Každý bulí nad cibulí

Každý bulí nad cibulí https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342499/bmid_kazdy-buli-nad-cibuli-UYz-342499.jpg 4 38 13

Kolik má tma očí? Jak to dopadne, když se had ožení? K čemu potřebuje postel chapadla? Co se stane alergikovi, když sní kiwi? A jak vypadá Ježíšek? Vtipné, chytré a skvěle pointované básně si zamilují nejen nejmenší, ale i jejich rodiče. Na čtenáře čekají verše halloweenské, pirátské, ba dokonce palačinkové. Seznámí se s lekavou babičkou, zavítá na sraz zeleniny, naučí se, jak správně stolovat a jak péct buchty z kedluben… Nápadité a vtipné ilustrace dokazují, že když se setkají dvě výrazné osobnosti, jež sdílejí fantazii a veselý pohled na svět, vznikne dílo, které je radost číst a prohlížet.... celý text

zandu
zandu
12.02.2024 5 z 5

Blbinky. Líbí se mně i dceři (7let)

simca9342
simca9342
21.04.2023 5 z 5

Básně sepsané krásně a vtipně,
Pro ty, kdo hledají jsou ty správné.
Ilustrace oko a vtipné verše mozek a ústa,
Celkový dojem z knihy rychle narůstá.
Děti se smějí, dospělí také,
Únava nehrozí, pocity jsou všelijaké.

MilackovaN
MilackovaN
07.12.2021 5 z 5

Krásné a vtipné básničky. Určitě se k nim ráda vrátím, až budu mít své děti. Pravdou je, že ilustrace by mohli být více dětské, obrazová kvalita dost pokulhává. Naštěstí vše kvalitou nahradí vtip.

Litocha
Litocha
09.09.2020 4 z 5

Mám ráda dobrou poezii pro děti (člověk by nevěřil, jak málo jí v poslední době vychází). Ester Stará se těmihle hravými básničkami řadí k Daniele Fischerové nebo rozvernějším textům Radka Malého (starší gardu nebudu zmiňovat). Co naplat, když to někdo umí s jazykem, vyhraje si se slovy, zvukem a významy, bude to mít u mě dobré. Někdy sice texty nepatrně škobrtnou, většina ale potěšila a pobavila. Ilustrace mě moc neoslovily, Milan Starý to umí i lépe.

Domka901
Domka901
05.01.2020 5 z 5

Skvělé! Doporučila bych čtenářům od 7 let, nebo k předčítání předškolákům. :)

muchomurka
muchomurka
05.01.2020 4 z 5

Ano, krásné vtipné básničky. Líbí se mi hraní si s jazykem. Jen škoda těch ilustrací. Nechápu, proč dětské knížky mívají takové "umělecké" ilustrace. Kdyby mi knížku v knihovně nedoporučila paní knihovnice, rozhodně bych ji bez zájmu minula, což by byla škoda. A co teprve děti, pro které jsou ilustrace důležité?

wiix
wiix
03.11.2019 4 z 5

Toto ma rozhodne pobavila - čo sa týka textu a satyry ako aj ilustrácii.

Anika27
Anika27
17.10.2019 5 z 5

Skvělý počin! Mě zaujaly básničky, ale dcera(4 roky) je nadšená jak z obrázku, tak i z veršů. Bez "Moje maličká" už neusínáme :-)
Malá ochutnávka:
Únavou ti klesla víčka,
Jsi můj malý andílek,
moje zlato, princeznička,
královna všech postýlek.

Že vstáváš za rozednění,
že nechceš nic k snídaní,
sice občas krev mi zpění,
k šílenství mě dohání...

Marčullkas
Marčullkas
25.05.2019 5 z 5

Bravurní zpracování. Kniha baví jak děti, tak dospělé.

bibi70
bibi70
06.04.2018 4 z 5

Právě jsem dočetla. Vtipné, veselé básničky. Děti je určitě ocení. Pobavily i mne a to už dávno dítě nejsem.

Trissi
Trissi
31.03.2018

Staří knihu prodali,
pak se velmi chechtali.
Lidé kupují jak diví,
obrázky i básně velmi se líbí.
Chválit, chválit to je dnes in
i když se jedná o snůšku hovadin.

Gabi13
Gabi13
12.08.2017 5 z 5

Krásné, vtipné básničky s velmi padnoucími obrázky.

Sobotikova

dám ti květiny.
Jen se prosím nelekej.
Jsou to lekníny.

No není to úžasné :)

poezie pro děti česká poezie

Ester Stará
česká, 1969
2010  82%A pak se to stalo!
2018  95%Šedík a Bubi
2012  89%Chrochtík a Kvikalka
2017  89%Každý bulí nad cibulí
2009  98%Žvanda a Melivo

Kniha Každý bulí nad cibulí je v