Květ lásky

Květ lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/9499/kvet-lasky-9499.jpg 4 145 20

Romantický příběh z Anglie 19. století o bohaté dědičce, která se bojí lovců věna, ale touží po lásce. Protihráčem svéhlavé emancipované dívky je hrabě, který zdědil zchátralé panství a na takovýto "lov" se vydává. Vzklíčí mezi nimi láska, které dívka vzdoruje

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: , Baronet

Surrender , 1993

uzivatel4895
26.10.2023

Čítala som v slovenčine pod názvom Jantárová lady a musím povedať, že knižka mi príde najlepšia od autorky (zatiaľ). Výborne napísané, vzťah hlavných hrdinov popísaný na jednotku - obaja mi boli veľmi sympatickí - dokonca sa mi na Stonevalovi páčilo, čo všetko bol ochotný podstúpiť, aby si získal ,,dedičkinu,, náklonnosť :) prvých 100 strán bolo v podstate o dvorení a humorných situáciách, bolo to doslova odpočinkové čítanie. Palec hore aj za to, ako galantne sa zachoval v herni a pomohol mladému známemu a potom neskôr v bordeli, keď zachránil mladé dievča pred zneuctením... Ocenila som, že v príbehu bola len nepatrná krimi zápletka, problém sa vyriešil rýchlo a šikovne na posledných stránkach. Odporúčam prečítať všetkými desiatimi. Autorka sa venovala aj takým témam ako pestovanie plodín, investovanie, liečenie bylinnými odvarmi - všetko toto bolo veľmi pútavo rozpísané a čitateľa to tým naozaj zauiíma - hovorím teda za seba - ja osobne som sa najviac smiala na tom ako Viktória prišla v podnapitom stave domov, po tom čo s reverendom skúšali liečebné tinktúry :D

pip11
07.07.2023 4 z 5

Pěkný a zábavný příběh s menší záhadnou zápletkou.

moudivlacek
04.07.2023 4 z 5

Krásná vtipná historická romance, kde se seznámí zdatný mladý šlechtic, bývalý voják, který je zvyklý, že lidé poslouchají jeho rozkazy a nařízení, s mladou nezkrotnou šlechtičnou, která se zprvu domnívá, že díky postavení bohaté dědičky ve společnosti si může dělat téměř vše, což samozřejmě nesmí. Jenže ona se nudí a chce poznat pořádné dobrodružství. Ona je zvyklá manipulovat s muži, nechce se vdávat.
Takže určitě tušíte, jak ta jejich setkání mohou dopadat. Jiskření, vzpurnost, tvrdohlavost, neústupnost, ale také čisté srdce a upřímnost a loajalita.
Krásné čtení pro odreagování.

uzivatel83509
18.06.2023 2 z 5

Kniha mě celkově moc neokouzlila, i když bylo zábavné čist co všechno vyváděla Victorie... ještě, že měla Lucase, který ji zachraňoval a tvořili tak spolu sehraný pár :-)

Bergerac16
04.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak to je hodně ponižující pro movitou dědičku, mistrně potírat všechny okolní lovce věna, a přeci jen se do jednoho zvlášť podmanivého zamilovat. Dozvědět se pravdu o jeho motivech v den sňatku od jeho někdejší lásky.
A přitom oni se k sobě tak skvěle hodí! Jenomže celé to překotné manželství stojí na lži. Ona je trochu zpovykaná, zvyklá na bezstarostný městský život v přepychu, on zralý zkušený muž, jenž je připraven zachránit zbídačené hrabství, a má ji opravdu rád. Lucas jí vysvětluje, že kdyby přestala trucovat, mohla by konečně dát svému životu smysl, což je (i přes její vzteklé skřípání zubů) naprostá pravda.
V jejich souboji vůlí jsem upřímně přála Vicky, aby mu za své pokoření pořádně zatopila, což ve mně nikdy žádný příběh nevyvolal.
Příjemným zpestřením textu je, že Lucas coby bývalý vojenský důstojník ve svých uváhách, jakou strategii vůči Vicky zvolit, používá vojenskou terminologii :-)

Kudík
26.09.2020 4 z 5

Opět pěkný příběh od této autorky. Líbí se mi neústupné, tvrdohlavé a i emancipované hrdinky, což Victorie byla, a taky jí to přivedlo až k novému hraběti ze Stonevale. Bohužel on hledá hlavně dědičku, anebo ne? Předem čtenář ví jak to dopadne, ale ta cesta k cíli je zajímavá, zde bylo i pár vtipných momentů a zápletka vztahující se do minulosti jak z rodiny Victorie, tak i z válečného pole Lucase. Pověst o Jantarovém rytíři a jeho paní to příjemně završuje.

Laf
09.02.2020 5 z 5

Skvělá a místy vtipná kniha pro chvíle klidu. Doporučuji :)

petraj30
07.08.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh

LilianaFalcon
25.04.2019 5 z 5

Můj oblíbený druh historických romancí. Trocha humoru, neústupní hrdinové, mezi kterými to hezky jiskří, trošku detektivní zápletka, ale jen tak na okraj, aby se neřeklo :D
A pro vysloužilé zraněné vojáky mám v tomhle druhu knížek vážně slabost :D Takže, co víc si přát? No, možná by Vicky nemusela být až tak moc zatvrzelá, ale to už je jen detail.

liletka_a
14.01.2019 3 z 5

Zajímavá kniha, ale měla jsem problém se začtením do děje. Dialogy mezi hlavními postavami se mi líbily, ale přišlo mi, že je tam docela dost nudných scén. Celou knihou jsem se prokousávala a až do konce knihy tam nebylo nic, co by to oživilo. Průměrná, neurazí..

evik75
03.11.2018 3 z 5

Opět jedna hezká romance pro příjemně strávený večer.

Lembac
07.10.2018 4 z 5

Sice sebou hlavní hrdinové mírně manipulují a trošilinku se i obelhávají, ale v zásadě se mají hned od začátku rádi a jejich škorpení má jen zastřít pravou povahu jejich vzájemných citů. Co se škádlívá, to se rádo mívá!
Milý příběh, ničím extra nevybočující z dlouhé řady jiných romancí. Victorie i Lucas jsou sympatičtí. Ona je trochu vzpurná, on ji ale dokáže vždy jemně usadit.
Hezké čtení.

Tevik
27.12.2017 5 z 5

Moc se mi líbily dialogy a vtipné dohadování.

Evaho73
29.08.2017 4 z 5

Klasická romanca od Amandy Quick, najskôr vzdor dvoch hlavných predstaviteľov, neskôr rodiace sa sympatie, ktoré prerástu v lásku a to všetko okorenené detektívnou zápletkou.....

Majdule
14.04.2017 4 z 5

Příběh sice obsahuje přesně takový zlom, jaké nemám úplně ráda, ale jinak se to čte velmi dobře.

kacaaba
23.07.2015 5 z 5

Další úžasný příběh 19. století. Muž, který si myslel, že získáním dědičky vyřeší své problémy záhy zjistí, že je pro něj důležitější ona, inteligentní a odvážná žena, než její peníze.

miruska1
23.08.2014 5 z 5

Krasny pribeh, zabavny,romanticky i napinavy. Naozaj mu nič nechybalo

kika 13
23.02.2013 4 z 5

Pěkně psaná knížka,dobře se četla.

ivule85
09.05.2012 5 z 5

hezký příběh od každeho tam je trochu..musím přiznat že u haštěření těch dvou jsem se dost zasmála...

maryzka
04.05.2012 5 z 5

nejlepší kniha kterou jsem četla, humorná, detektivní, romantická