Královské intriky

Královské intriky https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222381/bmid_kralovske-intriky-FL3-222381.jpg 4 47 12

České království se po vymření Přemyslovců zmítá v bojích. Mladá Markéta z Březové postupně proniká do urozené společnosti. Počáteční okouzlení je v ní brzy vystřídáno zklamáním, neboť tato krásná, svéhlavá dívka musí čelit mnoha intrikám a nenávisti. Kromě utrpení však poznává i vášnivou lásku. Stane se vyzvědačkou ve službách mladého krále Jana Lucemburského a tento nebezpečný úkol ji zavede až do daleké Neapole. Ve chvíli, kdy se nezdolná Markéta snaží začít nový život, padne na ni obvinění z vraždy, kterou nespáchala. Jak přežije tuto poslední zkoušku?... celý text

irousek9
27.11.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, ale nějak jsem se hlavně ze začátku nemohla do toho pořádně začíst...

kolacky
27.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné. Jak tady někdo z kolegů poznamenal, taková lucemburská Angelika. Občas těžko uvěřitelné, ale celkem čtivé.
Hezká obálka...

Galadwen
27.12.2018 2 z 5

Kniha mě nějak neoslovila. Forma vyprávění očima mužů, kteří procházejí Markétiným životem, je docela zajímavá, ale to je tak všechno. Příběh mi připadal poněkud naivní, nevěrohodný a nedotažený a dost mi vadilo i to, že jde v podstatě o tři nebo dokonce čtyři horko těžko poslepované povídky spojené výlučně osobou hlavní hrdinky. Na intriky, a zvláště královské, jsem do konce čekala marně. Kdyby nebylo některých temnějších motivů, řekla bych, že jde o romantické čtení pro mládež. Věřím, že si kniha čtenáře najde, ale já to asi nebudu.

Gweny
05.11.2018 5 z 5

Nádherný, romantický a chvílemi děsivý příběh z české minulosti. O hlavní postavě, ať už jí budeme říkat Živa, Markéta, Adelheida nebo Adélka se vlastně dozvídáme mnohé jen z mysli mužů, kterým vstoupila do života. Příběh byl napínavý až do konce, i když se dalo tak trochu očekávat, jak děj skončí. I tak mě opětovné setkání Adama a Živy dovedlo až k slzám. Doba to musela být nesmírně krutá a nedovedu si představit sama sebe v kůži Živy.

marimari
17.10.2018 3 z 5

Naše historie se objevuje u hodně českých autorů a není vůbec špatné si přečíst různé zpracování. Příběh se mi líbil, i když by hlavní postava v dané době těžko vyvázla živá z těch spletitých situací. Autorka je mladá a určitě napíše hodně dalších knih. Přečtu si i Pařížské rekviem.

polly23
30.03.2018 4 z 5

Tato kniha byla mou první od této spisovatelky. Začátek knihy se mi jevil tak nějak kostrbatý,ale po začtení to bylo pro mě jízda a malou Živu i Adama jsem si vskutku zamilovala. Určitě do budoucna zkusím přečíst ještě něco od této autorky. Pro mě parádní čtení.

orinka3
28.01.2018 3 z 5

Už podruhé jsem se přesvědčila, že tato autorka - možná zatím - pro mě není. Možná by mohla ubrat stránek, zhustit víc děj, aby lépe ubíhal.

Madelisi
20.01.2018 4 z 5

Originálně napsané, hlavní postava má vlastně vedlejší úlohu. Začátek mi přišel trochu nudný, ale s odchodem z Kožlí se vše velmi rychle rozjelo. Plus za pána z Lipé, který je tu velmi sympatický a pragmatický.

Sarah01
22.02.2016 3 z 5

Jako první román autorky zajímavé, čtivé, ale občas mi to přišlo trošku přitažené za vlasy, trochu jako Angelika v českém vydání :-) Rozhodně se ale nudit nebudete, jako u jiných českých autorů rádoby historických románů.

alabra
11.08.2015 3 z 5

Prázdninové pohodové čtení, romantika podbarvená historií

Betsabe
06.07.2015 5 z 5

Rozcestník s odkazy na recenze této knihy a rozhovory s autorkou: riedova.cz/o-knize/ .

Dixinka
06.06.2015 5 z 5

Pohodové čtení plné historie a romantiky. Smekám před mladou spisovatelkou. Věřím, že její kniha není první ani poslední.

láska 14. století Přemyslovci Čechy Lucemburkové dobrodružství

Emma Riedová