Krušnohorská kronika

Krušnohorská kronika https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44239/bmid_krusnohorska-kronika-sYh-44239.png 4 19 6

Autor, oblíbený komik, severočeský patriot a amatérský historik (jak sám sebe nazývá), se inspiroval kronikou Krhútů Ervína Hrycha a po náročném bádání objevil hrdý slovanský národ Krušnohorců, kteří jako první osídlili severočeské pohoří a dali mu své jméno. Od té doby je toto území známé jako Krušné hory. Humoristická knížka seznámí čtenáře s dějinami Krušnohorců, s jejich vztahem k ženám, volbě Miss, humoru, kultuře, sportu, politice, Evropské unii, ekonomice, náboženství, válčení, revoluci, s krušnohorskými pověstmi, bajkami a pohádkami, s krušnohorskou kuchyní – a vůbec se všemi aspekty nevšedního života zapomenutého národa.... celý text

Humor , Literatura česká

Vydáno: , Brána

cukrovka
04.02.2023 3 z 5

Humorná oddechovka. Snadno se čte, ale chybí hlasový projev pana Náhlovského.

Lenka4
10.05.2022 4 z 5

Je umění napsat satiru, u které po odvanutí prvotního smíchu zbyde smutné jádro pravdy k zamyšlení. Dokud budou Krušnohorci přežívat v nás a mezi námi, přežijeme všechno!

DuncanIdaho
03.08.2021 5 z 5

Vtipně napsaná kniha, která pobavila, snadno se četla a byla rychle přečtená. Úplně jsem ho viděl, jak některé pohádky a pověsti předvádí v televizi.

Jaruš7
20.07.2017 4 z 5

J.A.N. pro mě "Chytrej Honza" - Král slovních hříček. Jak by ne, čeština k tomu zdárně vybízí. Krušnohorská kronika od pedagoga češtiny a dějepisu. Jistá témata z pověstí dějin českých v Krušnohorské kronice nezůstanou bez zásahu.
Kníže Skok, jeho dcery Koza, Strejda a Milouš a udata a spaniloch Pípoj spolu s kancem a mokem značky Šariš, vše v pestrém kotrmelci dojde až k jistému "Suchému zákonu" , který mu doma zavedla jeho žena Koza, s výsledkem povinné závislosti na šaratici a zaječici, poučení "Každý dobrý skutek zasluhuje přísný trest." Toť jedna z mnoha bezvadně praštěných kapitol.
Viz citáty.
Kapitola Recepty - Pomsta za Sudety je výbušnou směsí potravin ve stylu odboje, recept Flíčky pro Pepíčky je pohlazení traktu a Pralinkové koblížky jsou kandovanou višničkou na šlehačkové koruně dortu.
Shrnutí - radost pobejt v této společnosti.

Jeanie
27.09.2013 3 z 5

Oddychovka pro pobavení

malen
12.02.2012 4 z 5

Pro pobavení dobré, ale stejně si u toho člověk musí pana Náhlovského představit, pak je to humornější.

humor Krušné hory, Krušnohoří

Josef Alois Náhlovský