Královna Slunce

Královna Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/5412/bmid_kralovna-slunce-ZRx-5412.jpg 4 53 9

Historický román z období egyptské Nové říše, vypráví o krásné a ambiciózní manželce faraona Tutanchamona, pravděpodobně dceři Achnatona a Nefertiti . Francouzský egyptolog, autor řady úspěšných románů ze starého Egypta, vychází ve svém díle ze znalostí archeologických nálezů v Tutanchamonově hrobce, kde je krásná Královna Slunce mnohokrát vypodobněna. Autor nahlíží dějiny očima mladé, inteligentní ženy, která je schopna se obětovat ve prospěch své země. Kniha zaujme především popisem detailů egypstské civilizace a obrazem jejích duchovních hodnot.... celý text

Literatura světová , Historické romány

Vydáno: , Alpress

La Reine Soleil , 1988

Martass8
14.12.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem četla několikrát je to z nějaké série ?? nevím ??

alekis
31.10.2019 4 z 5

Královna Slunce je rozsáhlý historický román, plný informací o životě ve starém Egyptě. Lze předpokládat, že autor využil všechna dostupná fakta, a ostatní děj dotvořil tak, aby co nejvíce odpovídal možným skutečnostem.
Kniha rozhodně stojí za přečtení. Bohužel, a toto bohužel zdůrazňuji, způsob autorova psaní je suchopárný, bez šťávy a bez barvy. Mohl napsat překrásný dramatický a napínavý příběh, neboť námět je veskrze zajímavý. Nepodařilo se. Škoda.
Knihu samozřejmě doporučuji, ale potvrzuji, co píše níže tenax: nadšení ne, ale rozhodně spokojenost.

PetraN17
07.08.2019 5 z 5

Tak jsem si zase spravila chuť na knihy o Egyptě :)’
Nejspíš budu s tímto autorem ještě pokračovat. Moc hezká

takana
26.09.2018 5 z 5

Christian Jacq nikdy nezklame, opět krásná kniha.

lábuska1
02.01.2018 5 z 5

Vždy jsem Anchesenamon obdivovala a jsem ráda, že jsem se dostala ke knize, která pojednává o jejím krátkém životě.

tenax
13.11.2015 4 z 5

Poutavý historický příběh, plný lásky, intrik, ctižádosti a marných nadějí. Spád děje trochu brzdí časté detailní popisy rituálů, oděvů, šperků, nábytku a architektury, vzhledem k autorově profesi ale jsou pochopitelné a především asi odpovídají realitě. Takže je to u tohoto typu historických románů vlastně plus. Celkové hodnocení? Nadšení ne, ale rozhodně spokojenost.

Saphira
16.05.2013

Krásný příběh, tento spisovatel mě přivedl k historii Egypta, za což jsem velmi ráda. Jeho knihy o Egyptě jsou krásné a velmi dobře se čtou :)

knihomilka
09.04.2013 5 z 5

Toto bude asi najkrajšia kniha s egyptskou tematikou. Dej sa odohrával v Egypte, preto by sa dalo čakať, že v ňom budú opisované bojové a vojnové výpravy. Ale nie. A to sa mi páčilo. Nemusí byť všade za každú cenu boj a vojna. Achesa, kráľovná Slnko, bola pravá vládkyňa, kraľovala mierumilovne, obratne narábala so svojou mocou, ktorú nikdy nezneužila. Milovala svoj ľud a nešlo jej o to, aby silou-mocou ostala sedieť na tróne, ale o dobro všekých ľudí. Aj keď sa uctievalo mnoho bohov, verila v jedného Boha-Atona, tak ako jej otec. Chcela vybudovať Slnečné mesto, no aj keď sa jej to nepodarilo a zosadili ju z trónu a odsúdili na smrť, zostala vyrovnaná. Mala len dvadsať rokov, no mala naplnený život až po okraj, takže bola pripravená. V láske bola verná, presne ako aj jej manžel a už sa naňho tešila, že ho opäť stretne po smrti. Nič v živote neľutovala. Bolo úžasné, ako sa obradne pripravovala na smrť. Nebála sa. Bola naplnená silou božských lúčov a posilnená na cestu. Je to ohromné víťazstvo, nemusieť pred smrťou ľutovať, čo sme urobili alebo neurobili. Achesa bola opravdivou kráľovnou Slnko, bolo jej to vlastné, na to bola predurčená.

Lidunika
09.11.2011 5 z 5

Četla jsem už dávno, ale kniha ve mně evidentně nechala otisk, když si i po letech pamatuju o čem byla :-). Mám ráda knihy s egyptskou tématikou a tahle je jedna z nejlepších co jsem četla.

Egypt královny Tutanchamon starověký Egypt

Christian Jacq