Tažení do Tearlingu

Tažení do Tearlingu https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236385/bmid_tazeni-do-tearlingu-fkF-236385.jpg 4 333 60

Kelseu Glynnovou, mladou královnu Tearlingu, čeká výzva, jaké dosud nečelila. Poté, co Kelsea zkřížila plány sousední země Mortmesne a její nebezpečné Rudé královny, je její vlastní země pustošena krvavou invazí. Zatímco je cizí armáda každým dnem blíž a blíž, Kelsea naváže díky magickému královskému safíru kontakt se ženou jménem Lily, která žila před mnoha lety – a jejíž osud je s Kelseou svázaný víc, než si umí představit.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

The Invasion of Tearling , 2015

Arlienen
Arlienen
24.01.2024 5 z 5

Po druhém díle jsem hned skočila, protože jsem musela vědět, jak to bude dál s Tearlingem a jejich královnou. Kelsea se začíná učit, jak funguje její safír a vrací se do doby před Překročením za ženou jménem Lily. Já jsem si nebyla úplně jistá, co mám očekávat od druhé linie příběhu. Spíš jsem chtěla vědět, co se současně děje v Tearlingu. Po pár kapitolách jsem zjistila, že je pro mě vlastně důležité i to, co se odehrávalo v minulosti s Lily, protože jsem se děsila toho, co Lily zase její manžel udělá a jak ji ublíží. Lily mi byla sympatická. Pro ženy v její době bylo nemožné být sama sebou, musely se přetvářet, aby vůbec přežily a musely se úplně poddat svému muži, jinak přišly o život. U Lily se situace postupně zhoršuje a ona ví, že to může dopadnout jen jedním způsobem......
Na knize je znát, že to je druhý díl, protože je to víc surové a násilné. Kelsea je větší tvrďačka a už není nevinná holčička, jako tomu bylo v prvním díle. Kniha je stejně čtivá. Čtení mě bavilo mnohem více, protože jsem znala prostředí a postavy, takže jsem věděla do čeho jdu.

M.C.SMITH
M.C.SMITH
03.05.2023 4 z 5

Musím říct, že tahle série je něčím hodně zvláštní a mne baví. Postavy jsou skvělé a námět je velmi dobře propracovaný.
Za začátku jsem nemusela moc čísti kde je Lily, ale pak jsem si uvědomila, že ji mám ráda a chci vědět, co se bude dít dál.
Děj je psán poutavě a já jsem opravdu zvědavá, kniha mne prostě přitahuje a já se hned pouštím do třetího dílu.

Ailee
Ailee
23.12.2022 4 z 5

Tato série mě něčím přitahuje, i když sama nevím přesně čím. Styl psaní i příběh je jaksi syrový, takový bez emocí, ale přesto a možná právě kvůli tomu skutečnější. Líbí se mi vývoj postav, jak se mění pod tlakem okolností a rostou. Přesto mě tam pár věcí štvalo, například, když se odehrála jistá událost, ale její završení, pokud vůbec bylo, přišlo značně později a jaksi ochuzeně. Na druhou stranu by tak kniha byla ještě delší a vzhledem k tomu, že se ve druhém díle zas tolik nedělo, by to bylo možná spíše ke škodě. Jdu rovnou na závěrečný díl.

denniys
denniys
08.04.2022 5 z 5

U prvního dílu jsem chvíli uvažovala nad plným počtem hvězd a teď ho prostě dám, pokračování mě totiž bavilo ještě víc! Přemýšlím, zda mi kniha sedla do momentálního čtenářského rozpoložení, nebo je vážně tak skvělá, protože já ji nemohla dát z ruky a neskutečně jsem si četbu užila. Autorka má příběh skvěle vymyšlený, prolínání fantasy a scifi vážně funguje, hrdinky Lily i Kelsea jsou dobře vykreslené a zápletka nemá chybu. Odhalení ohledně Překročení jsem sice uhodla, ale i tak pár událostí slušně překvapilo...Královna Kelsea nám poněkud zdrsněla a Rudá královna trochu vyměkla, ale vzhledem k okolnostem to tak má být. A drsnější je vlastně celá kniha, Erika se s tím nepáře a rozhodně se nebojí šokovat - za to je ta hvězdička navíc. Série Královna Tearlingu mě nečekaně neskutečně baví a moc si přeju, aby to závěrečný díl potvrdil.

haannyys
haannyys
01.06.2021 4 z 5

Překvapivě dobré pokračování, líbilo se mi i více než první díl. Původně jsem nechtěla v trilogii pokračovat, ale jsem ráda, že jsem to tak neudělala

PetaZ
PetaZ
21.01.2021 5 z 5

Druhy dil byl hodne chytlavy a zanechal ve me vic otazek nez odpovedi.. No takze je jasne, ze se vrham na treti dil

marianna7090
marianna7090
18.10.2020 5 z 5

Úžasné. Skvelé. Fantastické. Snáď od prvých 100 strán som knihu hltala stranu po strane. Nemám slov, bravo Erika.

Luigi1
Luigi1
26.05.2020 5 z 5

Opět výborné čtení.Doporučuji

chodícírohožka
chodícírohožka
19.01.2020 5 z 5

Skvělý druhý díl, ve kterém se konečně dozvídáme něco o Překročení a událostech, které k němu vedly, stejně jako o samotném Tearlingu. Opět jsou zde oblíbené postavy se svou jedinečnou charakteristikou - nyní některé obohacené o střípky z minulosti. Zajímavý je vývoj hlavní hrdinky, která se začíná vymykat klasickému černo-bílému pojetí... Spousta akce a situací, pro které bych knihu vyjmula z kategorie young adult... A celé je to moc dobře promyšlené a napsané, směřující do velkého finále.

kubakubikula
kubakubikula
24.06.2019 5 z 5

Cela serie se mi moc libila, urcite doporucuji...Cetlo se to dobre, melo to spad a porad se tam neco delo...

Damonka12
Damonka12
28.03.2019 3 z 5

Průměrná kniha, za mě spíš taková výplňková, před tím co přijde ve třetím dílu. Uvidíme. Ale číst se to dá a má to i poměrně čtivý nápad.

Charmedka
Charmedka
18.11.2018 4 z 5

Tentokrát jsem věděla, do čeho jdu. Počítala jsem s tím, že kniha bude obsahovat krvavější a brutálnější pasáže, že mluva nebude vždy zrovna vybíravá a díky tomu jsem si už čtení dokázala užít.

Při hodnocení jsem ovšem stále byla trochu na pochybách, příběh je zkrátka zvláštní. Že nedosahuje takových kvalit jako první díl? To si nemyslím, je to jiné, takové temnější, děj se téměř nehnul, ale neberu to jako mínus.

Tažení do Tearlingu se mi líbilo, sice má své mouchy a pochybuji, že se série dostane na seznam mých nejoblíbenějších, již alespoň můžu říct, že se těším na závěr a snad se k němu brzy dostanu.

Maria95
Maria95
08.11.2018 4 z 5

Zajímavé prolínání, a přesto mi tam chybělo něco víc z kelsey. První díl je první díl. Ale nezklamalo a jsem zvědavá jak to dopadne

koutasek
koutasek
30.10.2018 3 z 5

tento příběh se mi zalíbyl už bylo vydět že kelsie není jen mladá dívka ale že se z ní stává dobrá vladařnice ale přesto sem ze čtení měla trochu divnější pocit ale ani nevim z čeho z krátka mě to uchvátilo do děje a tet když je vydán třetí ak se docelatěším jak to vše skončí.

MíšaS.
MíšaS.
26.10.2018 4 z 5

Pokračování se mi líbilo. Svět před Překročením mi připadal jako z Příběhu služebnice. Ten konec mi přišel trochu divný, ale uvidíme, jak to dotáhne ten třetí díl.

andrejci
andrejci
29.07.2018 4 z 5

No první díl byl prostě první díl. Jinak se mi dvojka líbila. To prolínání mezi Liliiným světem a Kelsiiným světem se mi líbli a ten konec u Lili bomba. Něco mi tam ale chybělo. Nevím co. Asi nějaký ten šmrnc, napětí. No proste je to ideálně na 4 hvězdičky.

Klarsik3
Klarsik3
29.07.2018 3 z 5

Přišlo mi to jako bych četla dvě knihy.. Ovšem ani jedna z nich nebyla tak úplně špatná jen prolínání minulosti s přítomností byl pro mě vždy důvod dát si na chvilku pauzu.. Určitým způsobem mě bavili obě části..Jen prostě pro jednu knihu toho bylo z obou stran až moc..Části o Lily mi přišli zbytečně dlouhé ale je mi jasné že autorka chtěla aby sme to pořádně pochopili..i přes tu mou nelibost mě stále zajímá jak to dopadne a třetí díl si určitě přečtu

Silmarien
Silmarien
25.02.2018 3 z 5

Typická dvojka trilógie - nádych pred záverečnou búrkou. V prvej tretine sa Kelsea spamätáva z toho čo urobila, v ďalšej sa poneviera po paláci a zamotáva sa do minulosti, aby to v poslednej tretine nabralo spád a dalo nám nejaký prísľub do poslednej časti. Dve časové línie mi nevadili, ale Kelsea mi väčšinu knihy liezla na nervy. Svet bo dovysvetlený lepšie, boli tam zaujímavé "etudy" a zopár dobrých ujasnení vecí, ale inak som tak na vážkach. Príbeh Lily bol dobre spestril túto časť (aj keď "spestril" je asi zlý výraz, keďže bol zrejme najdôležitejším). Žeriem malú Glee :-)

verulik196
verulik196
16.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka!
Pokračování se mi opravdu líbilo, příběh se odvíjí zajímavě, všechno to prolínání s minulostí, magie.. Opravdu se těším na třetí díl.

Shinstria
Shinstria
16.02.2018 3 z 5

Uh... pardon, ale myslela jsem, že příběh má být o Kelsey a ne o nějaké Lily. Uznávám, že to byl zajímavý nápad, prolínat minulost s přítomností, jenže mi to vždycky vadilo. Kdyby pasáže v minulosti nebyly tak dlouhé, tak bych to asi vzala lépe. Celý ten příběh mě bavil o dost míň než první díl. Přeskakovala jsem i nějaké části a celkově to dost upadlo. Ale i tak mě celkem zajímá následující díl. No uvidím jestli si ho přečtu.

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

2014  84%Královna Tearlingu
2016  83%Tažení do Tearlingu