Křídla

Křídla https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94947/bmid_kridla-kridla-URK-94947.jpg 4 460 100

Křídla série

Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt.... celý text

Literatura světová , Romány , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Wings , 2009

AnnaPanulis
05.01.2023

celou sérii jsem četla přibližně ve 12-13 a velice se mi líbila. Pamatuji si ji už jen matně, ale za mě to bude vílí série spíše pro mladší čtenáře.

Luigi1
06.11.2020 5 z 5

Oddychová četba,která se mi líbila a dobře se četla

Lea_41
26.06.2020 4 z 5

Po této knize jsem šáhla v knihovně je proto, že mě zaujala obálka. Když jsem byla menší, hodně mě zajímaly víli. Že začátku to bylo takové zvláštní. Ale pěkně zpracované.

DreamerX9
28.03.2020 2 z 5

Tahle kniha je spíš pro mladší čtenáře. Čtení je jednoduché taková oddechovka řezená mezi klasické (holka na střední škole která je neobyčejná) plus milostný trojúhelník. Příjemné počtení.

SpiritErised
07.02.2020 2 z 5

Knihu jsem četla v rámci čistky ve své knihovně. Pamatuju si, že se jednalo o dárek v době mých 13-14 let. Bohužel jsem se ke knize v té době nedostala. Věřím tomu, že kdybych po ní bývala tehdy sáhla, docela by se mi líbila. Dnes už jsem na tenhle typ příběhů asi moc stará.

viola5163
05.02.2020 3 z 5

Bylo to krásné a čtivé. Pěkný námět ke světu víl. přečtu si další díl, ale přesto mi tam něco chybělo.

elyonka9643
21.11.2019 5 z 5

Cokoliv o vílách prostě musím mít. A přestože tohle je ze začátku dost předvídatelné a absolutně nejsem cílovka, tak mě to moc bavilo. Jsem zvědavá na další díly.:)

WifiCat
16.10.2019 3 z 5

Taková pohádka, oddechovka po náročné knížce na odreagování. Narazila jsem na ní náhodou v knihovně. Začátek trochu nudný, od druhé půlky se četlo samo. Přenesete se do jiného světa, který není opravdový a on ten útěk od reality je občas potřeba. Od dob Stmívání se roztrhl pytel s autory, co píší o výjimečných puberťácích. . Zas mladý člověk, co je něčím jiný než běžní jeho vrstevníci.. :D Tohle je ještě snesitelné.

Andynka
03.10.2019 3 z 5

Roztomilá fantasy kniha pro mladší. Pro mě zatím výjimečná svoji originalitou, tak se těším na pokračování, jestli se to nezmění.

anibeni
02.04.2019 5 z 5

Velmi příjemná a milá oddychovka na jedno, maximálně dvě odpoledne... Příběh je sice tak trochu pohádkový, jednoduchý, naivní a předvídatelný.. no a co?? Nemusíme přeci číst jen vážné a mysteriózní texty...

rampapa
11.09.2018 5 z 5

Krásný příběh

SknihouVrukách
21.05.2018 4 z 5

Od knihy som nič neočakávali a preto ma celkom prekvapila. Čítala sa mi dobre a rýchlo. Zo začiatku to bolo celkom nudné, ale potom sa to rozbehlo. Niektoré časti boli zdĺhavé, v iných to rýchlo obiehalo. Koniec sa mi páčil, lebo všetko zapadlo do seba. Určite sa pustím aj do ďalších dielov.

baru_lienka
21.05.2018 3 z 5

Tahle kniha mě mile překvapila. Děj byl lehce předvídatelný, ale autorka si vždy vymyslela něco nečekaného navíc a u ničeho zbytečně nezdržovala. Akorát ten milostný trojúhelník mě kapku vytáčí.

bara2004
30.04.2018 3 z 5

Určitě zajímavý nápad a taky hodně čtivá kniha. Přesto ohledně kniha mám jisté pochybnosti. Jako hlavní problém byl určitě milostný trojúhelník, který od začátku nesnáším. Nejvíc mě štvalo že Laurel věděla o milostném trojúhelníku a v podstatě s tím nic nedělala. Druhý důvod je nespíš, že některé dějství mohly být rychlejší a některé na opak pomalejší. Myslím, že by nám autorka mohla trošku lépe představit některé části děje a ne hned je poslat pryč. Osobně Laurel se občas chovala fajn a občas jako slepice. Takové pocity jsem taky občas měla u Davida. Hodný, milí, jednoduše klaďas, Tamani naopak takový ten "rebel" prostě jak ve Stmívání.
Tři *

dogiska
07.03.2018 5 z 5

Knížka byla velmi čtivá, měla přečtenou během jednoho odpoledne. Každopádně jsou tam nějaké věci moc natahované, které by se dali zkrátit a naopak jiné věcí více rozebrat. Jinak se mi knížka námětem moc líbí.

kaja3190
02.03.2018 2 z 5

Dobrá kniha, ale místy mi to přišlo jako klišé.

Siwan
20.11.2017 5 z 5

V rámci žánru hodně čtivé, motiv neotřelý. Hlavní hrdinka má u mě body za to, že se chová jako člověk, který je skutečně v šoku z toho, že se má smířit s něčím naprosto neuvěřitelným.
Ruku na srdce - co byste dělali vy, kdyby vám na zádech vyrostla kytka?
Za mě rozhodně jo - pokud se dostanu ke zbytku série, rozhodně přelouskám.

kikibo
16.09.2017 5 z 5

Přečteno jedním dechem, stejně tak následující 3 díly. Pro fanoušky fantasy a světa víl jako stvořený:)

E-Knihovničkaja
03.09.2017 5 z 5

Kniha Křídla byla velkým překvapením. Byla jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

katee21
20.08.2017 5 z 5

Knížka mě okamžitě vtáhla do děje. Všem doporučuji

vegetariánství nebezpečí střední škola víly, rusalky podzim trollové Avalon

Aprilynne Pike
americká, 1981