Krásná loupežnice

Krásná loupežnice https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42380/krasna-loupeznice-42380.jpg 4 44 12

Jsme v Anglii, píše se rok 1783. Když krásná a zámožná slečna Žofi nesedí modelem malíři portrétů, oblékne mužský plášť a širák s pérem a přepadává cestující – a ještě k tomu za denního světla! V dobách, kdy je politická situace mezi Anglií a Francií napjatá na nejvyšší míru, se však cestující neobávají jen zločinných loupežníků. Všude se to hemží špehy a stává se, že někdo jen něco neopatrně prohlásí a vzápětí se po něm slehne zem. Žofi ukořistí brašnu patřící jednomu z nejmocnějších a nejnebezpečnějších mužů celé země. Nemusí tajit jen vlastní totožnost, ale chránit i svého otce... Strhující historická sága, v níž před očima čtenáře defiluje barvitá mozaika lupičů i šlechticů, prostitutek, zlodějíčků i vznešených dam, revolucionářů i špehů, od autorky Čarodějnice na útěku a Čarodějnice se vrací.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Sovay , 2008

Zirvith
Zirvith
08.04.2023 4 z 5

Nikdy nečtu knihy dvakrát. Ale vzhledem ke Čtenářské výzvě jsem si musela jednu vybrat, tak jsem zvolila tu, která se mi před lety líbila, ale už jsem si téměř nevybavovala žádné podrobnosti. Tahle kniha se čte dobře a navíc se děj odehrává v mé oblíbené době VFR.

lumiluvi
lumiluvi
16.09.2017 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, je krásně poutavě napsaná, myslím, že autorka dobře vystihla atmosféru té doby, ale místy mi připadala moc temná.

DenisePartridge
DenisePartridge
05.02.2016 4 z 5

Nejdřív jsem nečekala, že děj půjde až tak do hloubky, co se politiky týče a docela mile mě to překvapilo, ačkoliv jsem se v tom občas ztrácela. Nicméně je to opravdu příjemné čtení :)

warca
warca
09.03.2015 4 z 5

Hezké čtení :)

Tarrei
Tarrei
01.09.2014 4 z 5

Tato kniha mě oslovila jen svým popisem. Přišla mi velmi zajímavá a to i tím, v jaké je zasazena době.
Hned jsem se do ní začetla. Líbil se mi autorčin způsob psaní, člověk tak přesně věděl, o čem čte.
Děj byl napěchovaný balíček akce. Už od začátku se něco dělo, všechno jen díky charakteru slečny Žofi.
Některé pasáže mě pobavily a jiné naopak rozesmutnily. Kniha mě velmi potěšila a rozhodně naplnila všechna má očekávání. Ze začátku mi však daly docela zabrat všichni páni, na které dívka narazila. Stále jsem si lámala hlavu, s kým nakonec zůstane. Sázela jsem na Greenwooda, ale konečný výsledek mi nevadil.

Padla Hvezda
Padla Hvezda
16.07.2014 3 z 5

Takové průměrná záležitost. Chvilkami pěkná, jindy přehnaná.

kleria
kleria
26.06.2013 4 z 5

Moc pěkný příběh :), myslela jsem si že mě to nebude tolik bavit, ale knihu jsem podcenila :).

Bazalka
Bazalka
05.04.2013

Souhlasím kelve. Když jsem dočetla knihu, tak mne celkem zarazilo, že jsem se vlastně vůbec nedozvěděla, co se s jejím otcem stalo, ale jinak se mi kniha moc líbila a vžila jsem se do ní celkem dobře i díky tomu, že jsme Francouzskou revoluci probírali nedávno ve škole. :)

suze
suze
31.03.2013 5 z 5

Super knížka, která předčilá má očekávání... Odehrává se za francouzské revoluce a v Anglii, takže pro milovníky historických a zároveň dobrodružných románu ideální kniha... Děj je sice někdy trochu komplikovanější, ale má hlavu a patu a dá se pochopit...

Kristie-Sophi
Kristie-Sophi
03.04.2012 3 z 5

No... ze začátku mě moc nebavila, potom jsem se v ději začala orientovat, ale pořád mě to moc nechytalo. S úsilím jsem jí dočetla, ale pak jsem usoudila, že zas tak hrozné to nebylo :) Je to spíše pro starší, ale Francouzská revoluce mě bavila.

Kikča
Kikča
07.01.2012

ze začátku, byla dost zajímavá i dějová ;) pak jsem jí moc nečetla tak jsem bohužel neporozuměla ději, až ke konci, kdy zachranovala svého otce, i když na závěr o něm nebyla zmínka.

kelve
kelve
19.11.2011 5 z 5

Kniha má dobrodružný děj. Velice dobře se čte. Bohužel musím trochu pohanět osu příběhu. Hlavní hrdince záleží na osudu jejího otce, avšak v závěru pak již o něm není ani zmínka, zato je upřednostněn její vztah k Leónovi. Přesto dávám knize plné hodnocení.

Anglie 18. století

Celia Rees