctou 5starsů.

Skodinka89
16.09.2020 5 z 5

Vzpominky z valky, ktere cloveka nuti k premysleni. Je smutne, ze vlastenectvi tak nejak pomalu a jiste umira.

borsalino_csfd
04.03.2019 5 z 5

Hodně syrové, sychravé, mokré a ledové vzpomínky Aloise Šišky, které ani po tolika letech neztratily nic ze své opravdovosti, prostě protože je zachytil tak, jak je viděl a cítil, bez nějakých politických či manipulativních výkladů. Z knihy čiší vlastenectví a společná touha po svobodě, bez ohledu na to, odkud kdo je. A tomuto cíli je podřízeno vše, včetně vlastního života. Hodně dobré.

Kakho-Oto
11.11.2018 4 z 5

(SPOILER) Zajímavé vzpomínky letce RAF, rodáka z Lutopecen u Kroměříže. Nepřekvapivě mě nejvíce zaujaly části knihy věnované nedobrovolnému "dobrodružství" sestřelených letců na gumovém člunu uprostřed chladného Atlantiku na přelomu let 1941 a 1942. Na člunu přežili tři letci z pěti (šestý zemřel již v letadle), kromě Šišky přežil i Pavel Svoboda z Brněnska. Jedním z nepřeživších byl Josef Tománek, rodák z Přerova. Přeživší trojice musela po šesti dnech na moři přežít několikaleté zajetí, Svoboda se na konci války zapojil do odboje v protektorátu.

Bránolog
06.02.2012 4 z 5

Další letecké memoáry z války. Bufkův "Bombardér..." mne bavil víc, ale špatné to nebylo. Člověk se dokázal vžít do prožitku trosečníků v ledovém moři jen s nafukovacím člunem.