Kokpit

Kokpit https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45972/bmid_kokpit-N0t-45972.jpg 4 23 3

Kosinského román, plný napětí, morálních otázek, fyzického a psychického násilí, strachu, sexu, ošklivosti, krutosti, ale i humoru a krásných lyrických pasáží, líčí osudy bývalého agenta americké tajné služby Tardena. Jednoho dne je okolnostmi donucen opustit svůj dosavadní život, skrývat se a neustále měnit identitu. To s sebou přináší i velkou osamělost, která se však střetává s jeho touhou po blízkém kontaktu s lidmi. Díky nezměrné vynalézavosti hrdina objeví způsob, jak vstupovat do života svých nic netušících obětí, manipulovat s nimi jak se mu zlíbí a využívat jich k uspokojení svých vlastních potřeb. Čím větší mu hrozí nebezpečí, tím odvážnější jsou jeho eskapády, tím nenasytnější jsou jeho sexuální tužby. Tarden není schopen žít bez fyzického napětí.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Dokořán

Cockpit , 1975

Messilina
Messilina
07.07.2019 2 z 5

Prostě americké literatuře nerozumím. Tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní problém celé knihy je, že nemá děj. Je to jen takový deník.

orinka3
orinka3
12.07.2015 4 z 5

Velice těžká a spletitá četba, která čtenáře buď přinutí pochopit hrdinu v jeho složitých situacích, anebo odradí a unaví. Četla jsem Nabarvené ptáče, jednou, a zařekla se - nikdy víc. Depresivnější věc jsem snad v ruce neměla. Ani tohle není o mnoho lepší, v podstatě se nedivím, že autor neskončil dobře.

rakytnik
rakytnik