Políbená ledem

Políbená ledem https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334792/bmid_polibena-ledem-G0Z-334792.jpg 4 420 80

Kroniky Kaninu série

Ve velkolepých síních křišťálového paláce se skrývá tajemství, které hrozí zničit celé království… Bryn Avenová se odmítá vzdát snu sloužit království, které miluje. Tento sen ji teď přivede do úplně nového světa… a třpytivého paláce Skojarů. Národ Skojarů potřebuje ochránit před tím samým brutálním nepřítelem, který ohrožuje Kanince, a Bryn jim chce pomoci. Sama je poloviční Skojarka a tohle je pro ni šance zjistit něco o svém ztraceném dědictví. Na Bryninu misi dohlíží její šéf Ridley Dresden, ale když jejich nepopiratelná přitažlivost nabere žhavé obrátky, jejich vztah dostane úplně jiný rozměr – na který není ani jeden z nich připraven. Jak se ti dva noří hlouběji do světa Skojarů, začínají odhalovat dlouho skrývané tajemství. Brzy vyjde najevo temná pravda o Brynině vlastním milovaném Kaninském království a zcela změní její postavení v něm… a ohrozí všechny, které miluje.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , CooBoo

Ice Kissed , 2015

Artep071
31.01.2024 4 z 5

Bylo to dobré a napínavé. Já se od knihy neodtrhla a to závěrečné vyústění mě tedy překvapilo.

Lilinka.Ká
30.07.2023 4 z 5

Asi jsem měla začít nejdřív prvním dílem, ale tento se mi dostal do ruky první. Trošku jsem se ztrácela v ději a někdy mi přišly pasáže trochu zdlouhavé, ale jinak se četlo hezky.

M.C.SMITH
24.06.2023 2 z 5

Já se musím přiznat, že toto je snad úplně první série, se kterou mám velké problémy.
Nedokážu se začíst, žádná z postav mne nesedí a musím se do další stránky nutit.

kindlova42
02.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Políbená ledem je mnohem akčnější než první díl, ve kterém se čtenář se vším spíše seznamuje. Hlavní hrdinka Bryn začíná být více sympatická. Příběh mě bavil a dobře se četl. Zápletka na závěr měla trochu slepé místo (Opravdu jdou za králem jen s tvrzením bez jakéhokoliv důkazu a ještě to vyklopí v jeho nepřítomnosti a pak místo aby utekli jdou za zloduchem č.1 a myslí si, že ho přimějí se přiznat?…..no tak :D )
Ale jinak dobrý, nejradši bych začala číst hned třetí díl, ale nejdříve ho musím sehnat (je totiž vyprodaný).

MarkétaI.
31.12.2021 5 z 5

Druhý díl mě rozhodně nezklamal. V knize bylo určitě víc akce než v prvním dílu.
Kniha se čte, stejně jako první díl, sama. Od první stránky jsem se ponořila do děje a jen četla a četla..

miruska810
16.10.2021 4 z 5

Kniha mňa bavila viac ako prvý diel, nebavili mňa však pasáže v zámku. Približne v polovici bola každá kapitola viacmenej stále o tom istom, nudné zbytočné rozhovory a žiadna akcia. Kamarátky hlavnej hrdinky mi pripadali nasilu vytvorené, hovorilo sa o nich len aby bolo v knihe viac strán. Aspoň môj pohľad.. Miestami mi príbeh pripomínal detektívku. Ľahko predvídateľné udalosti. Prečítať sa to však dalo, ďalšiu knihu si už nekúpim. Maximálne na návštevu knihovny. :-)

LadyCotton
01.09.2021 3 z 5

První díl byl slabší, ale i tento nebyl žádná sláva. Je to sice čtivé, ale táhlé...Když už se konečně začalo něco dít, tak byl konec. Takže si stejně přečtu i ten poslední díl, jelikož mám už od půlky prvního dílu obavu, že vím jak to dopadne (tak schválně) protože děj mi přišel snadno předvídatelný a to v obou dílech.
Takže ano, jako oddechovka YA fantasy proč ne, ale nemyslím, že si jí budu chtít někdy v budoucnu přečíst znovu...

tessalovesbooks
11.08.2021 3 z 5

Po prvním díle, který byl fakt jeden velký průser, jsem od pokračování měla vyloženě téměř nulová očekávání, ale tohle bylo sakra něco jiného. První polovina byla sice taková nudnější, nic moc se tam nedělo, a já si říkala, že to asi stejně jako jednička nebude nic moc, ale pak se to rozjelo a já zbytek knihy přečetla na jeden zásah. Líbílo se mi, že kromě fantasy žánru se zde objevují i prvky detektivky, což byla celkem příjemné obzvláštění. Autorka si s vámi celou dobu hraje, že vlastně pořád netušíte, kdo co udělal a celkově to má dost dobře promyšlené, že kdybych knížku už jednou před lety nečetla, tak bych doteď nevěděla, kdo se skrývá za tím takzvaným "padouchem". I když hlavní hrdince stále nijak obzvlášť nefandím, tak se konečně začíná chovat trochu rozumněji, za což má u mě autorka taky plusové body. Co však musím vytknout, je ta romantická linka, která je prostě za mě napsaná fakt příšerně. Jako některé ty "romatické" scény mi zde přišly vyloženě vynucené a vrcholem byla ta sexuální scéna, kterou tam autorka dala bez nějakýho většího úmyslu, což celkově působilo opravdu divně. Každopádně ten konec byl fakt hustej a já jsem zvědavá na pokračování.

3,5⭐/5⭐ Oproti prvnímu dílu zde byl opravdu veliký posun. I když to samozřejmě nebylo nic extra, tak až na tu první polovinu a fakt špatnou romantickou linku, se mi to líbilo a pokud vám stejně jako mně první díl připadal příšerný, tak dejte pokračování určitě šanci.

neubam02
04.05.2021 4 z 5

Ridley mě ze začátku štval, jak se urazil, jak nějaké dítě. Naštěstí se potom omluvil a začal se chovat jakštakš normálně a ke konci jsem mu dokonce začala fandit. Taky mi dělalo radost, že Bryn už postupně přestává opěvovat tu její slavnou gardu. První polovina knihy nic moc, ale potom se to rozjelo.

Acourtofbook
01.03.2021 3 z 5

Ronnie37
04.01.2021 5 z 5

Pokračování opět skvělé, celá tahle série se mi moc líbí :)

Fortuna7
03.01.2021 4 z 5

Tento díl za mě nebyl tak čtivý hako 1. V knize je spoustu královských intrik, což mě moc nebavilo... Ale i tak se mi kniha jako oddechová moc líbila.

ydnac
03.09.2020 3 z 5

Další hezká pohádka :-) Mně se líbila celá série, znovu jsme v novém světě a hezky se to četlo.
A obálky jsou nádherné!!!!!

Ella161
10.08.2020 5 z 5

Co to sakra má být? V téhle knize se toho stalo tolik, že se nestačím ani divit. A ten konec? Panebože! Proč to vždycky končí takhle?
Nevím, kde začít, protože tady se toho událo tolik. Za 1. Tenhle díl mi přišel o hodně lepší, než předešlý. Je napínavější, smutnější a překvapivý. Za 2. Oblíbila jsem si tady celkem dost postav ze kterých se vyklubalo něco špatného. V první řadě bych se chtěla zmínit o Kennetovi. Ten mě svým šarmem i škádlením naprosto okouzlil. Bylo úsměvné číst, jak se pokoušel flirtovat s Bryn, která na jeho hru nepřistupovala. Také se chci opět zmínit o Konstantinovy, který mě prostě přesvědčil, že není zlý. Vůbec by mi nevadilo, kdyby s Bryn byli něco víc, ale to by mi pak zase bylo líto Ridleyho. V tomhle díle se často nevyskytoval a chyběl mi tam. Po konci vím, že v závěrečném díle taky asi nebude mít moc prostoru. Ona je tam ta romantická linka vedlejší, ale stejně Vás to zaujme a přejete jim to z celého srdce. Za 3. U téhle knihy budete minimálně slzet. Nechápu, jak rychle to nabralo takový spád. Všechno bylo relativně v pohodě a pak... No přečtěte si to sami. Já se vrhnu na třetí díl.

allita99
04.08.2020 5 z 5

mega doporučuju!!! lepší jak 1. díl

TessBlackCat
26.04.2020 5 z 5

Druhý díl je o něco chytlavější, než ten první. Každopádně ten spád na konci jsem absolutně nečekala a příjemně to překvapilo. Děj se dost rozjel a začalo se to zamotávat, ale v dobrém slova smyslu. Plus to, že po každé kapitole jsem měla pifku na někoho jiného, je dost fajn, protože u knížky člověk i dumá a dělá si svoje úvahy. Příjemné zjištění pro mě bylo i to, že knížka není jednoduše předvídatelná, což je pro mě u většiny dnešních knih dost velký problém. Každopádně můžu doporučit a moc se těším na další díl.

denniys
10.03.2020 4 z 5

Lepší než první díl..dokonce jsem se u závěru knihy bavila a líbil se mi, autorka konečně udělala něco nepředvídatelného a děj měl větší spád..za to o hvězdičku víc..jsem zvědavá na další díl..

alenkacermi
13.02.2020 5 z 5

Velice dobře čtivé a chytlavé. Zápletka, postavy, trocha romantiky, bitky, intriky .... je tam všeho dost. Pro mě zábavné, odpočinkové. Chápu, že se kniha líbí, mně také.

Zelvicka03
06.02.2020 5 z 5

Super! Lepší než první díl.

Malinali
03.12.2019 5 z 5

První díl jsem četla kvůli čtenářské výzvě, a tak mě bavilo, že jsem si sehnala i druhý díl. A protože i druhý díl je super, začínám číst třetí. Líbí se mi jejich svět i námět příběhu. Napínavé. Druhý díl více akční než první. Super zápletka, každou chvilku podezírám někoho jiného a zase se ukáže, že se pletu :-D

romantika trollové

Amanda Hocking