Kalné vody

Kalné vody https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/18831/kalne-vody-18831.jpg 4 129 18

Kay Scarpettová série

Násilná smrt novináře ve střežené loděnici, kam americké námořnictvo odkládá vysloužilé lodě, otevírá závažný případ celosvětového významu, na jehož vyřešení se významnou měrou podílí Kay Scarpettová, poradkyně FBI pro soudní patologii. Se svými nejbližšími spolupracovníky objeví spojitost vraždy novináře s utajovanou akcí fanatické sekty, která se snaží získat štěpný materiál k výrobě atomových zbraní z odložených plavidel americké armády. Teroristé obsadí jadernou elektrárnu a hrozí katastrofou - ve chvíli, kdy všechna opatření selhávají, odvážná lékařka neplánovanou akcí obrátí situaci ve prospěch oficiálních složek.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Knižní klub , Euromedia

Cause of Death , 1996

Bedřich63
Bedřich63
09.06.2023 3 z 5

Pro mě byl tento díl nezajímavý, skoro až nudný. Jako kdyby tento díl autorka psala z povinnosti. Popisy osob, vztahů, prostředí podávány tak trochu reportážním způsobem. No a to, že čtveřice hlavních postav řeší i možnou jadernou katastrofu a mají tam navíc hlavní roli, zavání tak trochu superhrdiny. Kay je tak ale profilovaná i v předchozích dílech.
Dám této sérii ještě šanci, snad se v dalším díle dočkám kvalitnějšího příběhu.

TeaPeter
TeaPeter
12.10.2022 3 z 5

Čtení této knihy mi šlo jak psovi pastva. Motiv sekty byl zajímavý, ale plynulost děje ubíjely detaily nepříliš harmonického vztahu Kay a Lucy (jedna paličatá, druhá na zabití - tak co z toho může být). A ten konec jak z céčkového thrilleru... Přemýšlím, jestli mám vůbec dát šanci dalšímu dílu.

ivzu77
ivzu77
24.07.2021 4 z 5

Tak za mne další super příběh, četlo se to úžasně. Kay, Marino a Benton jsou skvělé postavy. Jdu hned na další díl série.

bigben
bigben
04.04.2021 4 z 5

Příjemná detektivka, žádné bestiální vraždy, úporná hlavní hrdinka...jen ten příběh mě moc neoslovil...obsazení jaderné elektrárny vyřešila v podstatě sama a rychle..

georginaa
georginaa
08.11.2020 5 z 5

Dalo by se říct, že každá fanatická sekta je sama o sobě hrozba. Jsou tak sehraní, neviditelní, že je těžké je vždy odhalit. Dokud ovšem nepřijde chyba, kterou Kay odhalí a vše vede k utajovanému vyšetřování. Opět čtivá kniha plná napětí.

gambinka87
gambinka87
02.03.2020 2 z 5

Dostala jsem pár knih k Vánocům, bohužel ne od začátku, ale i tak mne to bohužel moc nenadchlo. Kniha má dobrý potenciál, zajímavý příběh a zápletku (ta finální je nakonec zajímavější než vyšetřování předešlých mrtvol), ty nejsou ale úplně ideálně využity. Za mě jsou příliš ručivé či nezajímavé odbočky do osobního života Kay a často nicneříkající dialogy.

lancelot
lancelot
26.09.2019 3 z 5

Další kniha od Cornwellové, ale opět nemůžu hodnotit výše, než jen na tři hvězdy. Začátek a půl knihy celkem fajn čtení, kde bych i dal víc hvězd. Škoda , poslední část knihy mě moc nebavila a nepřišlo mi to moc reálné.

Bediczek
Bediczek
19.07.2018 4 z 5

3,5 * lepší průměr. Kay je typická Marry Sue. Na knize je zpočátku zábavné mysterium utonulého potápěče, které ale když se odhalí, klesne kvalita o třídu.

moudivlacek
moudivlacek
30.05.2018 4 z 5

Další dobrý příběh s Kay, je neuvěřitelné, co se vše vyvrbilo a na co vše Kay přijde díky jedné mrtvole, o které se Kay někdo pokouší přesvědčit, že to vlastně je jen nehoda. Ale Kay něco nehraje, záhy do toho zasáhne i Lucy, řeší se tu i budoucnost vztahu Kay a Bentona, prostě stále se něco děje.
Každopádně tématika tohoto druhu zla je čím dál víc aktuálnější a to mě děsí.

Kerberos
Kerberos
18.06.2017 4 z 5

Dobré,ale aby z Kay nebyl nakonec nebyl superhrdina

Miruš
Miruš
10.05.2017 5 z 5

Další ze série skvělých knížek této autorky ;-)

Radous
Radous
09.04.2017 3 z 5

První poloviny knihy slibuje kvalitní detektivku, pak se to začne ubírat trochu nečekaným směrem. Finále je jak z tuctového béčkového thrilleru. Škoda, už jsem si říkal, že došlo konečně ke zlepšení. No nic, tenhl vlak jede dál.

renefer
renefer
14.02.2017 3 z 5

Slabší díl, začátek byl vcelku slibný, ale konec ve spojení s teroristy, osvobozením a rychlým závěrem takový nějaký nedodělaný...

LutherKing
LutherKing
20.02.2016 4 z 5

Celkem dobré pokračování.

nova8907
nova8907
12.11.2014 2 z 5

Mám ráda knihy od Cornwelové,ale zrovna tato se mi nečetla tak dobře,jako ostatní.Více politicky založená a chvílemi jsem ani nevěděla o čem čtu..Pro mě jedna z horších knih od této spisovatelky.....

kalache
kalache
25.01.2014 3 z 5

Hlavně, že to dobře dopadlo.....

astroweb
astroweb
21.01.2014 3 z 5

Nebylo to vyloženě nezáživné, z počátku příjemné překvapení, pak trochu příliš popisné a finále z nukleárními teroristy poněkud nadsazené.

mechulka
mechulka
11.01.2014 5 z 5

Další kniha s Kay, která mě nezklamala. Napínavá kniha až dokonce.

Patricia Cornwell
americká, 1956