Kdepak je má kravička?

Kdepak je má kravička? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17175/bmid_kdepak-je-ma-kravicka-xVU-17175.jpeg 4 182 22

Velitel Městské hlídky, Samuel Elánius, je den co den doma v šest hodin, aby mohl malému Samíkovi, kterému byl nedávno jeden rok, přečíst z jeho oblíbené knihy. V šest hodin přesně, i kdyby mu v tom bránilo cokoliv, kdokoliv, či vítr dul a mráz mu v kosti vál… Protože některé věci jsou důležité! Tohle je kniha o čtení knihy, která se změnila v jinou knihu. Všechno ale dobře dopadlo!... celý text

Literatura světová Humor Fantasy
Vydáno: , Talpress

Where´s My Cow? , 2005

petrarka72
16.11.2023 4 z 5

Kdepak je můj Terry? Je tohle můj Terry? Dělá na mě: TOHLE VÁŽNĚ MUSÍM? To není můj Terry! To je Smrť... s Terryho kloboukem na hlavě... a vede Terryho za ruku... a tahle drobnička je jediná, co mi unikala... a mám z ní radost. A abychom učinili zviřátkům zadost - ook!

Elisebbah
09.10.2023 5 z 5

Jako milovnice Terryho Pratchetta a Sama Elania mi tahle kniha nemohla chybet ve sbirce. Je to sice jednoducha jednohubka, ale od srdce jsem se u ni zasmala a kdyz jsem ji cetla synovi, pripadala jsem si skoro jako hrdina ze Zemeplochy.

Pogy
18.09.2023 5 z 5

Moje oblíbená jednohubka :-)

Sitth
14.07.2023 5 z 5

Jak hodnotit? Přišel mi balíček, ráno u kávy jsem ho rozbalil, usrknul jsem kávu, kniha vypadla do ruky a konstatoval jsem, že pokus nakladatelství o výtisk pěkný, ale třeba název na hřbetu knihy hůře čitelný, usrknul jsem kávu, řekl jsem si, že si jí večer přečtu, po kávě se sevřelo břicho, utíkám na záchod, kniha pořád v ruce. No a když jsem ze záchodu vylezl, byla přečtená....
Za příběh 3/6, za ilustrace 8/6 a za to, že jsme poprvé v životě přečetl knihu na jeden zátah za pět minut 6/6.....

mnohoknih
29.04.2023 5 z 5

Povinná jednohubka. Elánius je božan :-)

Terie
18.04.2023 5 z 5

Pro milovníky Zeměplochy poklad do sbírky. Velitel Elánius je určitě skvělý vypravěč, malý Samík si čtení musel neskutečně užívat. :)

markyticka
16.03.2023 4 z 5

Za pár minut přečteno, hezké ilustrace, milý příběh, ale stále netuším, kdepak je má kravička.

Cojekomupotom
18.02.2023 5 z 5

Nahlas a od srdce jsem se zasmál, to pro mne v dnešní době není samozřejmost. Jasně, je to pouhých třicet stránek, ani ne, pravděpodobně zajímavých pouze pro nadšence... & Sam Elánius -coby prototyp sympatického policisty- může existovat jen na Zeměploše, protože na Zemi-né-ploše jsou všichni fízlové prostě mr*ky, ale i tak je to skvělé. Některé věci jsou důležité!

mia.com
25.10.2020 4 z 5

Moc hezká jednohubka s krásnými barevnými ilustracemi. Milý doplněk k příběhům Zeměplochy :).

niki-chan
10.09.2019 5 z 5

Jednoduše - tohle je má kravička

zuzana4291
06.03.2019 4 z 5

Příjemný krátký příběh. Viděla jsem v ní spousta tatínků, kteří se chovají naprosto stejně.

kamibe
31.10.2018 5 z 5

Mám tuhle knížku ráda. Měla jsem ji doma a radovala se s ní a o Pratchettově Zeměploše jsem tehdy neměla ani páru. Jak mě pak potěšilo, když jsem zjistila, že vlastně autora už dávno znám! Se zeměplošskými příběhy se teprve dodatečně postupně seznamuji. A taky se u toho raduji.
A o několik měsíců později doplňuji, že jsem se znovu vrátila k přečtení tohoto drobného příběhu (a opětovnému pobavení nad úžasnými obrázky) v době, kdy čtu osmý díl Zeměplochy Stráže! Stráže! Takže je mi teď jasné, že v průběhu či na konci se nespíš Samuel Elánius ožení a bude konec jeho zasmušilé samoty.

lucie0951
19.07.2018 4 z 5

Roztomilá knížečka, potěší, ale nenadchne, proto jen 4*:-)

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Zábavné dětské čtení. Verze "Kdepak je můj tatínek?" by mne také zajímala, zvláště jaké by asi měla ilustrace :). Mně se však vždy vybaví úsek z knihy "Buch!", kde Elánius v trpasličím dole "čte" malému Samíkovi, a přitom si, ovládán vztekem probojovává cestu ke krakům.

vit9035
18.09.2017 5 z 5

Je to nejoblíbenější kniha mého 4-letého syna, už ji umí skoro celou nazpaměť.
Chybí ale konec, jestli se kravička našla.

Eorin
04.04.2017 5 z 5

hahá! Jednoduše geniální. Baví mě a to tak, že velmi!

qwill
16.03.2016 5 z 5

dobře je celý děj knížky popsán v knížce Buch:

Blíže nezjištěný poškozený si stěžoval, že se jim ztratila kráva. V tom spočíval příběh.
Strana jedna začínala velmi slibně:
Kdepak je má kravička?
Je tohle má kravička?
Dělá na mě "béé!"
To je ovečka!
Není to má kravička!

Pak, jak se zdálo, se autor bezpečně zmocnil materiálu, s nímž pracoval...

V diskuzi ke knížce je tady toho mnohem víc, I když už to přesahuje rámec dětské knížky....

Eigis
20.03.2015 5 z 5

Další důkaz neskutečné propracovanosti Pratchettova díla. Sice bych si zrovna tuhle knihu nekoupil, ale přečtení čistě pro zajímavost vřele doporučuji.

Felsenberg
14.06.2014 3 z 5

První mistrovo dílo, které mě nenadchlo a považuju ho jen jako ekonomický přínos pro tvůrce a vydavatele. A nebo může být chyba v tom, že nejsem bejby nebo dostatečně infantilní :-)

Walkyrka
26.09.2013 5 z 5

Terry Pratchett je mistrem vtipu a když si přečtete \"Stráže, stráže!\" pochopíte kam zařadit tuto knihu. Není to dílo velkého mistra, ale můžeme to nazvat takovým malým dárkem od Zeměplochy, nám čtenářům. Taková malá radůsta, náplast na věčnou ránu smutku, že tento svět je jen vymyšlený.

Zeměplocha

Terry Pratchett
britská, 1948 - 2015
1993  84%Barva kouzel
1997  87%Dobrá znamení
2007  77%Darwinovy hodinky
2003  94%Noční hlídka
1995  93%Stráže! Stráže!

Kniha Kdepak je má kravička? je v