Kejklíř, Smrt a Blázen

Kejklíř, Smrt a Blázen https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77795/kejklir-smrt-a-blazen-77795.jpg 4 57 19

Marie Kovandová série

Do malé osady nedaleko Kapliček se před krátkým časem přistěhovala kartářka a astroložka Regina Palla. Jednoho krásného jarního odpoledne je ve svém domě nalezena zavražděná. Její smrt vyvolá řadu dohadů a obav, vraždil někdo z místních, nebo motiv leží v nepřehledné a trochu tajemné minulosti oběti? Co znamenají tři tarotové karty nalezené u těla? Souvisí vražda kartářky s nedávným útokem na jejího bývalého manžela, pochybného podnikatele, který měl vlivné přátele? To všechno se snaží objasnit major Pavlata s kapitánem Klenským, po vrahovi amatérsky pátrá také Marie Kovandová a o případ se zajímá i její starý známý, novinář Štěpán Mánek.... celý text

babystar
06.10.2023 4 z 5

V pátém příběhu s Marií Kovandovou najde mrtvolu Štěpán Mánek a Marie je tak nechtěně vtažena do vyšetřování vraždy známé kartářky. Protože je kartářka opravdu hodně známá a zasahuje do osudů mnoha lidí, je v případu opravdu hodně podezřelých (až jsem občas nevěděla, kdo je kdo). Některé věštby mohou být totiž nebezpečné i pro kartářku. Tentokrát byl pro mne pachatel docela nečekaný.

Amneris
18.06.2023 4 z 5

Knížky od této autorky jsem vůbec neznala, tak jsem byla zvědavá, jak píše. Musím říct, že mě styl psaní i příběh hned vtáhl do děje a byla jsem zvědavá, kdo je vrah. Uhodla jsem až na druhý pokus. Přečtu si i další příběhy z této série :-)

alnahu
26.04.2023 5 z 5

Další čtivá česka detektivka od mé oblíbené autorky.Příběh se odehrává v malé vesničce Chaloupky,kam se přistěhovala známá kartářka Regina Palla,ale krátce po té byla ve svém domě zavražděna.U jejího těla byly nalezeny vyložené tarotové karty a co karty znamenají :kejklíř- že tě někdo manipuluje, smrt -je karta změny,blázen znamená nový začátek, zda je to vodítko k vraždě ,musí vyřešit známá parta:major Pavlata,kapitán Klenský,ale hlavně důležitá osoba Marie Kovandová.

Aleh
09.04.2022 4 z 5

Detektivka z českého prostředí, se známými vyšetřovateli - majorem Pavlatou a kapitánem Klenským, nechybí ani stará známá Marie Kovandová a novinář Štěpán Mánek. Příběh může začít plynout. Detektivka pro chvíle pohody a pobavení.

hanap
13.06.2021 4 z 5

Pani Pospíšilová píše výborné, uvěřitelné detektivní příběhy z českého venkova.
Opět mě vtáhla do děje, děkuji

zdenaR
27.05.2021 3 z 5

Další z příjemných a pohodových českých detektivek.

pepa4081
22.05.2021 4 z 5

Pokračování série s Marií Kovandovou. Výborně se čte. Pro milovníky nekrvavých detektivek jasná volba. Vřele doporučuji.
Velmi uspokojivé.

ilčidlo
12.01.2021 3 z 5

Další pohodová detektivka, hezky se četla

ArwenAragorn
10.10.2020 3 z 5

Na Jarmilu Pospíšilovou jsme přišla díky čtenářům tady na databázi. Neříkám, že jsem byla unešená, ale od autorky si klidně něco dalšího přečtu. Tohle byla taková poklidná detektivka, podezřelých bylo mnoho, pachatele se dozvíme až na konci.

jprst
09.10.2020 4 z 5

Autorka drží opravdu slušnou úroveň svých detektivek , opět pohodové a příjemné čtení na jedno odpoledne bez pocitu ztraceného času.

rafan65
18.07.2020 4 z 5

Znovu velmi pěkná detektivka. Autorka popisuje průběh ve kterém se nachází spousta podezřelých z vraždy a rozuzlení přijde na samém konci. Dávám čtyři hvězdičky podle mě pěkná kniha.

Lucissia
24.09.2019 5 z 5

Dostala jsem, co jsem žádala. Detektivku od českého autora z českého prostředí, ne příliš dlouhou, ne příliš složitou, s vysvětlením na konci. Ideální na odpočinutí. Druhá detektivka od paní Pospíšilové a teď si je dám pěkně postupně a časem přečtu všechny. :-)

čef
14.05.2019 4 z 5

Poctivá česká detektivka naprosto respektující požadavky žánru a čtenáře zejména českého. Nečekejme žádné hluboké myšlenky, jen vcelku zajímavý příběh trošinku ze zákulisí vykladaček karet a jiných podvodníků. Na dvě-tři hodinky je o lehkou zábavu postaráno a to hodně čtenářům, včetně mne, bohatě stačí.

knihomolka1197
18.06.2018 5 z 5

knihy paní Pospíšilové jsou svělé, nikdy nezklamou

IlonaIlona
12.05.2015 3 z 5

Nejhezčí je na ní název

Pet007
08.11.2014 4 z 5

Autorku neznám, ale jsem ráda, že jsem se s ní seznámila, po knize jsem sáhla náhodou. Zaujalo mne, že se zápletka týká kartářky, protože moc nechápu lidi, kteří u takových žen nechají spoustu peněz a nechají svůj život ovlivňovat jejich radami.

Keddie
28.08.2013 4 z 5

Dobrá detektivka. Četla se celkem lehce. Možná trochu slabší zápletka.

sabca
19.08.2013

Na českou kriminálku, pěkný. Docela dost děje a zajímavé téma. Přečetla jsem za jeden den.

Vojslava
08.04.2013 4 z 5

Příjemná nesložitá detektivka na jednu neděli - zvláště pokud ležíte s děsnou rýmou, to je naprosto přesně to, co potřebujete... :-)