Výprava na Yucatan

Výprava na Yucatan https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68057/bmid_kronika-hochu-od-bobri-reky-vyprava-AIs-68057.jpg 4 44 3

V tomto svazku se stanete svědky toho, co prožívali před mnoha lety chlapci jednoho z našich nejznámějších skautských oddílů. Jsou zde soustředěny nejzajímavější a nejpodnětnější záznamy z deseti kronik Foglarovy "Dvojky". Zápisy ze schůzek, výletů, táborů a jiných akcí se navzájem prolínají a vytvářejí pestrou mozaiku z let 1926–1973. Sestavil Miloš Zapletal; tato kniha je jistým "předchůdcem" série "Kroniky Hochů od Bobří řeky". Řazení je provedeno chronologicky, první výpis je z 8. listopadu 1926 a poslední z 10. června 1973.... celý text

n.ezn.amy
10.10.2022 4 z 5

Příběhy chlapců z legendární skautské Dvojky, které zažívali v oddíle ať už to bylo na schůzkách či na táborech. Kniha je psána formou kronikových zápisů, takže se nejedná o klasický příběh. Občas trochu těžší čtení, když čtenář nezná určité souvislosti, ale jinak dobré pro poznání tehdejší doby.

pepa4081
26.06.2017 5 z 5

Další z knih bez příběhu. Jde o výběr Foglarových zápisů v kronikách legendární pražské Dvojky, kterou léta vedl. Moc hezky se to čte. Velmi uspokojivé.

Pavelpi
14.01.2015 3 z 5

Protože foglarovky jsem četl skoro všechny musím říct,že styl zápisů z kronik mi moc nesedí.Není to samozřejmě špatné,ale rozumí tomu hlavně ti,kteří tyto příběhy prožívali a my,kteří se na to díváme zvenčí tomu moc nerozumíme.Nebyl jsem nikdy skaut,byl jsem vždycky vyznavačem trampigu,který na rozdíl od skauta nebyl organizovaný.Proto mi tenhle styl kronik asi nesedí.

Kniha Výprava na Yucatan je v