Kašpárek v pekle

Kašpárek v pekle https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150382/kasparek-v-pekle-150382.png 4 10 7

Kašpárek s Honzou jdou do pekla vysvobodit princeznu, kam se nebohá dostala po zvolání pana krále, aby si ji čert vzal.

Ctirada
21.09.2023 3 z 5

Básničky Jiřího Žáčka mám moc ráda, proto jsem se s dětmi pustila do této knihy.

Příběh Kašpárka, Honzy a Majdalenky je jednoduchý, žádné složité odbočky a komplikace. Co ho odlišuje od běžných pohádek, jsou slovní hříčky, kterých je pohádka plná. Já jsem si to užívala, ale mám pocit, že pro naši čtyřletou Majdalenku bylo vyjadřování moc květnaté a občas se v tom ztrácela.

Určitě stojí za přečtení, jen zvažte, zda pro vaše dítě nebude pohádka příliš "ukecaná".

Monike
06.06.2022 5 z 5

Muj ctyrletak si ji vybral dle obalky s certiky a totalne nas uchvatila.

Turlogh
23.05.2021 4 z 5

Veselé putování Kašpárka, tentokráte jde zachránit s Honzou princeznu Majdalenku do pekla před svatbou s Luciferem. Vtipné veršovánky, některé povedené více, jiné méně, vše doprovázeno famózními ilustracemi Karla Franty. Malým dětem lze doporučit. Howgh.

Jessica007
28.08.2020 5 z 5

Předčítala jsem knížku dceři, když byla malá. To byla zrovna knížka vydaná. Líbila se nám a ilustrace také.

Jessybelle
14.12.2017 5 z 5

Četla jsem se synem, který je ve druhé třídě. Četl to sám, líbilo se mu to, u některých vět se smál, některé verše se sám od sebe naučil. Obrázky byly také vítané a pěkně příběh doplnily.
A mě se to také docela líbilo. Hlavně, že syn byl nadšený... Je lepší číst s dítětem, které se na knihu těší...než s tím, které je otrávené...

mot33
07.01.2017 3 z 5

Trochu v rýmu trochu ne Žáček nevím nevím ilustrace tomu dodávají super styl a ten tuto knihu zachraňuje.

Jelitovna
06.03.2013 5 z 5

Svižné čtení, lehce v rýmu, mně se líbí, asi ne každýmu. Vzhledem k pestré a tak nějak nepohádkové slovní zásobě se možná nehodí pro nejmenší čtenáře.

peklo Kašpárek

Jiří Žáček
česká, 1945
1983  88%Aprílová škola
2010  91%Krysáci
1996  92%Slabikář
2015  86%Ezopovy Bajky
2007  81%Okurková sezóna

Kniha Kašpárek v pekle je v