Kouzelný náramek

Kouzelný náramek https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330298/mid_kouzelny-naramek-Ppc-330298.jpg 4 198 78

Matka, dcera a vnučka se setkávají na pár letních dnů ve svém rodišti blízko Michiganského jezera a přes vyprávění příběhů, které symbolizují přívěsky rodinného náramku, k sobě znovu nacházejí cestu. Snaží se si vzájemně dělat radost, chápat a řešit osobní starosti a hledat nové štěstí. Zvlášť proto, že nejstarší z nich začíná nezvratně ztrácet paměť…... celý text

Literatura světová , Romány , Pro ženy

Vydáno: ekniha , Leda

The Charm Bracelet , 2016

Kristy.Seb
04.01.2024 4 z 5

Někdy se člověk musí vzdát toho, co miluje, aby mohl přežít.

Nezapomeň, že všichni se občas musíme chovat trochu jako blázni, pokud chceme být šťastní.

Jediné, nad čím dokážeme mít kontrolu, je naše štěstí, osud a vliv na ostatní. Zbytek je v rukou božích.

Pokud se člověk soustředí pouze na svou minulost, je to sním beznadějné. Je třeba respektovat minulost, ale soustředit se na budoucnost. Musíme věřit, že to nejlepší teprve přijde.

Pokud miluješ to, co děláš, nebudeš v životě pracovat ani jediný den.

Lidé jsou jako sněhové vločky, žádní dva z nás nejsou stejní. Každá sněhová vločka, která se snáší z oblohy, se dostane na zem jinou cestou. Vznášejí se mrazivým vzduchem, prolétají mraky a nabírají různé tvary, stejně jako my. Každá vločka doputuje k zemi jednou cestou a to ji dělá jedinečnou. Někdy pro ni bývá těžké cestovat až dolů sem k nám, ale přesto tu pouť podnikne kvůli všem těm úžasným zakřivením, které ji odliší od každé jiné sněhové vločky na světě.

Pokud v sobě člověk chová víru, třebaže je malinká jen jako hořčičné semínko, může i horou pohnout.

Každý v sobě máme zaseté semínko víry, ale je jenom na nás, jestli z něj necháme něco vyrůst.

Velmi milý příběh.

Kalima206
09.07.2023 5 z 5

Mě tato kniha velmi příjemně nadchla! Čte se jedním dechem, není tam nic extra přeslazeného, spíš kniha plná vzpomínek a zajímavých příběhů :-)

Janizoun
06.03.2023 5 z 5

Krásné a velmi dojemné rodinné vyprávění bylo pro mě kouzelné jako samotný náramek. Příběh mě vtáhnul do děje tak, že jsem se nemohla od knihy odtrhnout. Bylo to smutné, ale na druhou stranu plné naděje. Často mi ukápla slzička, ale dobře jsem si početla. Mně se kniha celkově moc líbila a určitě jí doporučuji.

Zoulinda
03.11.2022 3 z 5

Kdyby kniha byla o pár stránek kratší, dala bych i 5 hvězdiček. Odpočinkove, předvídatelné čtení.

Vatter83
12.10.2022 3 z 5

Nenadchne, neurazí. Zdlouhavé, po určité době nudné.

kusma
04.10.2022 3 z 5

Kniha s krásnou obálkou, milým dějem, který se ale až příliš vlekl. Časté opakování některých úkazů (chrastění náramku, hluboký hlas jednoho muže, stálý brekot a slzy hlavních hrdinek) už po určité době ztratí kouzlo, takže po slibném začatku bylo pro mne dočtení trochu s přemáháním.

veronika4937
01.10.2022 4 z 5

Kouzelný náramek je milý, dojemný příběh o tom, jak je důležité život prožít, bavit se, nebrat se zbytečně vážně a hlavně, jak je důležitá rodina a přátelé. Lolly jsem si zamilovala, je to taková správně praštěná babička, se kterou se život nemazlil, ale přesto nebo možná právě proto je schopná si užívat každou minutu. Nečekejte žádný dramatický děj a zvraty, ale odpočinkové čtení, které vás pohladí po duši. Pokud by knížku zfilmovali, na Prima Love by určitě nadchnul divačky napříč generacemi.

anezur33
08.08.2022 5 z 5

Krásná kniha,zajímavý námět.Nebylo by špatné mít takový náramek se vzpomínkami.

karin4338
22.07.2022 5 z 5

Krasny pribeh o rodine, laske, viere a pozitivnom mysleni. Ked clovek po niecom tuzi musi si za tym ist. Dufam, ze autor este nieco napise

LéňaM
17.05.2022 3 z 5

Pohodové, lehké počteníčko které člověku i něco dá.
Kniha se četla dobře a ač jsem nic moc od knihy neočekávala, tak mě mile překvapila.

zimolka
27.04.2022 5 z 5

Krásný příběh, také mě překvapilo ,že autorem je muž.

Lvíček835
08.04.2022 5 z 5

Nádherná kniha vyprávění části života podle přívěsku na náramku kniha mě moc bavila doporučuji

Jančislava
28.03.2022 4 z 5

Příjemná kniha, která pohladí. Nic moc jsem neočekávala a byla jsem docela příjemně překvapená.

Janca007
19.03.2022 4 z 5

Oddechová knížka o babičce, matce a vnučce. Vyprávění částí života babičky podle přívěšků na náramku bylo zajímavé, knížka mě bavila.

Imis
16.03.2022 3 z 5

Slaďoučké, lehké počteníčko. Popravdě nemohu uveřit, že to napsal chlap. Mě to od poloviny strašně nebavilo, takže jsem zbytek kniky prolítla rychločtením a o nic jsem nepřišla. Nic zásadního se tam totiž nestalo. Hodnocení mezi 2 a 3 hvezdičkami, spíš za snahu napsat 420 stránek.

milena8281
09.09.2021 5 z 5

Překrásná kniha, pro někoho možná sentimentální, ale mně se moc líbila. Je v ní neuvěřitelná moudrost a přitom je její poselství velmi prosté. Život je dar, měli bychom si ho užívat a prožívat každý jeho okamžik naplno. Může být velmi jednoduchý, ale my si ho stále komplikujeme tím, že nenasloucháme svému srdci, snažíme se zapadnout a potlačujeme vlastní jedinečnost. Dnešní svět neustále někam spěchá a my netrávíme dost času s těmi, se kterými bychom měli a chtěli. Pomíchaly se nám životní hodnoty. Takhle kouzelná knížka nám je znovu ukazuje na krásném příběhu 3 jedinečných žen. Já jsem nadšená.

Nikol681
05.08.2021 4 z 5

Velmi pěkná knížka, chvílema o ničem, chvílema o všem, co je v životě nejdůležitější - rodina. :)) Moc hezky a velmi mile napsané, pěkné oddechovka :)

Terka_v25
07.06.2021 4 z 5

Příběh tří generací, pomocí náramku a přívěsků si předávají vyprávění o jejich rodině. Milé vyprávění o tom, co činí člověka šťastným, co je v životě skutečně důležité, a že nemáme zapomínat na své sny. Taky mě překvapilo, že knihu napsal muž, ale důvod pseudonymu moc hezky vysvětluje v poděkování.

D.-e.-e.-
17.05.2020 4 z 5

Sentimentalní, na mě i maličko přemoudřelé, ale milé. Příběh prababičky Marry mě moc bavil.

Kekik
18.04.2020 4 z 5

Nejprve jsem si přečetla poděkování autora, které mě na knihu ještě více nalákalo.
V nádherném a příjemném paperbacku se ukrývá ještě nádhernější a úžasnější příběh. Čtení jsem si užívala, i když ke konci už jsem byla trochu přehlcena sladkou dějovou linkou.
I tak ale na knihu nezapomenu. Ukrývá v sobě mnohou životních mouder a nádherných vět k zamyšlení.
Krásné zhotovení knihy jak vizuálně, tak příběhově.