Nádherné bytosti

Nádherné bytosti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73663/bmid_nadherne-bytosti-Juu-73663.PNG 4 801 135

Ethan žije v městečku Gatlin v Jižní Karolíně celý život, stejně jako celé generace jeho rodiny. A jedno ví bezpečně – tady se nikdy nic nemění, nikdy se nic neděje. Pak se však objeví Lena Duchannesová a najednou není nic takové, jako bylo dřív. Ethan postupně zjišťuje, že výstřední, zvláštní, nešťastná a nesmírně přitažlivá Lena je z rodiny mocných Zaklínačů a o jejích šestnáctých narozeninách na ni má dopadnout kletba – kletba, která ohrožuje její život. Lenu a Ethana však k sobě váže hlubší pouto, než kterýkoli z nich tuší, a Ethan je možná Leninou jedinou nadějí.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Knižní klub

Caster Chronicles: Beautiful Creatures , 2009

roman9276
02.10.2023 4 z 5

Když jsem to četl před deseti lety, tak mě to bavilo víc, a to díky náctileté lásce, ke které už nemám tak blízko jako kdysi :D Ale pořád svět zaklínačů má svoje kouzlo, je to dobře napsané, čte se to celkem pohodově a rád jsem si osvěžil tuhle fantasy sérii. Ale vnímám, že některé věci jsou tam popsány jen okrajově, něco bylo moc rychlé, něco zase moc zdlouhavé a spoustu věcí jsem pozapomněl a pozměnilo se mi díky filmu, ale furt super.

JointlieKat94
25.08.2022 4 z 5

Jsem překvapena z rozdílu, mezi filmem a knihou!
A taky jsem se po letech donutila ji přečíst.. :)

Příběh mě zaujal už ve filmu (a taky se mi líbil Ethan!) a tak jsem si po letech sehnala knihy. Musim říct, že Lena mě teda neskutečně s*ala!
Knižní příběh nám mnohé vysvětluje, i když konec se mi zdál lehce zamotaný. Nevadí, těším se na pokračování a dalšího Ethana, protože to je božan. :)

TerkaJK
16.06.2022 3 z 5

Knihu jsem začala číst na základě filmu.
Kniha se mi líbila, byla čtivá, ale něco mi tam chybělo.
Asi mě moc nadchnul film, ale jsem ráda, že jsme si toto sci-fi přečetla.
Proto dávám tři hvězdičky.

georginaa
19.05.2022 3 z 5

Příběh je spíše pro náctileté, ale i když jsem starší ročník, neodradilo mě to. Docela tato fantasy se mi líbila, mělo to zajímavý námět, opravdu Lena měla zvláštní rodinu. Sice málo rozepsané o jejich minulosti, ale to zřejmě nebylo tématem, možná v dalších dílech se dozvíme více. Ethan je obyčejný kluk, který žije knihami i těmi zakázanými a když potká vysněnou dívku, docela dobře se smíří s tím , kdo ona je.

Dani3
27.10.2021 2 z 5

(SPOILER) Příběh je poměrně jednotvárný. Buď jde Lena s Eathanem do školy nebo za školu. A tak se to opakuje pořád dokola.

Mrzelo mě, že Nádherné bytosti mají pouze jednoho vypravěče a tím je Eathan, myslím, že vyprávění z pohledu Leny nebo jejího strýce Macona by knize mohl trochu pomoci. Jeden vypravěč je tu prostě málo.

Kniha má jednoduchou linku, kde je ovšem neskutečné množství „vaty“. Další díly si odpustím, protože prokousávat se tou hovorovou češtinou, nebylo nic příjemného.

Fifth Element
26.04.2021 4 z 5

Na ten hovorovy styl psaní je celkem těžké si zvyknout...

Dendyna
02.04.2021 2 z 5

Film se líbil mnohem více...

avalonek
11.03.2021 3 z 5

Já nevím,přišla jsem si na to asi moc stará..Viděla jsem film a kupodivu se mi asi líbil víc,jak tohle..Byl to takový průměr no..

JitulHa
21.08.2020 4 z 5

Kniha vypráví o poklidném městečku, kde jeho obyvatelé žijí dosti stereotypní život. Vše se zvrtne ve chvíli, kdy do města přichází tajemná neteř zdejšího, nepěknými historkami opředeného, starousedlíka Macona Ravenwooda. Tahle nová obyvatelka totiž vzbudí rozruch nejen svým nevšedním chováním a krásou, ale především nevysvětlitelnými událostmi, které se dějí od doby, co překročila místní hranice... (více v záložce recenze).

Monika32
18.06.2020 1 z 5

Příběh je dobrý, ale vůbec mi nevyhovuje styl psaní. První knihu jsem ještě přelouskala, ale u druhé jsem to vzdala po pár stranách. Za mě nic moc, ale kniha je určená pro mladší.

ReadMore
21.05.2020 2 z 5

Hodnotím třemi protože:

1. nepříliš poutavý děj, chvílemi jsem padal do deprese, že to do měsíce nedočtu
2.snaha napsat dobré fantasy ztroskotala na přílišné jednoduchosti. jo v jednoduchosti je krása, ale tady to ztrácí na dojmu.
3. jazyk neurazil ani nenadchnul

šneki
31.12.2019 4 z 5

I po druhém přečtení hodnotím kladně, sice jsem věděla co se stane, ale i tak to bylo napínavé. Těším se na druhou návštěvu dalších dílů.

Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Není to špatná kniha. Nebo ne tak moc. Jenom tam bylo málo akce, málo alespoň trochu zajímavých scén a postav. Většinou jsem se jen nudila, posouvala se v textu mechanicky a ani vlastně neměla touhu pokračovat dál. A ani trochu se mi už nechce do dalšího dílu, protože si jen myslím, že to úplně to samé, že se tam nic nového nestane. Nebo takhle... Já vůbec nemám představu, co by se mohlo dít v dalších dílech. Vždyť to úplně krásně mohlo celé skončit, dokonce takovým tím žili šťastně až do smrti. Ale ono ne, ono to musí pokračovat...

anlyen
16.09.2019 5 z 5

Doporučuji, moc se mi líbil děj a hezky se to četlo :)

4129
22.08.2019 2 z 5

Kniha je úžasná, poutavá. Jednoduchá na pochopení jak vlastně všechna ta magie funguje. Postavy jsou sympatické a děj dává smysl. Hvězdičku bych dala snad ještě jednu, kdyby nebylo tolik překlepů. To snad nemohly ani vydat! Já si nad pravopisem moc hlavu nelámu. Íčko sem a Ýčko tam. Ale tohle snad nikdo znova nečetl. Změněné předpony a koncovky....Musela jsem pořád přemýšlet co to má být asi za slovo? Do toho jsem před knihou viděla film, takže jsem nebyla ani moc napjatá. No...snad se k tomu vrátím protože to je opravdu dobrá knížka, ale někdo ti totálně podryl.

Veruu95
08.08.2019 5 z 5

Tahle série je prostě boží! Je velká škoda, že nejsou zfilmovány i další díly, film je totiž také super. Brzy se k sérii zase vrátím :)

Moncicek
16.05.2019

Nedherne bytostí mám přečtené všechny čtyři knížky. Za čtrnáct dní jsem neměla co číst ,úžasné ,úchvatné ,skvělí obsah ,dej . Nemám co vytknout ,jen že už nemám co číst .

Purple7
05.07.2018 3 z 5

Dnešní trend v YA fantasy je vymyslet co nejlepší superschopnosti hlavní hrdinky a promakaný nový fantasy svět se složitými pravidly. Už mi to všechno přijde natolik stejné, a proto jsem si Nádherné bytosti opravdu užila, konečně příjemná změna s obyčejným klukem a s reálný světem. Lepší 3*.

kkesskka
31.05.2018 2 z 5

Čekala jsem, že to bude spíš podle filmu. Ale docela jsem byla překvapená, že to tak není. Bylo tam spousta věcí, co se ve filmu nevyskytla. Osobně mě kniha bavila víc, jako je to skoro pokaždé.

EmiClare
29.05.2018 1 z 5

Nedočteno, nestálo mi to za to.