Koruna

Když byla Eadlyn přinucena zúčastnit se Selekce, netušila, že by se mohla zamilovat do jednoho z 35 nápadníků. Ji prostě žádná pohádka nečekala! Jen počítala dny, až bude moct poslat všechny domů. Po událostech, které se odehrály v paláci, si ale uvědomuje, že nemůže být na všechno sama. A že srdce někdy překvapí i nejotrlejšího cynika. Co když ale bude muset učinit volbu, která je důležitější, než si kdy pomyslela? méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/34_/343047/koruna-3Qx-343047.jpg 4.276

Selekce (5.)

The Crown (2016)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, CooBoo

Adelin239
včera

Nejdříve jsem nevěděla, komu fandit...buď Kilovi nebo Halovi anebo snad Henrimu? Vážně jsem byla zvědavá, jak to nakonec dopadne a upřímně jsem tohle nečekala :D. Ale i tak to podle mě bylo skvělé zakončení celé této série, ke které se určitě ještě jednou vrátím.
Jednu hvězdičku ubírám jen proto, že se mi Američina Selekce líbila o něco více, i tak byla tato kniha úžasná, čtivá a dokonce vtipná. Určitě doporučuji přečíst!

BlogKnihotání
předevčírem

Oddechové a klidné zakončení celé série. Něco takového jsem čekala.
Moje recenze na knihu: http://riseknihotani.blogspot.cz/2017/05/nazev-koruna-autorka-kiera-cass-rok.html#comment-form

Ewik
předevčírem

Selekce byla úžasná a místy mě velmi svádělo srovnávat ji s linkou princezny Eadlyn. Navíc si stále nějak nemůžu zvyknout na to, že America a Maxon jsou dospělí a z Aspena je generál.
Přesto jsem velmi spokojená, protože Eadlyn oproti předchozí knize velmi vyzrála, zmoudřela a byla mnohem sympatičtější. Místy mě dokázala i rozesmát a dokázala mi, že je hodna být královnou.
Kluci byli úžasní a dali knize náboj a šmrnc. Je tedy škoda, že politika a další méně důležité okolnosti je zatlačovaly poněkud do pozadí. Zasloužili by si opravdu víc prostoru a pozornosti. Bylo to přece i o nich.
Romantiky tu sice bylo poskrovnu, ale každá i sebemenší ukradená chvilka byla o to sladší a dokázala vykouzlit úsměv. Princezninu volbu naprosto schvaluji a přiznám se, že jsem v ní doufala od začátku.
Nevadí mi ani přílišná naivita ke konci knihy, ani způsob jak autorka vyprovodila některé pány z paláce, ale mrzel mě ten odbytý konec a něco jako slabá forma epilogu. Mohla se s námi rozloučit lépe.
Přesto jsem si knihu moc užila!

eva4036

Moc krásné pokračování, jen mě mrzí, že konec autorka strašně moc uspěchala. Připadalo mi jako by se snažila knížku, co nejdříve zakončit. A dál mě mrzí Epilog, protože mi připadá, že je v originále delší...

Maja256

Nádherné ukončení ještě překrásné pentalogie. Kniha se četla dobře tak jako ostatní ale byla o něco více zajímavější v tom, že jsme netušili koho si Eadlyn vybere na rozdíl od Maxona. Jinak si celou sérii nemůžu vynachválit!

ajak

Po zklamání z druhého dílu to bylo opravdu příjemné překvapení :) jsem ráda že jsem si jí přečetla

Janpa

Opět skvělý styl psaní, který dokáže zaujmout. Z konce jsem byla nejdřív hodně naštvaná, ale pak se mi i ten zdál celkem dobrý, když jsem znala všechny informace. Určitě doporučuji. Jediné, co bych vytkla je, že se v této knize téměř nic nedělo a když už ano, běželo to děsně rychle.
Přesto dávám pět hvězd, protože tato série je prostě moje srdeční záležitost. :D

anonym02

Zazvonil zvonec a pohádky je konec.
To se dá říct i o této skvělé sérii, kterou jsem si oblíbila hned od první stránky, prvního dílu.
Příběh Americy jsem prožívala srdcem i duší a Maxona jsem si ihned zamilovala.
Když jsem četla Dceru, byla jsem trochu zklamaná. Už to prostě nebyla ta klasická Selekce.
A u tohoto dílu jsem dokonce i brečela, jednak, protože tam bylo tolik smutných scén, a jednak, protože jsem si uvědomila, že je tohle úplně poslední díl této úžasné série, na kterou budu ještě dlouho vzpomínat.

Samira

Selekce, byla a bude pouze jedna. Přesto se mi i pokračování líbilo. Eadlyn byla v Koruně výrazně sympatičtější a vyzrálejší, což považuji za veliké plus.
Mínusem jsou stále mé nejoblíbenější postavy z původní Selekce, které jsem si prostě dospělé představovala jinak, ale naštěstí už i místy k poznání byli.
Děj byl zajímavý, hodně politický a místy nereálně naivní. Ale jako v díle prvním vše vylepšili muži. Prostoru bych jim však dala klidně mnohem, mnohem více. Stejně jako romantice.
Jinak jsem však s výběrem Eadlyn maximálně spokojená, volila bych stejně :).
Škoda chybějícího epilogu a vůbec jakéhokoli bonusu. Závěr byl zbytečně zrychlený.
Celkově však moc příjemné čtení!

Any27

Bylo to překrásné! Taková škoda, že toto putování princeznovským světem končí! Už od počátku (úplného počátku) jde poznat, že Kiera píše úžasně a hrozně návykově! Knihu jsem přečetla za jeden jediný den (jako všechny díly selkece!) a moc jsem si to užila. Skončilo to krásně a Eadlyn jsem si dokonce oblíbila...Tak moc doufám, že Kiera má v plánu napsat ještě miliony dalších knih, protože já si od ní přečtu všechno (a taky doufám, že by to bylo delší než Koruna..proč byla tak extra krátká?!) děkuji za krásné putování plné lásky....

Ketesh

Poslední ze série.... a za sebe říkám, že mě po Dědičce mile překvapila. Autorka trochu změnila přístup a méně recyklovala scénáře, které jsme znali už ze základní trilogie. Zkrátka přišla s něčím novým.
Jsem nadšena z toho, jak dokázala vystihnout proměnu hlavní hrdinky, mezi oběma knihami.
Osobně, jsem výsledek Selekce očekávala někdy od poloviny Dědičky, ale to už se stává. (Detektivka by to byla mizerná :-D ...) Nicméně velice oddechová kniha.
A co se týče obálky. Na živo je mnohem hezčí, než vypadá na obrázku, ale i přes to, se mi z celé série líbí nejméně. Přestože šaty jsou jedny z těch hezčích...

KarinJotova

Krásný, skvělý, dojemný příběh. Prostě chytne za srdíčko. :) Velkolepější zakončení jsme si nemohli přát. Zaručuji, že budete brečet.

anetka.repova

Co víc napsat závěrem celé Selekce série, jen to, že to bylo naprosto boží.
I když nepatřím do cílové skupiny, pro kterou je kniha určena, ale já jsem nadšená a moc moc doporučuji.

kuska

Řekla bych, že autorka ztrácí šťávu. Během skoro celé knihy se nic moc nedělo, ale na druhou stranu zase ten konec naladil do té správné noty, no když se to vezme pro a proti tak kniha ani neurazí ani to není "Bůh ví co". Prostě pohodové čtení, pro dny kdy nemáte čas číst něco složitého nebo zdlouhavého. Pro mě to byla dobrá psychoterapie kdy nemusím nad ničím přemýšlet a jen čtu a čtu a čtu. Asi bych stejně neodolala a koupila si další díl :-D.

Alice_E

Primocare, snadne cteni, zadna velka prekvapka, mozna trochu uspechany konec. Trosku mi to pripadalo, ze uz toho ma i sama autorka dost a chce s tim co nejdrive skoncit. Hledala jsem neco, u ceho si clovek odpocine a nemusi nad tim premyslet. Nic vic jsem od knizky necekala, splnila tak zamer. Vzdycky to je primarne o tom, co presne clovek hleda. Proto chapu oba nazory, spatny i dobry. Nebylo to nic vyjimecneho, ale ani zadna extra hruza. Na odpocinek fajn volba, nenadchne, ale ani neurazi.

Marti10

Skvělé pokračování!!!! Moc se mi to líbilo. Taková slaďoučká pohádka na odpočinutí, kterou jsem přečetla za den. Moc jsem se těšila jak se dál selekce s princeznou Eadlyn vyvine a byla jsem příjemně překvapená. Určitě jsem si tento díl užila více než předchozí. Takže koho Dcera nenatchla určitě před tímto dílem nezavírejte oči.
Četlo se to krásně a s takovou lehkostí jako jsme zvyklí jen u Kierry Cass. Jen škoda že už je konec. Po tomto pohádkovém, romantickém světě se mi bude stýskat ale určitě se k tomu zase brzy vrátím.
Takže doporučuju na 100% hlavně těm kdo mají rádi pohádky a šťastné konce :).

Pinklady

Zklamání. Bohužel u mě zklamání převládá. Mám knihy této autorky ráda, a to hodně. Sérii o volbě královny pro prince Maxona miluji, ale... Ještě u Dcery jsem si říkala, že to bude taková hezká tečka na závěr, ale... Ale se v tomto případě vyskytuje poměrně často. Možná je problém ve mě. Měla jsem přesnou představu, jak příběh dopadne a ono to podle ní nešlo. A to nemluvím o takovém tom zbytečném natahování děje. Prakticky v celém příběhu nebylo nic, co by mě nějak zaujalo, nadchlo, okouzlilo. Ano, je to pěkná sladká "oddechovka", ale jde také o titul, který jsem si přečetla a vím, že už se k němu nikdy nevrátím. Tím ale neříkám, že vám knihu nedoporučuji číst. Zkuste to, třeba na ni budete mít jiný názor :)

Cipori

Paráda... Za mě nej díl z celé série. Akorát té romantiky mohlo být trošku víc, ale i tak super.

Silmarien

Dám 3, lebo Eadlyn si to u mňa ako hrdinka vylepšila, aj keď teda som sa pol knihy spamätávala z toho, že som predošlé časti čítala pred rokom a tú štvrtú krátko potom ako vyšla...
Eadlyn konečne trochu dospela, to je veľké plus, zvyšok bol vlastne dosť nudný a skončilo to pomerne (pre mňa) očakávane. Ale čítalo sa to príjemne, tá "nuda" skôr spočívala v tom, že sa tam prakticky nič prevratné nestalo - alebo keď sa stalo, zohralo sa to na jednej-dvoch strán a zvyšok bol taký nemastný-neslaný.

melaficent

Bolo to super, oveľa lepšie ako predchádzajúca časť... Eadlyn už mi tu prišla výraznejšia, menej povrchná a... ja neviem, vrelejšia? Ale to nič nemení na tom, že Americu mám asi tak miliónkrát radšej. Najzaujímavejšie na celej knihe pre mňa stále boli časti, kde America alebo Maxon čo i len náhodou prechádzali okolo :)
Určite musím vytknúť to, že mi nepripadá že by sa Eadlyn vôbec stretávala s účastníkmi selekcie, pripadá mi, že tých stretnutí tam bolo minimum (najmä v porovnaní s tým, ako v Maxonovej selekcii America v jednom kuse spomínala, s kým šiel Maxon von...). Charaktery účastníkov boli nevýrazné, nemala som ani najmenšieho poňatia, kto je kto, pamätala som si tak Kila (aháá, to je ten, čo s ňou býval) a Henriho (to je ten, čo jej nerozumie). U tých ostatných som zväčša tápala, pretože nikto nebol skutočne výrazný či výnimočný. !SPOILER! Naviac, keď som si konečne zapamätala ďalšie meno - Hale (ten, čo ju chce prekvapiť), ukázalo sa, že je gay, takže bol v podstate z hry...

masielko27

To najlepsie na zaver!

MerMinGwendol

America je lepší .
Ale jinak u jde .

Alex.Barunka

Bylo to poněkud lepší než předchozí díl, ale stále jde o zbytečné natahování série. Kolem a kolem to bylo dost o ničem. Jako oddechovka to ale slouží skvěle :)

Monisek.B

Čteno v AJ spolu s předchozím dílem a za mě spokojenost :-)

Kiera Cass

Kiera Cass