Harry Potter: Rekvizity a artefakty

Harry Potter: Rekvizity a artefakty https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335570/bmid_harry-potter-rekvizity-a-artefakty-UxN-335570.jpg 5 59 10

Během natáčení osmi filmů o Harrym Potterovi museli zaměstnanci filmových studií zhotovit řadu nezvyklých rekvizit. Museli například vystrojit ony úžasné hostiny v Bradavicích, zhotovit dokonalá létající košťata, kouzelné mapy a další pomůcky. Nemluvě o spoustě potřeb nutných ke každodennímu životu v kouzelnickém světě, jako jsou třeba noviny s pohyblivými obrázky, zlomyslné učebnice či huláky. Čtvrtá ze série knih o světě filmů o Harrym Potterovi seznamuje čtenáře s prací lidí, kteří vytvořili úžasné nálepky lahviček s lektvary, různé modely košťat, vybavení obchodu Kratochvilné kouzelnické kejkle, rozmanité kouzelnické hůlky, potřeby pro famfrpál a spoustu dalších předmětů. Text, jak už je zvykem, doprovází spousta zajímavých skic a návrhů, dosud nezveřejněných fotografií a dalších překvapení z archivů společnosti Warner Bros. Součástí knihy je i plakát s rodokmenem rodiny Blacků, návrh knihy Bajky barda Beedleho a řada dalších překvapení.... celý text

Technika a elektro , Pro děti a mládež , Šikovné děti - tvoření, hry, styl

Vydáno: , Slovart (ČR)

Harry Potter: The Artifact Vault , 2016

LittleK
30.12.2023 5 z 5

Senzace. Povinná četba pro fanoušky HP. Nahlédnutí do zákulisí přípravy filmů bylo nesmírně zajímavé, na stránkách najdete fotografie z natáčení, rekvizity, které si nemáte šanci takto zblízka ve filmu prohlédnout a někdy dokonce vůbec všimnout. Fascinuje mě úsilí, které bylo vynaloženo, aby byly filmy perfektní a je to z nich cítit každou vteřinou stejně jako z knih. Je to obsáhlá a opravdu krásná publikace. Oceňuji u každé kapitoly také vhodně zvolené citace z filmů - zkrátka důraz na detail je vidět všude a miluju to.

LuckaDea
22.07.2023 5 z 5

Další skvělá doplňková kniha ze světa Harryho Pottera. Rekvizitáři, designéři, grafici a všichni, kteří se na tvorbě filmů podíleli, mají můj velký obdiv. Je neuvěřitelné, kolik se muselo vymyslet a vytvořit různých rekvizit a v jakém obrovském množství, a to si jich ve filmu divák třeba ani pořádně nevšimne nebo je předmět v záběru jen pár vteřin. Přesto jsou ale všechny předměty propracované do nejmenších detailů. V knize je popis tvorby všech těchto rekvizit, plno zajímavostí, fotek a návrhů. Ve výsledném filmu pak rekvizity skvěle doplňují příběh a přispívají k opravdu kouzelné atmosféře. Až se budu příště na filmy dívat, určitě budu věnovat více pozornosti i věcem v pozadí. Nepochybuji totiž o tom, že budu objevovat zase něco nového, čeho jsem si ve filmech dosud nevšimla. A rekvizity si více pozornosti určitě zaslouží.

adabraz
29.09.2022 5 z 5

Spoustu zajímavostí ohledně natáčení a světa Harryho Pottera každopádně nesměla chybět v mé sbírce v knihovně :). Skvěle se četla. Všechno mě bavilo a nadchlo. Včetně rodokmenu Blacků, který je jako plakát na konci knihy. Doporučuji!

Jana K
22.10.2020 4 z 5

Poslední ze série doplňkových knih z pera Jody Revenson. Tentokrát je zaměřena na nejrůznější filmové rekvizity, artefakty a další vychytávky, které se ve filmech objevily - a že jich bylo :-)
Dozvíme se s jakou nápaditostí a pečlivostí tvůrci a návrháři tvořili nejrůznější dokumenty bradavické školy, Ministerstva kouzel, doplňky kouzelnických příbytků, kouzelnické knihy, noviny, časopisy a jiné. Samostatná kapitola je věnována kouzelnickým pokrmům, neboť ty se objevovaly na filmovém plátně co chvíli - ať už se jednalo o velkolepé hostiny ve Velké síni, cukrovinky v Medovém ráji nebo na svatbě Weasleyových. Můžeme jen žasnout jaké úsilí filmaři vynaložili pro ztvárnění velkolepé scény z kouzelnického obchodu dvojčat Weasleyových Kratochvilné kouzenické kejkle. Byť se tento obchod na Příčné ulici objevil ve filmu na ani ne dvě minuty, přesto ho vybavili čtyřiceti tisíci kusy nejrůznějšího kouzelnického zboží. Nechybí samozřejmě kapitola o košťatech a potřebách pro famfrpál. Samostatnou kapitolu tvoří zřejmě nejdůležitější rekvizity ve světě Harryho Pottera - viteály Lorda Voldemorta a Relikvie smrti. Uvidíme tak nejrůznější návrhy a koncepty Zmijozelova medailonku nebo Gauntova prstenu. Příjemným zpestřením knihy je povedený rodokmen rodiny Blackových, který najdeme v obálce na zadním přebalu knihy.
I v této nádherné publikaci se nicméně vyskytly drobné chyby. Např. v kapitole o Relikviích smrti je uvedeno, že Voldemort získá bezovou hůlku krádeží z Brumbálovy hrobky na konci filmu Princ dvojí krve, což je samozřejmě nesmysl, získá ji až na konci filmu Relikvie smrti - část 1. Stejně tak je chybně zařazena scéna z kavárny Luchino, kde Harryho a spol. napadnou dva Smrtijedi - to je scéna z filmu Relikvie smrti - část 1, nikoli část 2, jak je chybně uvedeno. Také se - stejně jako předchozích knihách této série - objevují chyby a nepřesnosti v překladu - Ďábelský/Ďáblův oheň místo Zložár, Stopa místo Hlídáček, nebo zapomenuté přeložení příjmení profesora Flitwicka - samozřejmě Kratiknota. I přes tyto drobné chybky se jedná o knihu, která hezky doplní předchozí publikace v sérii a rozhodně by neměla žádnému příznivci světa Harryho Pottera chybět.

J.books
23.02.2019 5 z 5

Vřele doporučuji pro všechny milovníky Harryho Pottera, krásný kniha, plná zajímavostí

monika0356
14.07.2018 5 z 5

Srdcovka :)

Kekik
12.12.2017 5 z 5

Jako její knižní sestry (Bestiář, Magická místa a Panoptikum postav) ÚCHVATNÉ.

Fantasysvet
05.11.2017 5 z 5

Ako správni fanúšikovia, muklovia či čarodejníci, určite toho veľa o svete Harryho Pottera viete. O tom s vami nebudeme diskutovať. Len vám taktne pripomenieme, že sú tu stále veci, o ktorých ste možno doteraz nič nepočuli, alebo ste na ne jednoducho nesprávne nahliadali. Zaškatuľkovali ste ich. Stáva sa to aj iným tvorom, verte nám. Úlohou expertov, v tomto prípade Jody Revensonovej a Erika Fazekaša (vydavateľstvo Slovart), je aj to, aby vám isté skutočnosti odhalili tak, ako sa po správnosti odohrali. Od roku 2015 (u nás) sú k dispozícii vyššie uvedené čarovné rukoväte, čo hravým pútavým spôsobom rozšíria obzor. Niečo naučia, trošku vzdelajú, stane sa aj to, že sem-tam rozosmejú. Hoci sa obsahom orientujú na filmový priemysel, zažijete s nimi kopu zábavy a tzv. WOW efektov, ktoré každou jednou stranou naberajú na svojej magickosti.

Vo štvrtej publikácii Jody Revensonovej a Erika Fazekaša, Harry Potter. Rekvizity a artefakty, budeme cestovať svetom filmových rekvizít. Hoci sa na prvý pohľad zdá, že pôjde o jednoduchú výpravu, opak je pravdou. Ak chcete nahliadnuť do kreatívneho procesu výtvarníkov, architektov, dizajnérov, počítačových mágov, a tak trochu aj detektívov a historikov, pripravte sa na to, že najnovšia 207-stranová „Potterovská biblia“ vám nedá dýchať od úvodu. Navyše, ak ju raz prelúskate, svedomito, môžete na hodinách estetiky zabodovať. A nielen to!

RoseDadas
19.09.2017 5 z 5

Jak jsem již zmínila, provedení titulu Rekvizity a artefakty je minimálně stejně krásné jako předcházející knihy ze série. Nejen díky dokonalým doprovodným fotografiím se před čtenáři otevírá brána do světa, který je plný detailů, a my tak zjišťujeme, že i ty nejmenší detaily hrají důležitou roli pro spoluvytváření kouzelného světa, který je pak díky nim realističtější a pro nás ještě více magičtější. Knihu mimo jiné ocení i designéři a umělci, kteří zde mohou nalézt bohatou inspiraci. Knihou jsem několikrát vzala do ruky jen tak a kochala jsem se všemi těmi návrhy, plakáty a fotografiemi. Moc se mi líbí vazba i formát knihy. V naší knihovničce tak zaujme čestné místo.

DariDerek
11.09.2017 5 z 5

Naprostý skvost. Tato kniha je skvělá pro všechny čtenáře, kteří milují nejen čteného Harryho Pottera, ale také filmovéhhttps://darameganknihy.blogspot.cz/2017/09/harry-potter-rekvizity-artefakty-jody.htmlo, protože se zde dozvíte snad vše, jak se točilo. :-)
Více zde: