Karel IV. - Příběh českého krále

Karel IV. - Příběh českého krále https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69244/bmid_karel-iv-1kL-69244.jpg 4 222 45

Vstupte s Bárou pomocí kouzelného atlasu do středověku. Dostanete se na královský hrad a zažijete nečekaná setkání a dobrodružství. Příběh dvanáctileté Báry, která se ocitne v minulosti, je zároveň příběhem teprve čtrnáctiletého budoucího českého krále a římského císaře Karla IV. Na půdě starého domu, do kterého se právě s rodiči přistěhovala, najde Bára podivný starý atlas. Poznává mapy jednotlivých světadílů, přesto vypadají jinak než ve školním atlase. Když se pak jedné mapy dotkne, půda zmizí a Bára se ocitá přímo na královském dvoře ve středověké Paříži. A první koho potká je mladík, který se jí představí jako Karel. Zmíní se sice o tom, že brzy přijede i jeho otec Jan Lucemburský, ale Bára dávala ve škole při dějepisu pozor jen občas... V závěru knihy si Bára do deníčku poznamenává důležitá data a události z Karlova života.... celý text

VojtisB
23.09.2023 5 z 5

Super kniha mám rád dějepis, takže je to pro mě zajímavé.

Zemlja
21.09.2023 3 z 5

Vhodná knížka pro doplnění informací a zajímavých detailů o životě v době mládí známého panovníka. Čtivé, napínavé, vtipné.

Kikulka97
02.07.2023 5 z 5

Tato knížka kdysi byla moje první setkání s Válkovou a hned boží a vtipný příběh.

ElikaS
04.05.2023 4 z 5

Knížku jsem si pořídila v audioknižní podobě s tím, že jednou bude třeba zajímavá pro syna. Navíc ji namluvila Jitka Ježková a od ní bych poslouchala snad cokoliv. Takže jsem se do ní pustila s tím, že uvidíme jaká bude a kdy ji budu moct synovi pustit.
No a byla jsem velmi příjemně překvapená, protože knížka mě vtáhla do děje a opravdu mě bavila, i když už hodně dlouho nejsem cílovou kategorií :-) Syn si na ní ještě asi 5 let bude muset počkat, ale mě nadchla a i když mě dějepis bavil a ledacos si z něj pamatuji, i tak jsem se dozvěděla něco nového. Takže za mě velká paráda a hned se pustím do dalších audioknih.

Ajrad1981
01.09.2022 4 z 5

Protože už jsem dřív četla Osudový turnaj, obsah pro mě nebyl překvapením, což je trochu škoda. Ale mě stejně spíš zajímal úplný začátek, jak Bára našla atlas a tak. To mě ale trochu zklamalo, našla ho prakticky na první dobrou, přestože byl zahrabaný v hloubi půdy. Trochu víc prozkoumávání domu by neškodilo. A pak mě trochu překvapilo, že se Báře nový dům líbí. Z těch dvou knih, co jsem zatím četla, jsem nabyla dojmu, že jím vůbec není nadšená, protože se musela odstěhovat od svých kamarádů. Tak jsem se asi spletla. Nebo Bára změnila názor.

kykiryki28
17.08.2022 4 z 5

Už je to přes 10 let, co jsem četla druhý díl této série (Pozdvižení v Pompejích), a tak jsem si řekla, že bych mohla přečíst celou sérii (nebo se alespoň o to pokusit). Studuji momentálně na univerzitě obor historii a v budoucnu bych ráda vyučovala na ZŠ dějepis, tak mě velmi zaujala myšlenka pojmout nejenom české dějiny takovouhle formou a zakomponovat je do knížek pro děti. Je to zároveň zábavné a poučné. A doufám, že v tom autorka bude nadále pokračovat!

První díl se mi moc líbil. Český středověk je velmi pozoruhodný a bylo zajímavé se podívat "pod pokličku" kdysi mladého Karla IV.

Kuxka
05.07.2021 4 z 5

Milá avšak krátká knížečka. Zklamaly mě Karlovy názory, ale ty měli v té době asi všichni. Myslím, že se mi nelíbila tak moc, jako třeba Japonsko - geiša a samuraj, ale pořád byla hezká.

Helianthus
13.03.2021 5 z 5

Za mě super příběh pro starší děti, kde se zároveň i něco naučí o historii. Každý se zde najde něco, co pro něj bude zajímavé. Moc pěkný nápad a podání.

cibulka 8
31.05.2020 4 z 5

Prima příběh pro starší děti. Děvčata tam najdou romantiku a kluky zase bude zajímat rytířské klání. Navíc se toho i hodně dozví a naučí. Moc se mi líbí nápad s kouzelným atlasem,díky kterému může Bára cestovat časem. Prostě super dobrodružství.

stelloušek
22.02.2020 4 z 5

Líbilo se mi, že tam byly dějiny, protože je mám ráda.

Halt468
08.02.2020 5 z 5

Dokonalé.

Halt468
06.02.2020 5 z 5

Super.

š.m.i.k
10.12.2019 5 z 5

Moc hezky podaný střípek české historie. Velmi dobře se četlo a děti to bavilo. Zaujme i dospěláka, i když je to "pohádka" ;)

Elulilinka1
14.05.2019 5 z 5

Kniah byla opravdu skvělá a díky ní jsem se dozvěděla opravdu hodně nových věcí. Dějepis úplně miluju a tak byla kniha jako stvořená pro mě :)

otula
06.05.2019 4 z 5

Hezky pojatá učebnice dějepisu :-) Příjemné čtení, u něhož si čtenář rozšíří obzory a dozví se věci, které v učebnicích dějepisu nebyly. Rád si přečtu další díly.

Leila_05
14.03.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila, hrozně jsem se do toho příběhu v žila a nejvíc mě bavilo, jak Bára se ocitla jinde například u Karla IV.Moc historické knížky nečtu, ale zase tahle mě bavila zatím nejvíc????

Ťulda27
06.03.2019 5 z 5

Čtivé i pro dospělé ????.

lemur007
23.01.2019 4 z 5

Super kniha

TheMelorry
11.01.2019 3 z 5

Vážně čtivě a zajímavě napsaná kniha. I přesto, že nejsem cílová skupina kniha se mi líbila. Pro děti je v ní mnoho historických událostí, které jsou ale předávány velmi příjemnou, zábavnou formou. Dle mého se jedná o velmi povedený příběh, který si klidně můžou přečíst i dospělí.

Isew
04.01.2019 5 z 5

Mohu jen chválit. Velmi pěkně psané a obsahově nabyté informacemi. Nejen z Karlova života, ale i prostředí, ve kterém se hlavní hrdinka ocitla. O tjostech jsem slyšela poprvé, vždy jsem si myslela, že se jedná o turnaj. Moc se těším na další díly.