Království květin

Království květin https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18734/bmid_kralovstvi-kvetin-sHu-18734.jpg 4 18 6

Dobrodružstvé malé Aničky, která se za svůj dobrý skutek dostala do království, kde vládne královna Flóra. Spřátelí se s maceškami, s vlídnou žábou Šedozelenou, pozná tajemství zrodu květin a dostane se do nebezpečí... ze kterého ji zachrání maminčina láska.

Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Le Royaume des fleurs , 1955

Gabi13
21.08.2018 3 z 5

Krásná, něžná knížka pro děti i dospělé.

Thackery14
13.01.2017 3 z 5

Knihu jsem se rozhodla přečíst na základě trošku bizarního filmu a jsem poněkud zklamaná. Ilustrace jsou nádherné, děj je však docela dost vykradačka Alenky v Říši divů a často nelogický a takový nucený.

mila54
06.11.2016

tu knížku jsem milovala jako dítě , je mi líto a nechápu proč už nevyjde

Litocha
25.06.2016 3 z 5

Četla jsem ji jako dítě a tehdy mě dost zasáhla. Dnes spíše než příběh, který je opravdu jednoduchý, oceňuji krásné ilustrace.

Nenu
18.10.2014 5 z 5

Přidávám se ke komentáři pode mnou, já ji čtu také dodneška, krásný příběh, moc hezké kresby, a je mi líto, že jsou ochuzeny současné děti, prý už nikdy nevyjde....

kolacky
17.07.2012 5 z 5

Nejhezčí knížka, jakou jsem jako holka četla. Se vším všudy, fantasy, dobrodružství, nebezpečí, všechno v rámci knížky pro holčičky. Miluju ji dodneška.

Maurice Carême
belgická, 1899 - 1978