Žralok

Žralok https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/840/zralok-840.jpg 5 157 15

Kit Fielding série

Až k vraždě se nenávidí Allardeckové a Fieldingové, od nepaměti působící v dostihovém světě. Manželství jejich Romea a Julie, Bobbyho a Holly, podporuje jediný z nich, Hollyino dvojče, žokej a šampion steeplechase Kit Fielding. On jediný jim také přispěchá na pomoc, když bulvární plátek uveřejní zprávu o hrozícím krachu jejich podniku, která by právě ten krach dokázala přivodit. Kit se rozhodne vypátrat, kdo a proč chce mladým lidem ublížit - a vystaví se tím nebezpečí nesrovnatelně vyššímu, než skrývá tiskařská čerň. A ve jménu rodinné nenávisti opět hrozí vražda...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Olympia

Break In , 1985

Luigi1
05.08.2023 5 z 5

Tak ta se mu povedla je to chuťovička

IvetaSl
06.05.2022 5 z 5

Pořád jsem čekala nějakou akci a nic. Ale i tak to byla dobrá knížka. Nemusí vždy být nějaká mrtvola nebo honička. Dopodrobna popsané zákulisí dostihů.

daniel1895
22.07.2021 3 z 5

Kniha mě v rámci autorovy tvorby spíše zklamala, děj se příliš táhl.

Johana
20.03.2021 4 z 5

Žralok je jednou z těch Francisovek, co se čtou zvlášť dobře. Naroubování na Monteky a Kapulety, kde Julie s Romeem místo smrti uzavřeli manželství, takže jejich rodiny se nesmířily - mne pobavilo. Konec trochu uspěchaný, ale, s tím samým hlavním hrdinou, samozřejmě žokejem, se setkáme ještě v následujícím románu.

Gábina231
14.06.2019

Na dovolenou pro dobrou náladu fajn...

Dáma s hrnstjm
29.09.2018 3 z 5

Očekávala jsem knižní jednohubku, nakonec mě ale Žralok pěkně potrápil. Při tomto prvním setkáním s autorem se ukázalo, že dostihové prostředí mě absolutně nebaví a je mi vyloženě cizí. Žurnalistické intrikánství tomu taky nepřidalo. Hlavní postava celkem sympatická, ale její všestranné schopnosti byly chvílemi už přehnané a na závěrečném rozuzlení mě zklamalo, jakou roli v něm vlastně hrála náhoda.

wendulka321
01.06.2018 5 z 5

Taková moje jednohubka na dva dny. Splnila přesně to co jsem od ní očekávala.

Disease
04.09.2017 4 z 5

Dobře vykreslená rodová nenávist, kterou se kniha odlišuje od ostatních Francisovek.

Jana K
22.06.2017 3 z 5

Pěkná Francisovka, ale moje úplně top to není. Příběh je fajn, hlavní hrdina sympaťák, stejně jako princezna, pro kterou jezdí, ale něco mi tam prostě chybělo. Možná trochu víc akce, těžko říct. Taky mi moc nesedlo novinářské prostředí a intriky v něm.

lisc
25.02.2017

Jako téměř vždy se mi detektivka od Dicka Francise četla dobře - nepotřebuji hromady mrtvol a litry krve, aby mě kniha udržela v napětí. Sympatický hrdina, skvěle vykreslené prostředí dostihů v Anglii a života lidí, kteří se v tímto oborem živí, na druhé straně bezohlednost a hamižnost světa mocných, ale taky humor a láska.

lucmat
07.10.2015 5 z 5

Výborná, výborná, výborná, není co dodat... ;-)

Tinoušek
08.01.2014 5 z 5

Jako všechny od Francise. Krásná, propracovaná... Příjemně odlišná od ostatních :-)

Rup
22.10.2013 5 z 5

Jako vždy láska a pravda vítězí nad lží a nenávistí, a hamižností, a... Škoda, že to nejde prosadit v reálu. Skvělé.

apfelbirne
22.07.2013 4 z 5

Pro mě první francisovka a četla se náramně :-)

vitavita
09.03.2012 4 z 5

V hlavní roli nenávist ...

Dick Francis (p)
britská, 1920 - 2010