Kati ve službách císařů, Kronika katů mydlářů

Kati ve službách císařů, Kronika katů mydlářů https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90270/kati-ve-sluzbach-cisaru-kronika-katu-mydlaru-90270.jpg 4 17 5

Martina291086
19.01.2022 4 z 5

Druhý díl za mě trochu pokulhává za prvním, ale jde jen o drobné maličkosti, které mi nedělají při čtení moc velké problémy. Opět záživné a zábavné čtení, které "nutí" čtenáře přemýšlet nad tím, jak dalece se císař a kat setkávali.

mot33
01.04.2017 3 z 5

Tak teda já nevím podle mě to jaksi nějak přečíst jde,ale ža by to byla nějaká super kniha to asi né.

Galadwen
10.02.2016 3 z 5

Číst se to dalo, ovšem zázrak se nekonal. Dějiny každodennosti jako v prvním díle dostávají ukrutně na frak a tento je navíc proti Meči magistra medicíny neuvěřitelně ukecaný. Což je samozřejmě dané tím, že Jan Mydlář po většinu doby není aktérem dějin, ale jen přihlížejícím, takže se většina událostí přehrává žvaněním o politice u vína (nebo jinde). V horším případě moralizováním u vína (nebo jinde). A mimochodem se děj neodehrává v letech 1610 - 1623, jak kniha tvrdí - vložená je nechronologicky, kdoví proč za Pasovské, divná odbočka k Russwormově a Langově historii, a ta se odehrála mnohem dřív, řádově o pět let. Třetí díl dorazím, ale nic už od toho nečekám.

Miruš
08.04.2015 2 z 5

Přečetla jsem jen něco.... moc mě to neoslovilo, moc dějepisu a méně děje..

DanielaH
23.01.2014 3 z 5

Tato kniha už se mi tolik jako Meč magistra medicíny nelíbila

Praha 17. století popravčí, kati kat Mydlář, 1572-1664

Kniha Kati ve službách císařů, Kronika katů mydlářů je v