Konečné zúčtování

Konečné zúčtování https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42863/konecne-zuctovani-42863.jpg 4 34 9

V newyorské budově OSN byl zastřelen více než sedmdesátiletý muž, pokládaný za teroristu. Aby nedošlo k velké aféře, najímá organizace právníka, kterého vysílá do Londýna vyhledat pozůstalé a pokusit se vyjednat mírové rozřešení situace. Tom Byrne v Londýně kontaktuje dceru zastřeleného muže a společně se pouštějí po stopách oběti. Historie, která se před nimi odkrývá, začíná za války v Litvě v kovenském ghettu a sleduje osudy skupiny Židů, která se vzbouřila proti nacistické zvůli a po skončení války začala plánovat odplatu. A ta míří až na nejvyšší místa... ... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Final reckoning , 2008

Koka
11.10.2022 2 z 5

Slibně rozjetý zajímavý příběh nabral od 10. kapitoly příchuť melodramatu s místy vysloveně směšnými epizodami. Tak nepřesvědčivou a nepochopitelnou (i nechápající) postavu, jakou je protagonista Tom, jsem už dávno v žádné knize, která si hraje na "jakože rekonstrukci" reálného příběhu, nepotkala.
Pobavily mne jedině některé až vtipné postřehy o mechanismu (ne-)fungování OSN a marnosti jeho snažení (což je dnes, žel, hluboce aktuální).
Román považuji za jen dalšího příživníka na tématu holocaustu.

pavlinka0250
14.03.2020 5 z 5

Velmi dobře podané osudy lidí přeživších holocaust, které zasahují až do dnešní doby.
Výborně napsáno, kniha mě opravdu bavila.
*****

Pav
20.03.2018 3 z 5

Kdyby to šlo, dala bych tak 3,5*. Začátkem knihy se musí čtenář trochu prokousat, protože je poněkud zmatený. Není jasné, co se tam vlastně děje a kdo koho sleduje. Ve chvíli, kdy dojde k zneškodnění potencionální hrozby už příběh začíná dostávat obrysy a potom už nejde přestat číst. Nevyhledávám válečnou tématiku a už vůbec ne knihy "podle skutečné události", ale v tomto případě jsem ráda, že jsem udělala výjimku, protože je nutné si neustále připomínat, kam nás nenávist, předsudky a fanatismus může dovést...

CharlesWard
03.06.2017 2 z 5

Další z řady těch poválečných thrillerů, který tak nějak nedokázal překonat pomyslnou čáru mezi průměrným a výjimečným. Pobavil mě alespoň ten humoristický zvrat na konci a sem tam jsem hodil očko po historických zápiscích. Kniha jako celek ale bohužel nepředstavuje nic převratného.

ber-tram
06.12.2016 4 z 5

Prodloužený víkend (rychlejším jen víkend) a kupu dojmů, tolik zabere shon za střípky pravdy ukryté pod nánosy minulosti a politiky – v zájmu jejího odhalení i ututlání. X-krát omílané téma holocaustu se zde s využitím historických pramenů vyjímá v důvěrně přitažlivém thrillerovém tvaru, který knihu rázem katapultoval na jednu z nejlepších, co jsem četl. Letos. 53/16

Tevik
28.02.2016 5 z 5

Velmi pěkná kniha plná napětí,lidských osudů z druhé světové války.

Dejwa
23.08.2013 5 z 5

Jsem za necelé dva dny, kdy se mi tahle knížka dostala do ruky, za půlkou. A už teď musím napsat komentář, protože mě tahle knížka ztrhla tak, že je to skoro až neskutečné. Skvěle vyprávěné. Děj je strhující tak, že Vám nedovolí na chvíli přestat... Za mě plný počet

evasamankova
05.03.2013 5 z 5

Tak jako 36 spravedlivých a Testament, tak i Konečné zúčtování je naprosto skvělá kniha. Nechybí napětí, pátrání, skutečná historie. Sam Bourne mistrně klubko pravdivé historie holocaustu zabalil do skvěle vypravěčsky povedeného příběhu.

Filipfifas
04.03.2013 4 z 5

Super kniha, velice mi pomohla ve