Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343047/koruna-3Qx-343047.jpg 4.1218

Selekce (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Sci-fi, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Princezna22

Jsem nadšená! Tento díl se mi líbil daleko daleko více než Dcera. Jen mě trošku zaráží, jak se hlavní hrdinka změnila :-) ale to je dobře, moc dobře. Knize to dodalo pěkne zakončení příběhu. A nějak mě nepřekvapilo, že si vybrala právě jeho. Od začátku jsem si to myslela, byl mím favoritem a doufala jsem,že to takhle dopadne. Jsem teď docela smutná,že tato kouzelná série skončila. Doufám,že autorka napíše ještě něco. Její styl psaní a příběhy co vymyslela jsou dokonale. :-)

Karciina

Pro mě už horší, než zbylé díly Selekce, ale stále velmi dobré. :)

klarinet02

Nejlepší knížka, co jsem od ní četla. Napínavá až do konce a chvilkami jsem si i pobrečela.

Denaille

Byla jsem trochu překvapená, že to všechno touhle knihou skončilo, klidně bych ještě jednu zvládla. Musím říct, že mě žádné velké city k původní trilogii netáhnou a tak patřím k těm, kterým tyto dvě knihy přišly daleko lepší. Bylo daleko záživnější sledovat dospělé hrdiny, které známe opravdu dobře, jak se vypořádávají s životem rodičů skrze pohled, který nám poskytuje Eadlyn.
A co víc, opravdu mě bavil ten zvrat, který spočíval ve výběru partnera. Bylo vidět, že autorka má tento svůj svět více po kontrolou a dokázala se s ním daleko víc vymazlit.

TaLu

Odložila jsem rozečtené knihy a přečetla si knihu Koruna přednostně. To o něčem svědčí. Těšila jsem se na završení příběhu a završen byl. Stránky znovu ubíhaly velmi rychle a nedělní odpoledne šumělo téměř hmatatelným pohybem královských šatů a atmosféry. Přidávám nižší hodnocení, protože tento díl, když nepočítám vydařené finále, byl pro mne nejslabším článkem v celé sérii. Se selekcí "naruby" jsem se hůře sžívala již v minulé knize. Přišlo mi, že mužští uchazeči o princeznu si se svými rolemi nějak nevědí rady a celkově to moc nefungovalo. Když si vybíral mezi dívkami princ, tak to bylo mnohem uvěřitelnější.
Dospělá role původních hrdinů je jiná, než jak jsem si je zvykla vnímat. Škoda, mohlo to být mnohem lepší, kdyby America a Maxon zůstali stejní. To samé bych řekla, že platí o všech hrdinech z původního příběhu - proměnila se atmosféra jejich života tak, že se mi vzdálili a to mi vadilo, byli mi totiž blízcí.

Francesca14

Původně jsem si vůbec nechystala "Korunu" kupovat, počítala jsem s tím, že si ji přečtu, jen abych věděla, jak to dopadne (i přesto, že mi kamarádka vyspoilerovala, kdo vyhraje) a tak jsem si půjčila e-knihu a... jakmile jsem ji dočetla, běžela jsem si ji hned objednat, protože mi tahle kniha přišla zase na úrovni "Selekce", "Elity" a "První". "Dcera" se mi až tak moc nelíbila a "Šťastně až navěky" už vůbec, ale tuhle knížku jsem si zamilovala jako starší díly. Líbilo se mi, jak se Eadlyn změnila, že si vybrala kluka, kterému jsem fandila, příběh byl sladký a obecně mi to přišlo jako neskutečně krásné zakončení celé téhle série.

Rose18

Série Selekce je za mnou a najednou jsem strašně smutná, že už to skončilo... Někdo by díly o Eadlyn mohl považovat za zbytečné prodlužování příběhu, ale já musím říct, že mě její příběh lásky bavil mnohem víc!♥

kleous

Celá série s emi líbila a musím říct, že me všechny díly bavily stejně, velice oddechové čtení

TerkaHor

Po přečtení jsem celkem váhala nad tím, jaký dojem to ve mě zanechalo. Musím připustit, že Eadlyn tu není takový namyšlený spratek, ale na druhou stranu není to America. Prostě a jednoduše četla jsem i lepší.

lukyli154

Těšila jsem se, ale nudný rozjezd knihy mě zklamal. Až závěrem nabral příběh moc rychlých obrátek. To mě čtení fakt chytlo a ejhle konec knihy. A vskutku nás čekal překvapivý závěr, kdy princezna Eadlyn během 7 minut musela učinit několik zásadních rozhodnutí.

PajusenkaB

Ne, ne, ne. Téhle knížce říkám prostě ne! Bude pro mě existovat jen Selekce, Elita a První, další dva díly prostě neexistují.

Už u čtvrtého dílu jsem doslova skřípala zubama. Říkala jsem si: "To snad není možné!" No pátý díl to doslova celé pohřbil. Z namyšlené Eadlyn se úplným zázrakem vyklubalo úplné zlatíčko, America i Maxon nadále zůstávají naprosto naivní. Všechno se doslova opakuje a není již naprosto super, jak u předchozích dílů, číst nějakou novinku. VŠE STEJNÉ!

Volba byla jasná už ze čtvrtého dílu. Podíváním se, kdo to vlastně vyhraje, mě v tom naprosto usvědčilo. Zamilovaná Eadlyn a dělá veliké kroky, protože si myslí, jaká velká holka je. Prostě ne.

A ten konec? Co to mělo být za konec, prosím vás? Opět rychlý spád dějů, upouštění od předchozího nalinkování postav a naprostá změna. Jako by snad Kiera chtěla popisovat sebe, nebo někoho blízkého na konci.

Čtvrtý i pátý díl mě hodně zklamal, ačkoli je toto moje nejoblíbenější série. Doufám, že toto byl definitivní konec celé série, popřípadě že budou vycházet pouze povídky z pohledu někoho jiného.

Dvě hvězdičky za snahu.

_Žanet_

Hodně jsem se téhle knížky bála, protože Dcera mě bavila nejmíň a tak jsem se bála pokračování. Ale příjemně mě to překvapilo. Bylo to opět čtivé, tohle se mi na Kieře líbí. Umí napsat příběh tak, že listujeme a listujeme, až jsme najednou u poslední kapitoly a ani nevíme, jak jsme se tam dostali. Takže super a plný počet. :)

klarinka9974

Zamilovala jsem si celou Selekci. Obdivovala jsem krásu obálek a prožívala každý děj, jako bych byla sama jeho součástí. Koruna nezklamala. Hned jsem se začetla a po pár hodinách jsem ji odložila přečtenou. Samotná princezna mi už nepřipadala jako největší nafrněnost samo o sobě. Změnila se a dokonce začala být i rozumná. A co víc, prosadí si svou a dá přednost osudové lásce :)

betule3

O něco lepší než Dcera, ale stále slabší než první tři díly. Myslím, že by se Dcera a Koruna daly spojit do jedné knihy. Eadlyn mi oproti předchozímu dílu nepřipadala tolik nafoukaná a protivná, ale stále by se to dalo vylepšit. :D Děj byl zajímavý, ale jak jsem již zmiňovala, na první tři díly to nemá. Upřímně se mi moc nelíbí výběr manžela. Dotyčný mi byl prostě pořád nesympatický. :D Jinak celkově rozhodně nelituji, že jsem si knížku přečetla. Selekci zkrátka miluju. :)

Terr_y

Sérii selekce jsem si zamilovala hned a byla jsem šťastná za to že to pokračovalo dílem Dcera ale myslím si že Koruna už bylo takové spíš prodloužení celé serie, myslím, že by se dcera a koruna daly dát do jedné knihy. Poslední kniha byla docela předvídatelná ale i tak musím uznat že mě to bavilo protože prostě tuto sérii opravdu miluju. Nakonec to bylo příjemné čtení ale i tak dávám jen 3* protže predchozí díly mě bavily o něco víc :)

verulik196

Tato série si mě získala okamžitě a tohle nadšení mě nepustilo ani v posledním díle. Knížka byla jako vždy čtivá a dostala jsem se tedy na konec rychleji, než bych chtěla :-)

Napůlanděl

SOILER!!!!

Trochu mě překvapilo jak se nakonec změní vláda, ale možná to bylo jen dobře…Eadlyn byla jasná od začátku koho si vybere a já jsem moc ráda, že to byl zrovna on…

markulka

Selekce byla úžasná série. Dcera se mi také moc líbila, ale tenhle díl pokulhával. Samozřejmě (jak jinak) byla knížka velmi čtivá. Bohužel se děj také docela dost točil kolem takových politických záležitostí (Eadlyn nastupuje na trůn, lidé jsou nespokojení a bla bla bla :D ) Takové pasáže mě opravdu nebavily. Romantiky, dle mého názoru, tam také bylo poskrovnu. Buď je hlavní hrdinka "antiromantická" anebo autorka obrátila. Také popravdě nejsem moc spokojená s tím, jak to celé dopadlo. Přesto však mohu říct, že se mi knížka líbila a časem se k ní možná vrátím :-)

Bettybook

Konečně Koruna dorazila(česky)k nám do knihovny a je to další skvělé pokračování!! Jsem z toho vážně nadšená,že to skončilo takovým krásným koncem.Nevíte někdo jestli bude další díl? Jestli jo tak by to bylo vážně super nemyslíte?

Efeméra

O hvězdičku lepší než Dcera, ale na plný počet to není. Opět čtivě napsaný text, který se četl sám, ale... Tak zaprvé scén, které strávila Eadlyn společně s klukem, kterého si na konci vybrala, bylo žalostně málo, a když už tam byly, připadaly mi strohé a odbyté. Na nervy mi lezlo taky to, jak všichni neustále opakovali, že toho má královská rodina na bedrech opravdu moc. Jednoduše řečeno jsem z toho měla dojem, že se o všecičko v celé Illey stará král s královnou a Eadlyn. Což je pochopitelně nesmysl. Dovedla bych si představit, že by to lidem v zemi připadalo jako otravné fňukání bez výsledků stejně jako mně. Jedná se o poslední díl velmi dlouhé série, proto mě překvapil ukvapený konec, který působil, jako by to autorka chtěla mít co nejrychleji za sebou. Mohla se s námi alespoň nějak rozloučit. Škoda. Za mě s přivřenýma očima 4 hvězdičky.

Lucibuska

Selekce mě velmi bavila, vlastně i ta Dcera nebyla vůbec špatná. Ale tahle kniha byla slabší. Téměř žádné romantické scény, vše se dlouho táhlo a až ke konci to mělo až moc rychlý spád. Přišlo mi to až moc úspěchané. Jedna z malá knih, u kterých jsem už to chtěla mít za sebou a dočteno. Navíc mě pak ještě zklamal výběr Eadlyn. Takže moc pozitivní pocit z této knihy nemám.

agi-a2980

Od prvního dílu viditelný posun vpřed. Spíše než na dějovou linku se autorka rozhodla lépe charakterizovat hlavní postavy, za což přikládám obrovské plus. Hlavní hrdinka, ještě v minulé knize naprosto nesnesitelná, vyzrála a plným právem si zasloužila šťastný konec. Talentovaná Kiera Cass dokáže do příběhu vtáhnout i ty, kteří od něj nic nečekají, a přestože se v Koruně už vlastně nic podstatného nedělo, poslední stránku jsem v mých rukou zaklapla až nečekaně brzy. Zamrzel mě odbytý konec, ale jinak je Koruna skvělé zakončení jednoho velice dlouhého příběhu, u kterého nikdy nebudu litovat jeho přečtení.

Dela90

Knížku jsem si užila naprosto plnými doušky, a to doslova. Nepamatuji knížku, která by mě takhle chytla za srdce. Tolik slz jsem neuronila hodně dlouho
Krásný závěr celé série. Po této sérii se mi bude stýskat. Kierra Cass píše vážně chytlavě. Všem vřele doporučuju, stojí to za to! :)

kalinka99

No za mě nic moc. O proti předchozím dílům se to táhlo. Žádná pořádná zápletka a konec už jsem nějak tušila.

KaterinaJ11

Další skvělá kniha! Přečtena jedním dechem, jako všechny předchozí :)

Calla2002

Dokonalá kniha , dokonalý konec miluju celou sérii selekce a jsem naprosto unešená z toho jak to skončilo s kým málem skončila s kým chtěla nakonec skončit a s kým skončila :-D a mám z toho strašnou radost! Přiznám se že jsem opravdu fandila Kilovi ale i Eikkovi . První díl se mi moc nelíbil takže jsem váhala jestli si korunu přečíst ale nakonec jsem ráda že jsem to četla a nepochybuju že si celou sérii přečtu znova VELICE DOPORUČUJI!!

kendllajf

Konečně Eadlyn pochopila a "začala" se chovat. Oproti minulému dílu je toto moc pěkné ba i nádherné zakončení příběhu o lásce, za hradbami v paláci. Můj favorit nezklamal a odešel jako vítěz.

Baru1236

Taková oddechovka, za tři hodiny přečtená :D
ale i tak se mi moc líbila, a opravdu tam byly části, kdy jsem prostě musela zavřít knihu a jen si v hlavně dokola přehrávat, co jsem to vlastně přečetla :D
A ikdyž jsem Eadlyn od začátku chtěla s někým jiným, jsem ráda, že na konci skončila s tím, s kým skončila.

Ankavi

Eadlyn konečně dozrála, tak bych charakterizovala závěr série. Je to sladké čtení, oddechové, romantiky trochu ubylo, ale přesto pro cílovou skupinu atraktivní. Ač je Eadlyna volba poměrně zřejmá a předvídatelná, stejně potěší. Konec malinko uspěchaný, ale ani to mi nevadilo. Velmi příjemné čtení a obálka překrásná.

Ewilka

Kiera Cass psát opravdu umí. Nepíše sice extra akční knihy, ale dokáže Vás vtáhnout do příběhu, aniž by se v něm dělo něco zásadního. Koruna je opět klidná oddechovka, přeslazená tak, že více už to ani nejde.

romantika

Kiera Cass