Kurtizána a samuraj

Kurtizána a samuraj https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/101299/bmid_kurtizana-a-samuraj-peY-101299.jpg 4 33 8

Milostný román situovaný v novověkém Japonsku. Je rok 1868. V exotické japonské čtvrti rozkoše, kde sex je na prodej a jediným zakázaným ovocem je láska, se uprchlý voják setká s krásnou kurtizánou. Kurtizána a samuraj, román inspirovaný historickými událostmi, v sobě skrývá fakta i fikci, napětí i smyslnost v epickém příběhu lásky v době války.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

The Courtesan and the Samurai , 2010

Tuti
11.03.2021 4 z 5

Dobře zkombinovaná romantika s historií ;-)

alabra
14.04.2019 4 z 5

I pro mě je kniha dobrým počtením, zajímavá historie, dobře vedené postavy, od všeho přiměřeně - lásky a romantiky, historie a kapka erotiky, nechybí ani napětí.

xindl007
08.06.2018 4 z 5

Krásný příběh. Historie i fikce v jednom. O dějinách Japonska jsem toho doposud moc nevěděla a zde se mi malinko rozšířily obzory. I když oba hlavní hrdinové zažili mockrát situaci, že byli na pokraji smrti, pokaždé se dokázali ať dílem štěstěny či vlastním přičiněním z toho dostat. Konec už byl malinko jako pohádka, přesto mě příběh opravdu nezklamal. Doporučuji si na knížku udělat čas, je opravdu pěkná.

Norea
04.04.2015 4 z 5

Po zistení, že kreslená variácia seriálu ma dosť baví a vďaka nej sa dokážem naučiť aj význam slov, tak som sa pokúsila aj o zmenu v čítaní. Našla som si túto knihu, ktorá ma zaujala, známou Japonskou tématikou a to- Geisha. Taktiež som chcela vnímať postoj Samurajov a historiu Japonska v skreslenom romantickom príbehu. Prekvapila ma dejová línia ako sa strieda, mala som veľmi rada pasáže s hlavnou predstaviteľkou Hanou. Čo mi jedine tak prekážalo, je to, že sa mi ťažko čítajú mená. Som zvyknutá na originál písané mená, kde už viem čo sa ako číta, strašne ma mýli ten prepis. No pozerám na to cez jedno žmúriace oko a stále sa mi kniha páči. Veľmi ma dojalo a bola som z toho paf, že sú tam staré fotografie. Cítila som sa akoby som listovala fotoalbum a spoznala kopu známych ľudí. Vďaka tejto knihe som došla aj k inokrajným knihám, ktoré chcem čítať :)

Bunburistka
10.03.2014 3 z 5

Určitě je tato knížka zajímavá jak z pohledu historie, tak i z pohledu fiktivních postav. Kdyby to bylo možné, hodnotila bych 3.5, takhle musím dát pouze tři. Přesto všem tuhle knížku doporučuji ! :)

valentýna
17.12.2013

Kniha se četla dobře, trošku mě rušilo nejaponské jméno Hana hlavní představitelky, lepší by bylo japonské jméno Hanako... což je možná vinou překladu.

Nyxi
09.04.2012 5 z 5

velice čtivá a zajímavá kniha...mám ráda jiné kultury a jejich zvyky...

RADOST
02.04.2012 4 z 5

Miluji takové románové "učebnice" historie, navíc s bonusem dobrého doslovu a kvalitního překladu.

Japonsko 19. století pro ženy

Lesley Downer
britská, 1949
2003  85%Gejša
2008  82%Poslední konkubína
2012  74%Kurtizána a samuraj
2013  80%Most snov

Kniha Kurtizána a samuraj je v