Kočka, která vyloupila banku

Kočka, která vyloupila banku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2482/kocka-ktera-vyloupila-banku-2482.jpg 4 42 5

Kočičí krimi série

Obyvatelé Pickaxu jsou potěšeni, že starý hotel Nový Pickax je konečně znovu otevřen. Pak ale zavládne velké vzrušení, když se jeden z prvních hostů stane obětí vraždy - klenotník, který přijel do Pickaxu vykoupit starý rodinný šperk. Kdo to mohl udělat? Recepční, který má za sebou temnou minulost? Pro Qwillerana a jeho siamské kočky další výzva a prubířský kámen... ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Příroda, zvířata

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Robbed a Bank , 2000

Nifredil
30.08.2019 3 z 5

Moc mě bavil nápad s dopisy. Škoda, že to dopadlo takhle. No a užila jsem si popis prostředí “nového” hotelu i nové postavy, třeba ředitele. Vtipný byl dýchánek a Qwilova role na něm. Popisy šperků nabízí prostor fantazii, což je na tomhle dílu taky fajn.
Zločin byl ale s příběhem provázaný spíše méně, rozuzlení se dozvíme na konci a jakoby mimochodem, takže vlastně není jasné, proč to celé vzniklo, když je to spojeno s Qwilem a Kokem vlastně tak málo. Qwill začíná vypadat jako zvědavý otravný čmuchal a to je škoda. Jsou lepší díly, snad z toho nebude knižní Midsommer, trochu to tím poslední díly zavání.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

Majdule
03.07.2017 3 z 5

Zpočátku mě tento díl úplně nebavil. Vražda, která se stala, má ke Qwillovi a jeho známým velmi slabé nitky a vlastně je hlavně námětem místních řečí bez skutečného dopadu. Ovšem o slovo se přihlásí, a tentokrát velmi hlasitě, Koko. A to mě baví! Takže jsem se čím dál více usmívala. Qwill je navíc na stopě své minulosti a to je velmi vzrušující.
Byl to nakonec velmi smutný zločin, ale příjemné čtení na oddych.

ZuzanaMrh
04.07.2016 4 z 5

Na můj vkus poněkud rozvláčné a příliš "klidný" děj. Trochu se ztrácím v množství postav, ale nevadí. Na druhou stranu je to zase jiná krimi, než jaké jsem četla dosud. určitě ještě nějaké knihy z této serie zkusím, možná že všechny...

Tiama
06.11.2014 4 z 5

Atmosféra příběhu byla taková poklidná (a to i přes tu vraždu tedy...). Četba Anniných dopisů byla rozhodně zajímavým přídavkem.