Hořící přízraky

Hořící přízraky https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72401/mid_horici-prizraky-Big-72401.jpg 4 93 10

Paedwankové ovládli Gordonovu zemi a zřídili si v ní stálou základnu. Vnikli do Orcigardu, zničili Sršní hnízdo a odvlekli hraničáře z Hořké Vody. Co udělají příště? Obyvatelé Pohraničí už vědí, že jim hrozí smrtelné nebezpečí. Lidé, elfové, skřeti i všemožní míšenci musí zapomenout na staré spory a spojit se ke společnému boji.... celý text

Mabie
29.04.2023 4 z 5

Závěr série opět není jen jeden příběh nebo jeden hrdina. Autor tak jako v předchozích dvou dílech črtá další a další linky a otevírá stále nové a nové průzory do svého světa. Nesourodí hrdinové a dlouhé popisy jsou občas matoucí, jako celek ale tvoří výlet do světa plného lidí, orků, goblinů, elfů a jejich různých míšenců.
Jak prorokoval černokněžník Orichalkian přichází čas zabíjení a čas umírání a válka opravdu převrací zaběhlý běh života všem. Hiwiare, Thompson i jiní se potýkají s citovými ztrátami, osvěžujícím protikladem celého zástupu bezzásadových kreatur je Andres, stále stejně mírumilovný, chytrý - moje nejoblíbenější postava v celé sérii.
Co říci jako shrnutí? Napadá mne srovnání s impresionistickými obrazy, které jsou tvořeny krátkými tahy štětcem, mají jasné barvy a strukturní povrch. Stejně tak i tento svět připomíná velké plátno pokryté mnoha krátkými tahy vyprávění, s viditelnou strukturou a zářivými barvami. Je to jiné, ale dobré.

KillHurt
31.12.2020 4 z 5

Uff. To bylo. Zvládl jsem devět knih během asi 14 dní (díky ti karanténo). A vůbec to nebylo špatné. Tohle píšu pár měsíců po dočtení. Těžko se mi vzpomíná, co se v Gordonové zemi vlastně stalo. Zážitek to byl intenzivní. Na mnoho postav a jejich příběhy budu dlouho vzpomínat, protože jsou sakra dobře napsané. Celý válečný střet je vlastně jen plátno, na které autor vypustil hromadu úžasných úlomků ze života hrdinů. Osobně bych uvítal o něco méně putování z bodu A do bodu B a pak C až D. Jsem rád za objevení Šlechty jako autora. Rozhodně doporučuji přečíst. Nechal jsem si v záloze Kukaččí mláďata a Zimu v Thonnierice a už se na ně těším.

uziRM
29.08.2019 5 z 5

Super zakončení téhle trilogie. Je pravda, že samotný konec mohl mít o pár stránek víc, ale i tak jsem se náramně bavil. Doufám, že série o Likariu bude minimálně stejně dobrá.

whiolet
09.06.2018 5 z 5

Výborná česká fantasy

Leximort
26.04.2018 5 z 5

Pěkné a napínavé završení série.

U tohodle dílu bych vypíchl hlavně skvěle psané válečné scény. "Filmové" prostřihy. Přítomný čas, který vtáhne do děje. Skvělé navození chaosu a napětí. Prostě blockbuster přenesený do knihy.

Oblíbil jsem si postavu pacifisty Andrese, který se stane hrdinou dne svou chytrostí, pílí a dobrým srdcem. Funguje jako skvělý kontrast k cynismu a někdy i sobectví ostatních (klasických) fantasy hrdinů.

Trochu zklamáním je pro mě zapojení Andresova deníku. Vypadalo to jako dobrý nápad. Čekal jsem trochu vhledu do myšlení. Ve výsledku ale obsahoval pouze popis děje, který autorovi jde mnohem lépe standardní formou.

Svářeč
02.01.2018 5 z 5

Sláva! Po dlouhém čekání konečně příchází závěrečný díl Gordonovi země. A čekání se rozhodně vyplatilo. Asi každý čekal, že to bude skvělá kniha, ale že až takhle skvělá, tak o tom se mi ani nezdálo. Kniha začíná docela rychle. V první části máme několik dějových linií, které se pozvolna lepí dohromady. Je tady jedna velká bitva, pár menších potyček, příběh příjemně odsýpá. Druhá část by se dala charakterizovat jako "ticho před bouří". Všechny dějové linie se propojí a všichni se připravují. Na co? Na grandiózní, dvojité finále ve třetí části. Gordonova země je za mnou a já mám pocit, jako bych opouštěl důvěrně známé přátele, které jsem provázel na jejich dobrodružství.

Benjiki
31.12.2015 3 z 5

Vyvrcholení války s vetřelci od jihu a je to super. Platí to co jsem napsal u Plotů z kostí, ale na čtyři to prostě není. Obálka dokonalost, jestli by šlo mít sex s obálkou, měl bych ho s touhle. Jinak celkem hořký závěr, pro mě jedna z nejoblíbenějších trilogií vůbec, i když jde o odpočinkovou literaturu a první díl sem vlastně nečetl - a není to ani moc potřeba. Možná i proto ty tři a ne čtyři hvězdy. Oblíbené postavy: Kočka Langtry, Hiwi, Drobeček a další a další.

avalonek
11.12.2015 5 z 5

Úžasná kniha.Úplně mě pohltila.Krásně napsáno,celou dobu se postupně dozvídáme o všech úžasných postavách.Všem jsem jim fandila,bohužel pro pár to dopadlo špatně,až jsem měla slzičky v očích(ale já jsem trošku cíťa:-))Ale za sebe můžu vřele doporučit.Ale nejlepší je číst tu knihu od prvního dílu,jinak v tom bude mít člověk bordel...Takže shrnutí:Je to výborná fantasi kniha...

Janičta
01.09.2015 5 z 5

Závěr Gordonovi země se mi líbil. Na to jak málo jsem měla času na čtení, jsem ji zhltla rychle.
Zakončuje se zde děj celé trilogie (logicky :D), ale ne všechny postavy zde mají jasně zakončený příběh. Tak snad se dá doufat v další autorovi příběhy :-)

Kozlik_nbk
13.02.2014 5 z 5

Tento díl byl pro mě nejlepší z celé trilogie Gordonova země. Tak rychle jsem snad ještě žádnou knihu nespolykal. Můžu jen doporučit za skvělý napínavý a dobrodružný příběh.