Kočičiny kocourka Damiána

Kočičiny kocourka Damiána https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183370/kociciny-kocourka-damiana-183370.jpg 4 41 9

Prožijte spoustu báječných kočičích dobrodružství s kocourkem Damiánem, kterého znáte z televizních večerníčků! Knížka Václava Čtvrtka obsahuje příběhy oblíbeného kocourka Damiána a jeho kočičích přátel - bitevní kočky Pitipačky, pyšné kočky Terezy, hračkočkové kočky Jepiny a dalších kočičích kamarádů.

yellow
31.03.2023 3 z 5

Četla jsem ji dceři před spaním, moc ji to nezaujalo a mně se to nepříliš dobře četlo.

Sandik
19.05.2022 4 z 5

Text je překvapivě dost odlišný od televizního večerníčku, což dětem i trochu vadilo. Celkový dojem: 75%

Resi
19.11.2020 5 z 5

Kočičiny neměly chybu. Skvěle jsem se bavila já i má dcera.

petra.kosiky
22.06.2020 5 z 5

Čeština je tak kouzelný jazyk a pan Čtvrtek je prostě kouzelník. Tak nápadité příběhy, tak nečekané obraty, tak košaté vyprávění. A přitom srozumitelné, milé, mírné, vtipné.
Knížku jsem sehnala v antikvariátu po internetu a jsem za to moc ráda.
Tady je kousíček z pohádky DAMIÁN a mouchy s baterkou (str. 24, když se koucourek Žužlík rozhodl, že bude v noci chytat mouchy):
"Brouci se rozzlobili a posílali Žužlíka do háje zelenýho, a tak on pořád jde, až se mu zdálo, že opravdu přišel do háje. Přišel zkrátka na to místo, kde byla nejtmavější tma, a pořád ještě slyší rozespalé brouky, jak za ním volají: 'No tak tedy pro svatej pokoj. Když chceš v noci mouchu, tak si musíš chytit tu svatojanskou s baterkou na zadečku.' "

Lucissia
11.06.2020 4 z 5

Mě osobně knížka až tak neohromila, jsem ráda, že jsem ji předčítala, ale vracet se k ní nebudu. Večerníček je lepší. :-)

JancaMia
08.04.2019 5 z 5

Úžasná knížku, čtu ji dětem před spaním. A nejlepší je kočka Pitipačka :) A samozřejmě srdeční záležitost z dětství :)

Mája777
10.12.2018 5 z 5

Tak jsem ji dneska dočetla prvňáčkům. Byli z ní stejně nadšení, jako kdysi já.

Modrina
25.05.2016 5 z 5

Úžasná, pohodová knížka, některé citáty z ní u nás doma zdomácněly. :)

lenkaknel
11.09.2014 5 z 5

Srdeční záležitost mého dětství...mě i po letech velice bavila. =)