Léto s knihou

Kdo jsem

Sebrané spisy Bohumila Hrabala mají 19 svazků, tato kniha je svazkem číslo 12. Obsahuje již dříve vydané texty, ale v tomto uspořádání jde o vydání první. Kniha začíná krátkými texty, z nichž většina byla už dříve uveřejněna, jako třeba povídky - "Dandy v montérkách" či "Autíčko". Od strany 221 z...celý text

Sebrané spisy Bohumila Hrabala mají 19 svazků, tato kniha je svazkem číslo 12.

Obsahuje již dříve vydané texty, ale v tomto uspořádání jde o vydání první.

Od strany 221 začíná text - "Proč píšu...".

Následující texty se vztahují k k důvodům, které vedli B. Hrabala k napsání známých novel jako - Postřižíny, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Slavnosti sněženek aj.

Kniha je zakončená texty - TO CO ZBYLO, kdy v úvodu sám autor píše o pohledu jeho ženy na něho, její vidění, o kterém přemýšlel už koncem osmdesátých let, ale došlo jen na několik stránek.
Vedle tohoto torza jsou zde i jiné započaté práce, které doplňují přehled o dílně autora za jeho života. méně textu

http://www.databazeknih.cz/images_books/78_/78967/sebrane-spisy-bohumi-78967.jpg 42
Literatura česká
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 1989 ...více

Nejprve se musíte přihlásit.
arkadij22.04.2012

Opravte ma ak sa mylim, ale Sebrane spisy Bohumila Hrabala.....majú 19 dielov a nie 18. Dúfam ze sa dockame reedicie...... Kupil by som ich komplet aj keby som si mal pozicat od uzernika.

WEIL10.08.2011Hodnocení knihy 5 z 5

Vybrané spisy byl velmi dobrý počin, protože autor Hrabalova formátu si je zaslouží.

Tento díl je o tom, jaký byl žák a student, co ho přivedlo ke psaní, a taky jsou v něm i co zbylo z jeho psaní rozepsáno a nedokončeno (třeba pohled jeho ženy na jeho psaní, na něho jako na muže).

WEIL28.12.2010Hodnocení knihy 5 z 5

Tuhle knihu si neopomene přečíst žádný milovník tvorby B. Hrabala.
Dozví se zde proč psal, na jaké otázky rád odpovídal, a dýchne na něho "pábitelství", kterému rozumí ten, kdo má pro něj cit.