Oči bouře

Oči bouře https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78108/bmid_oci-boure-jzr-78108.jpg 4 87 13

Kůstek série

Kůstka a Thorn pronásledují zlověstné sny. Sny o dracích a postavách v kápi. A v temnotě lesů se shromažďují davy krysáků a chystají se zaútočit. Bouře, Moby Dick, velký červený drak a Pán kobylek... ti všichni na vás čekají v druhé kůstkovské knize. Odhalují se prastará tajemství, nebezpečí, které obklopuje vesnici, začíná nabývat konkrétních obrysů a všechno se připravuje na nadcházejí konflikt. Jeff Smith v další knize ze série Kůstek opět dokazuje, že si zasluhuje každou z cen, kterou za svou práci dostal. I tady dokonale mixuje humor, akci, napětí a emoce.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Fantasy

Vydáno: , Crew

Bone 3: Eyes of the Storm , 1996

Kopta
09.11.2023 4 z 5

Trochu mi občas hapruje aspekt, kdy se více kecá než rozvíjí svět. Když se na scéně objeví Krysáci nebo Drak, hned má příběh jinou dynamiku.

DennisMoore
27.12.2019 5 z 5

Ano, ano, klidně mi tvrďte dál, že je Kůstek pro děti, a pokoušejte se mě zmást doporučením "od osmi let", klidně můžete, protože já stejně vím svoje. Ačkoliv se z Kůstka ani napotřetí nevytratila ta úžasná hravost, vtipnost, prostě univerzální zábava pro malé i velké, tentokrát to v údolí docela dost potemnělo. A kromě (přinejmenším) jednoho nečekaného tajemství se odhalilo i to, že Jeff Smith má celý ten příběh nejspíš stoprocentně ďábelsky promyšlený a nezbývá se než těšit, co z něj prozradí dál.

Mamosvain
03.06.2019 5 z 5

Oproti prvním dvěma dílům je tenhle o dost temnější a my se dozvídáme více o minulosti některých postav a celkově oblasti, ve které se děj odehrává. Párkrát to ve mně dokonce vytvořilo úzkost díky svému napětí a tvoření strachu v hlavě čtenáře. Ovšem je třeba to brát s nadhledem, poněvadž v době, kdy jsem tenhle díl četl, mi nemohlo být více než devět let. Ale pro děti tohoto věku je tahle série jako celek přímo jako stvořená :D

Mooneylan
05.05.2019 5 z 5

Bajecne pokracovani devitidilne serie Kustek. Komecne se zde rozpletaji temne sily, ktere uvadi celou tuhle bajecnou fantasy sagu do pohybu

SeanFifield
04.05.2019 5 z 5

Tohle byl Švandův boj. Ten se zde staral skoro o všechnu zábavu. Jednoduše nakreslené se sppoustou hlášek a dobrodružství. Kůstka jsem si zamiloval.

katallinka
20.03.2019 5 z 5

Za mě malinko lepší než první díl. Hlavně díky zajímavým detailům ze života hlavních postav.

azzies
05.01.2019 3 z 5

Po prvních dvou velice solidních dílech jeden trochu slabší díl, stále ale stojí za přečtení.

Terva
09.11.2018 5 z 5

Je to všechno tvá vina, abys věděl!
Kdybys ty blbé kraví dostihy vyhrál,
sou z nás boháči
a nemusíme mejt nádobí
pro toho neandrtálce!

Dostala mě Bílá velryba z doutníkem v puse.

Švanda Kůstek se mi v této epizodě hodně líbil. Jeho protřelí smysl pro humor byl perfektní. Zatím, co se všichni kolem krčí, moknou a bojí, Švanda z toho má...inu švandu. Jen pro sichr – už tam budeme? Do profilu mistra Jeffa Smitha jsem vložil několik citátů a velkou část „moudrých“ výroků má na svědomí právě Švanda Kůstek.

Malá ochutnávka:
Přelouskal jsem, cos vytrousil v lese!
Ó, jak tys krásná, jako víla vzácná a největší skvost, to je tvůj chvost.
Fůůůůůůůj! Sám seš vocas!

Opět mě fascinuje jednoduše geniální kresba podpořená vtipným dialogem. Chtěl jsem sice napsat originálním vtipným dialogem, ale to bych si protiřečil. Jsou zde úryvky z Bílé velryby a několik, pravděpodobně do Češtiny přizpůsobených výroků. Příkladem by mohla být parodie na píseň Zkus sekyru, milý Lojzo, což určitě mistr Jeff Smith nikdy neslyšel. Překladatel Michael Bronec si to jen uzpůsobil k obrazu svému, aby to vyznělo vtipně i pro českého čtenáře. (A já teď nevím, zda je to dobře, nebo špatně) Srazte vozy do kruhu!!!! (?)

Citát: Určitě mu čelist spadla až na podlahu, když se dozvěděl, že tu jako měnovou jednotku máte vajíčko.

Prostě a jasně, opět jen doporučuji. Miluju Kůstka! Kůstek je úžasný!
Při čtení této knihy jsem poslouchal CD skupiny Anthrax - Kings Among Scotland 2018
Hned jak jsem dočetl, vydal jsem se na další dobrodružství protože je čas zabíjet draky!

Citát. Takže, už tam budeme?

Atlantis
23.04.2018 3 z 5

Oči bouře mají dvě velice protichůdné poloviny. V jedné objevujete historii kůstkovského světa, minulost postav, jejich motivaci a v té druhé máte sázku o to, kdo prodá víc piva. Je asi jasné, která část baví více.
Škoda. Kůstek rozhodně není špatná série, ale zatím nevidím, proč má téměř legendární status.

trudoš
14.08.2016 5 z 5

Kůstek je jednoduše boží. Vtipný, děsivý a v jádru nepopsatelný. Autorovi se daří skloubit humor s hororem, přičemž čtenář nemá pocit, že by lámal cokoliv přes koleno. Vytvořil naprosto svébytný svět, který přes všechnu svou absurdnost funguje naprosto dokonale, nemluvě o hrdinech, z nichž každý je prostě k sežrání.
Jak však první album navnadilo temným vývojem událostí a komickými etudami, v druhém se toho vlastně ani moc nestane. Atmosféra houstne a dozvíme se něco málo z Trnčiny minulosti, jenže to je ve finále asi tak všechno. Tedy kromě další várky tajuplných narážek, hrozeb do budoucnosti či zádumčivých pohledů. Jeff Smith v podstatě jen navnazuje na události příští, ať už formou blížícího se vojska krysáků, nebo Podfovy další nebetyčně hloupé sázky. V tomhle ohledu je skutečný mistr a jsem opravdu zvědav, jestli množství nápaditých motivů dokáže v dalších dílech plnohodnotně zužitkovat.

jirincz
31.03.2015 5 z 5

Tak po prvním díle, kdy jsem moc nevěděl kam Kůstka zařadit a nebyl jsem úplně stoprocentně nadšen, je nyní jasno - je to bomba! Konec knihy začíná odhalovat tajemství, která nam byla skryta a o co vlastně půjde. Švanda je opravdu borec, a jeho jízda na koni byla famózní. Děj celkově odsejpá ryhleji než u první dvojknihy a určitě doporučuji!

Rawen616
10.09.2014 4 z 5

Trochu slabší ale stále dobré pokračování skvělého prvního dílu. Konečně se dozvíme něco víc o událostech o kterých postavy v jedničce nechtěly mluvit.

Kapis
16.02.2013 5 z 5

Výtečné, opravdu citlivě namíchaný koktejl, který začíná trochu přituhovat. Čte se to samo a odložit se to nedá, dokud se nedočte poslední stránka. Kůstci mne opravdu baví, škoda, že Trnka vypadá v tomto booku jako šestileté děcko a lehký latentní nádech erotična je pryč. Okamžitě jdu na další pokračování.