Konec doby ledové: dějiny lidstva od r. 20 000 do r. 5000 př. Kr.

Konec doby ledové: dějiny lidstva od r. 20 000 do r. 5000 př. Kr. https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83717/konec-doby-ledove-de-83717.jpg 5 12 1

Popis života pravěkých lidí zrekonstruovaný na základě archeologických nálezů. Předchůdci dnešního člověka ve střední a mladší době kamenné.

Literatura naučná Historie
Vydáno: , BB art

After the ice: a global human history, 20,000-5000 BC , 2003

witiko
20.01.2023 5 z 5

Žádný komentář, což je škoda. Tak já to napravím příběhem. Tuhle knižní cihlu jsem přečetl už v době vydání, před 17 lety, zatímco jsem byl upoutaný na nemocniční lůžko, kde jsem strávil měsíc mezi čtyřmi sterilními stěnami, jen s výhledem z okna. Ale díky této knize jsem cestoval strojem času po celé planetě, navštěvoval nejrůznější přírodní krajiny, zavítal do nejrůznějších lidských kultur a účastnil se jejich putování a každodenního způsobu života. Všude vonělo pečené maso, ryby a jiné dobroty, což bylo vzhledem k dietní a jednotvárné nemocniční stravě dost mučivé, ale i povzbudivé, protože mi to dávalo o čem snít... Jinými slovy, tato kniha mi pomohla to všechno vydržet a přežít. I když fakta jsem už dávno zapomněl, silný dojem zůstal. Možná je načase si ji přečíst znovu, teď už pro její ohromující informační hodnotu, která, doufám, ani po těch letech nezestárla.

paleolit

Autorovy knížky

Steven Mithen
anglická, 1960
2006  95%Konec doby ledové: dějiny lidstva od r. 20 000 do r. 5000 př. Kr.

Kniha Konec doby ledové: dějiny lidstva od r. 20 000 do r. 5000 př. Kr. je v