Kniha náboženství

Kniha náboženství https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276276/bmid_kniha-nabozenstvi-ANz-276276.jpg 4 23 6

Kniha náboženství je další publikace z edice přehledových oborových publikací (Kniha filozofie, Kniha psychologie, Kniha ekonomie, Kniha vědy), určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky. Nabízí obsáhlý přehled všech hlavních světových náboženství, jejich vzniku, vývoje, podstaty a vzájemných souvislostí. Hutný výklad v moderní grafické úpravě doprovázejí srozumitelné diagramy, které objasňují hlavní principy.... celý text

Náboženství , Literatura naučná , Encyklopedie

Vydáno: , Universum (ČR)

The Religions Book , 2013

lucakuca
02.06.2022 5 z 5

Nádherná kniha!

Přehledné, zajímavé a oku lahodící.
To by se religionistika takřka vdechla :-) mít ji tenkrát.

-markéta-
29.08.2021 5 z 5

Parádní encyklopedie, která je nejen zajímavá a naučná, ale i oku velmi lichotící.
V knize se nachází popsání největších náboženství od samého počátku, myslitelé, nejdůležitější rituály, sbírky apod. Vše je srozumitelně a velmi poutavě popsáno, takže pokud se někdo bojí nudné encyklopedie, tak doopravdy nemusí.
Kniha se mi hodně líbí vizuálně - ať už se jedná o časové osy, či barevné rozlišení, "bubliny", atd.
Pokud vás zajímá náboženství, tak touto knihou doopravdy nic nezkazíte. Za mě mustread.
Určitě si z této "série" pořídím i další.

Jitty82
30.01.2021 5 z 5

Kniha náboženství jasně vysvětluje klíčové pojmy, které stojí za nejranějšími náboženskými vírami až po nejnovější víry světa, a dostává se k jádru toho, co znamená věřit.

Kniha je pro kohokoli, kdo se zajímá o myšlenky starověkých i současných vír a náboženských filozofií.

tami1
10.12.2019 4 z 5

Ze všech těch různých směrů a odnoží jednotlivých náboženství jde hlava kolem. Kniha je přehledně uspořádána.

Alethea_k
23.11.2019 4 z 5

Dala bych nejraději 3,5*. Něco mi přijde až moc dopodrobna, něco by si dle mého zasloužilo malinko více rozvést. Jako přehled fajn.

Makec
31.12.2017 3 z 5

Konečně jsem ji dočetl. Je tolik náboženských směrů a každý prostě věří v něco jiného. Pochválil bych autory za sestavení této knihy, ikdyž některé druhy náboženství zde nejsou dostatečně popsány jako ty nejznámější.