Královský rubín

Královský rubín https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257493/bmid_kralovsky-rubin-257493.jpg 4 215 43

Hercule Poirot série

Soubor šesti povídek vyšel ve Velké Británii v roce 1960 jako tradiční každoroční vánoční „Christie pod stromek“. Pět případů v něm řeší slavný Hercule Poirot, šestý pak neméně úspěšná slečna Jane Marplová. Odcizený šperk, mrtvola uzavřená v truhle, zločin odhalený za pomoci hypnózy, nenávisti ke kočkám, jídla objednaného v restauraci či podivných staromódních šatů s potiskem – ani tentokrát těmto dvěma pečlivým, důmyslným a neúnavným vyšetřovatelům neunikl žádný detail, který by je dovedl k usvědčení každého, byť seberafinovanějšího pachatele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Knižní klub

The Adventure of the Christmas Pudding , 1960

Emik87
20.02.2024 4 z 5

Mé oblíbené příběhy. Výborné čtení.

Terrez93
25.01.2024 3 z 5

Neurazilo nenadchlo, už po několikáté dávám Agathě šanci, ale nejsem z ní tak odvařená jako všichni ostatní. Bylo to čtivé, stránky ubývaly, ale neměla jsem zase tak potřebu číst dál a dál. Takže jsem to přelouskala a řekla si "hmmm dobrý" ale nic víc.

Čmeláček
31.12.2023 5 z 5

Vynikající sbírka šesti povídek od skvělé královny detektivek! :) Knihu jsem si dal jako jednohubku na závěr letošního roku a jak se dalo čekat, nezklamala mě :). A jestli se chcete pobavit i vy, tak klidně do toho, knihu můžu s čistým svědomím doporučit! :)

petrarka72
18.09.2023 4 z 5

Agathina kratochvíle k vánočnímu pudinku. 5x Hercule Poirot + 1x Jane Marplová. Tři delší povídky a tři drobničky. Snadno k zapamatování Královský rubín (žertéř Poirot pod jmelím? neodolatelné), Záhada španělské truhly (jeden z nejznámějších) a Sen (ovšem zapomněla jsem, že oběť nenáviděla kočky! takže dobře jí tak). Outsider pozoruhodný (šikana jako téma působí velmi aktuálně), Čtyřiadvacet černých kosů o důležitosti stravovacích návyků a Greenshawova kratochvíle o nutnosti oddělit plevel od bylin... Celkově příjemné čtení.

Mi-šu-le
20.08.2023 5 z 5

Poprvé jsem četla knihu od A.Ch. s více příběhy. Ani jeden jsem neviděla ve filmovém zpracování, takže skvělý zážitek ze čtení. Jen díl se slečnou Marplovou mi přišel ke konci takový "ufiknutý". Možná ale jen nejsem zvyklá, že na 230 stránkách dopadnou Hercule Poirot a slečna Marplová 6 zločinců.
Samozřejmě i mezi těmito příběhy jsou více a méně povedené.

Johana
06.11.2022 4 z 5

Pěkná Poirotovka, s atmosférou anglických vánoc a se sněhem, provoněná svátečním menu a zejména rozinkovým nákypem - přeji dobrou chuť. Nikdy jsem to nejedla, moc by mne zajímalo, jak onen nákyp chutná, ať už v něm jsou nebo nejsou přimíchané knoflíky starých mládenců. :) Četla jsem jen titulní povídku tedy.

dlabikk
04.11.2022 4 z 5

Tak tato povídka byla super. Pan Poirot opět výborný a vtipný :o)

PREBURDA
21.08.2022 5 z 5

Šest krátkých detektivních příběhů v jedné knize od královny detektivek. Bez zbytečného násilí a potoků krve, které dnes, někteří novodobí autoři preferují. Příjemné detektivní čtení !!!

Prateri
23.02.2022 5 z 5

Královsky jsem se poměla při četbě Královského rubínu, a to povídky vůbec nejsou můj oblíbený žánr. Ale kdo odolá trošičku namyšlenému Herculu Poirotovi? Koukne, zaslechne, vyslechne a ví, odkud vítr fouká. Ale nesmím ani zapomenout na slečnu Marplovou, také její zálibě, odhalování zločinu, patří jedna povídka. Bez úžasné Aghaty Christie by byl svět detektivek chudý.

SSTknihy
29.01.2022 4 z 5

Jak říká Hercule Poirot, rozluštění případu spočívá především v psychologii. Tam, kde selhávají klasické policejní metody, brilantně fungují malé šedé buňky mozkové a dokonalá znalost lidské povahy. I na malé ploše dokáže paní Christie vodit své čtenáře pěkně za nos a připravit jim nejedno překvapení.

alibaba72
25.07.2021 5 z 5

Královský rubín je soubor šesti povídek a řeknu Vám, že Agatha dokáže i na malém prostoru vytvořit skvělý příběh plný napětí. Super čtení.

RADOST
08.07.2021 3 z 5

Detektivní klasika pro chvíle odpočinku.

tatruszka
21.05.2021 5 z 5

Knihu jsem si vybrala kvůli tématu ve čtenářské výzvě a opět nelituji. Zajímavé a oddechové řešení případů, příjemné čtení a oddychová klasika.

VeruMalfoy
04.01.2021 4 z 5

Přemýšlela jsem, co si přečíst v tento vánoční čas a do ruky se mi dostala tahle sbírka. Všechny detektivní příběhy s vánoční atmosférou se mi moc líbily. Začínám si Christie a její styl vyprávění opravdu zamilovávat. Občas jsem se i zasmála.

Ivan F
14.11.2020 5 z 5

S poviedkovými zbierkami je ten problém, že sú väčšinou kvalitatívne nevyvážené. Štyri poviedky z tejto zbierky som čítal už predtým a ohodnotil som ich v rámci detektívneho žánru a rozsahu poviedky na plný počet. Zvyšné dve mi potvrdili kvalitu a môžem smelo vyhlásiť, že táto zbierka šiestich poviedok (päť z Herculom a jedna z Jane Marple) je výborná. Veľmi príjemné čítanie, takto na jeseň s horúcim čajom a sušienkami celkom fajn starosvetská zábava.

olejnice
09.08.2020 3 z 5

Povidky jsou fajn, ale kniha je kniha ????

dia.riedl
19.11.2019 4 z 5

Záhada španělské truhly a Outsider byly vynikající. Slečna Marplová v poslední povídce mě moc nezaujala. Poirot je prostě klasa!

whiolet
29.09.2019 4 z 5

Její knížky jsou prostě klasika! Ačkoliv je moje nálada teď momentálně někde jinde a občas jsem se přistihla,že mě příběh nudí,knížka jako celek je fajn.

ivoiro
07.08.2019 5 z 5

Kniha zahrnuje 6 roztomilých příběhů, u kterých se čtenář nudit nemůže.

Kerberos
08.02.2019 4 z 5

Knihy od Agathy Christie většinou poslouchám,krátké příběhy namluvené Markem Ebenem určitě doporučuji.