Jsi mrtvej, tak nebreč

Jsi mrtvej, tak nebreč https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/6378/jsi-mrtvej-tak-nebrec-6378.jpg 4 14 5

Příběh plný napětí a nečekaných zvratů se odehrává v prostředí předrevolučních podvodníčků a kšeftařů, z nichž někteří dnes kormidlují českou ekonomiku podobnou ementálu. Drama dvou grázlů a jedné křehké dívky, která neztratila ideály, zavede čtenáře do konce 80. let. Tehdy sice jedna životní etapa mladých lidí pomalu končila, současně už vak klíčila nová doba. Detektivní román známého televizního reportéra a spisovatele Josefa Klímy Jsi mrtvej, tak nebreč! Rozebírá základní konflikt, ve kterém postavy žijí a který nevymetly ani cinkající klíče brutální, žravý materialismus proti lehce mimotnímu, tápavému idealismu. Kniha je originálně zabalena do seskládané původní mapy. Kniha je zařazena v kategoriích ... celý text

Canniosh
08.01.2023 2 z 5

Jako kdyby si kniha nesla ten šmrncovní ráz jako zpočátku po celou dobu, tak je to pecka jak vyšije. Takhle se to po objevení mrtvoly nějak zaseklo, namísto děje se omílaly myšlenky hlavních postav, a to ještě tak nějak psychedelické. To, že se vše odehrávalo v pár dnech, to bylo příjemné, aspoň vše bylo jaksi čerstvé, ale já se prostře ne a ne začíst. Na závěr jsem čekal, s čím se autor vytasí, jak knihu zakončí, ale nestalo se nic, tak kam to směřovalo, tam to došlo. No nevím, jsem z knihy nějaký rozladěný, musel jsem se nutit, abych ji vůbec dočetl.

Katka2382
14.05.2020 5 z 5

Moc pěkná a čtivá kniha.Má takovou zvláštní atmosféru.

medlovice
10.02.2020 4 z 5

Příběh z doby, na kterou jsme už zapomněli, protože jsme zapomenout chtěli. Doba veksláků , malých i velkých podvodníčků , kteří ale jdou přes mrtvoly. Osamělý život Jitky je naplněn smutkem a pocitem prázdna, bezmoci , strachu a nejistoty. Takže co se změnilo ?
Z prodejen Tuzexu je jiná prodejna a grázlové jsou pořád stejní. Jen jsem si připomněla dobu dospívání a jen nerada srovnávám , kdy bylo líp.
Ten obraz stromu s kořenama vzhůru a větvema dolů bych ráda viděla. Jitka, i se svým přesvědčením o víře byla sympatická osoba.

nadakar
09.05.2014

Super kniha, která má spád a dokáže Vás připoutat do poslední stránky a nedokážete se od ní odtrhnout. Stojí za přečtění, doporučuji.

zanetamel
05.03.2013 4 z 5

Od knihy jsem čekala trochu víc,ale za přečtení rozhodně stojí.Nešmůžu říct,že bych se nudila.