Kdysi dávno

Kdysi dávno https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/6657/kdysi-davno-6657.jpg 3 80 11

,,Druhačka" Kristýna žije v rozvrácené rodině, ale dodejme, že je rozvrácena velice kultivovaně. Mamka má už dlouho nového přítele a úplně nová dvojčátka, táta žije s mladičkou přítelkyní, a světe div se - všichni spolu mluví a tolerují se. Dny by plynuly všedně a takřka s nudou, nebýt... Kristýna má ještě druhý, snový svět. Kdykoliv na obloze vzplanou hvězdy a přemůže ji spánek, obklopí ji záhadné stíny a postavy, je oběma nohama ve antastickém světě a v něm prožívá udivující dobradružství. Na širých planinách, v hustých lesích a mlčenlivých městech spolu zápasí mocní vládci, skřeti, démoni, draci a jiné zrůdy a v sázce je velká věc - dostane mocný Krystal, zvaný Nethe-rask do bezpečí? Zachrání snový svět - nebo zlo nakonec pronikne i do lidského světa?... celý text

JancaMia
JancaMia
20.07.2022 2 z 5

Nějak si nemůžu pomoct, téma zajímavé, nicméně na nevypsanou Sandru poměrně oříšek, podle toho kniha taky dopadla.

medlovice
medlovice
26.03.2020 2 z 5

Zklamání a nuda. A to jsem na knížku těšila. Není to tím, že nejsem fanoušek fantasy a všechny ty vybájené světy nemám ráda. Tato hrdinka Kristýna je osoba bezbarvá, beznadějně nudná a nesympatická. Svůj úděl prožívat ve snu války a bitvy nemá ráda , nebaví ji ani reální svět s malými sourozenci a ani snový svět, kde je někým lepším. Nese si rány nejen krvavé z boje ale rány osudu, protože je nesnášenlivá a sobecká. Ocenuji, že si autorka musela vymyslet nová jména a názvy, nové tvory a hodnosti, ale někdy ani to nestačí.

natalli26
natalli26
14.08.2015 3 z 5

Pamatuji si, že jako malá jsem knihu zbožňovala. Když jsem jí četla dnes (myslím tím rok 2015) tak už jsem se do ní nedokázala vůbec začíst. Proto jen tři hvězdičky. Tehdy se mi líbilo to propojení fantasy a reality pomocí snů a už si ani nepamatuji zda to nakonec byla skutečnost nebo ne.

Madame R
Madame R
06.04.2015 2 z 5

No čekala jsem více.

1v8na
1v8na
07.08.2014 2 z 5

Tahle kniha mě moc nechytla, něco mi v ní chybělo.

Alexa25781
Alexa25781
01.06.2013 3 z 5

Nevím, chvílema jsem se sama sebe ptala jestli to vůbec dočtu, protože to nebylo to pravé fantasy.Děj nic moc extra zkrátka se mi opříliš nelíbilo

kleria
kleria
06.01.2013 4 z 5

Začátek byl pro mě nudní, ale pak jsem se rozečetla a přečetla ji hned. Moc pěkný příběh :).

Niki
Niki
05.12.2012 1 z 5

Téma mě nezaujalo, proto jsem knihu ani nedočetla...

Alexxandra
Alexxandra
05.06.2012 5 z 5

Trošku mi tam chyběla akce,když už nějáká byla,tak hned utípnutá,ani se nerozjela.Přesto je to fajn čtení

Lusius
Lusius
30.09.2011 4 z 5

Zajímavá kniha, ráda sem se k ní vrátila :)

VeverQa
VeverQa
30.08.2011 4 z 5

Oparavdu zajímavá knížka. Jenže jsem se nedozvěděla jaK to nakonec skončilo??? Zničil ten Thaar nebo/jak/se/jmenuje náš svět? :)

Sandra Lanczová
česká, 1986