Kameny, smutky, sny

Kameny, smutky, sny https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/108060/bmid_kameny-smutky-sny-z2P-108060.jpg 5 3 5

sika444
04.11.2019 5 z 5

Zkrátka jeden z nejlepších básníků. Bohužel, jsme odkázáni na překlad, a protože básně jsou těžké, je velmi obtížné proniknout do Mandelštama plně. Jeho básně ze 30. let jsou nesmírně silně, reflektují blízkost tušené smrti a osahávají doslova každý kámen a molekulu vzduchu. Skvělá kniha, škoda, že náklad byl zničen. Takto celistvě není Mandelštamovo dílo v žádné jiné edici. A to měli překladatelé k dispozici jen ta vydání básní, která se v 60. letech podařilo propašovat do časopisů v Arménii a Kazachstánu. Obdivuhodné ediční dílo!

lukous
26.02.2017

Moravskoslezský kraj..? To někde bude, to je jisté..!

lukous
26.02.2017

A dyť není zas až takový problém knihu sehnat v knihovně.. Odkud jste..?

elfos
07.02.2012

Mimochodem, má překrásnou obálku. I název. Jistě to platí i o obsahu, jak bych se ráda jednou přesvědčila.... Vím, že je velmi malá šance.. ale ráda bych.

HTO
04.02.2012

Pokud by se někdo divil, jaktože je tady kniha, jejíž náklad byl zničen: náklad knihy Kameny smutky sny byl skutečně počátkem normalizace zničen. Ale jednou ve vinárně mému vzácnému příteli K. vyprávěl Václav Daněk, který se spolu s Janem Zábranou na svazku překladatelsky podílel, že pár kusů knih z nákladu se podařilo několika nadšencům zachránit. Takže pokud ji někde uvidíte, jedná se o opravdový unikát.

Osip Mandelštam (p)
ruská, 1891 - 1938
1976  67%Pieseň lásky
1985  100%Ústa slunce
1970  100%Kameny, smutky, sny
2003  88%Hliněný život
1992  82%Prózy

Kniha Kameny, smutky, sny je v