Konec světa

Konec světa https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91304/konec-sveta-91304.JPG 4 15 3

Lanny Budd série

Lanny Budd série

1. díl

Dílo je počátkem rozsáhlé románové série, v níž nás autor provádí dějinami světa od roku 1913 až do mnichovské krize. Hrdinou vyprávění je Lanny Budd, který žije se svou krásnou, mladou matkou na francouzské Riviéře. Lanny dosud viděl jen příjemné stránky života a svět se mu zdá jediným šťastným místem, ale jak dospívá, setkává se, v Německu, Anglii i ve Francii, i s jeho méně příjemnými stránkami. V té době vypuká světová válka, ve které má Lanny zůstat přísným neutrálem, podle přání svého otce, zbrojaře, kterému je skutečně oddán. Podle pochopitelného názoru Lannyho otce nemá mít zbrojař jiného zájmu na válce, kromě prodeje zbraní tomu, kdo lépe platí. Jeho výpočty jsou však porušeny vstupem USA do války proti Německu, a americký zbrojař, nedbaje ponorkového nebezpečí, přijíždí si pro svého syna, aby ho odvezl do bezpečí Spojených států...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Lincolns - Prager , Práce

World , 1939

Iamblichos
Iamblichos
07.02.2023 4 z 5

Po dlhom presvediani otca precitany prvy diel, celkom to slo, len nie som stotozneny so socialisticko-lavicovou orientaciou hlavneho hrdinu

Kristy78
Kristy78
13.05.2021 4 z 5

Čtivý román, který přibližuje, jak se žilo před první světovou válku smetánce a jak se vše začalo pozvolna měnit. Těším se na další díly.

slash.alex
slash.alex
23.07.2013 4 z 5

Tato kniha by měla být povinnou četbou jako doplnění o představě o oné době. Citlivě a poutavě napsaný román.

Upton Sinclair
americká, 1878 - 1968