Jsem single a pomstím se

Jsem single a pomstím se https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/219890/mid_jsem-single-a-pomstim-se-Z4Z-219890.jpg 4 159 55

Suzie Millerová radí ve svém sloupku zoufalým a zhrzeným ženám v problémech s láskou. Sama se však necítí o nic lépe. Jak to, že zase dostala kopačky? Po dalším nevydařeném vztahu, tentokrát s kolegou z práce, se s tikotem biologických hodin a pifkou na celý svět rozhodne, že nastal čas, aby svým bývalým láskám dala za vyučenou. A začne se všem svým ex originálním způsobem mstít. Vzniká tak řada komických situací, ve kterých ji bok po boku provází kamarád Drew. Jenže Drew má před svatbou a se Suzie je mu nezvykle dobře. Že by špatná volba? A jsou opravdu všichni muži prevíti?... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Single Woman Seeks Revenge , 2013

kacenka6144
27.02.2024 4 z 5

Na začátku jsem nevěděla, co od knížky čekat. Suzie je novinářka se smůlou na chlapi. V jisté životní etapě se rozhodne všem jim to nandat a s nevšedním elánem a vynalezavostí se do toho úkolu pustí. Jízda je to trochu divoká, ale na jejím konci ji čeká veliké překvapení.

Katarzyny
26.01.2023

Nějak jsem se nemohla začíst. Nakonec jsem to vzdala a knihu nedočetla. Třeba se k ni jednou vrátím, kniha mě ale zklamala. Čekala jsem víc.

Calypso
16.12.2022 2 z 5

(SPOILER) Tento typ literatury běžně nevyhledávám, ale téma (ideálně ženské) pomsty je mé oblíbené, navrch rozkošně kýčovitá obálka. Oceňuji také, že se děj neodehrává ve stereotypním Londýně (i když to mou averzi k současné anglické kultuře nijak neumenšuje).

Tím výčet kladů pomalu končí. S hlavní hrdinkou se, mimo hlavní téma, sympatizovat nedá (není ani schopná se sama o víkendu zabavit) a romance s jejím kolegou je, i na poměry žánru (alespoň myslím), plytká a navíc nemorální. Kolega je totiž již řadu let šťastně zadán a chystá se vstoupit do manželství, až po trávení času se Suzie si uvědomí, že svou nastávající 'nemiluje' a nemilosrdně jí to sdělí. Poté odpustí Suzie, že se v opilosti rozdováděla jinde (přestože se chtěla chlapům už jenom mstít) a Suzie se v duchu dušuje, že už se tak pitomě nikdy chovat nebude. Ach můj Bože, jak by řekla Janice Litman-Goralnik.

Osobně by mě víc zajímala pomsta odkopnuté snoubenky. To by mohlo být zajímavé, minimálně budila dojem, že disponuje větší mozkovou kapacitou.

Veronika33
02.10.2022 3 z 5

Kniha, ktorú zaraďujem do kategórie "oddychovka na pláž". Nič svetaborné (to asi ani autorka nemala v úmysle), miestami strašne naivné, ale celkom dobre sa čítala. Presne spĺňala moje požiadavky vypnúť, relaxovať a nič zložité neriešiť. Taká jednorázovka, ktorú prečítate a pošlete ďalej.

viki77
30.09.2022 5 z 5

Hezká kniha a oddechová kniha

MišusWinner
07.09.2022 5 z 5

Velice hezká knížka, romantiky a humoru. Suzie se mi jako postava líbí a držela jsem ji pěsti ve všem. Taková oddechova knížka.

petusska01
06.08.2022 2 z 5

Príbeh ako taký nie je zlý, dej je zasadený do prostredia novín, do písania stĺpčeka pre ženy. Dvaja kolegovia, ktorí sa zblížia, keď spolu trávia čas. Štýl písania autorky bol tiež príjemný. Ale to je bohužiaľ všetko. Dve hlavné postavy a ja sa neviem rozhodnúť, ktorá z nich mi viac liezla na nervy a ktorá sa správala viac detinsky, nakoľko im ťahá na 40ku. Suzie bola ako vypustená z reťaze, a napriek tomu, že niekoľkokrát povedali o nej že nie je hlúpa, tak ako sorry ale bola. Drew bol síce z detstva traumatizovaný a našiel si lásku takú akú si našiel, ale zrazu bol postavený pred túto "úžasnú" osobu a uvedomil si svoju chybu v 16ročnom vzťahu. Nie som úplne nadšená postavami, ktoré sa správajú až tak mimo svojmu veku, ale túto to bolo pre mňa nejako neprekonateľné a preto sa mi to nepáčilo. Aj ten koniec bol taký nedostatočný po tom všetkom, a tie záchvaty plaču tak to už bolo moc.

marina4088
04.06.2022 4 z 5

Ze začátku jsem knize moc nedávala. Přece jen má jen něco přes 200 stran.. za to měla malé písmenka (brr..)

Jsem single a pomstím se přesto byla super oddechovka na dvě odpoledne. Byla zábavná, dejme tomu poučná, romantika by se tam taky našla (i když za mě tam být ani nemusela.)

Sledujeme to vyprávění z dvou pohledů - Suzie, která se cítí zlomeně ze všech těch chlapů, se kterými jí to nevyšlo a Drew, který má od střední stále tu stejnou holku, se kterou je jen z důvodu, že to prostě funguje, ale lásku necítí. Jeho snoubenka je teda dost oříšek, nevím, jestli bych s někým takovým dokázala strávit 16 let života pro nic. :D

Už jen podle tohohle je jasné, jak celá kniha skončí. Jak jsem psala, romantická linka tam za mě nemusela být, ale i přes to mi tam nijak nepřekážela, jen mi občas vadilo, že Suzie nedokáže vidět to nejvíc očividné.

I přes to jsem nakonec byla s knihou víceméně spokojená a možná bych uvítala nějaké pokračování jejich vztahu, hlavní hrdinka prostě měla něco do sebe.

applause
18.04.2022 4 z 5

Tahle kniha mě hodně překvapila. Sama bych si ji už kvůli vyzývavé obálce a vodoo panence nekoupila, ale když jsem ji dostala od kamaráda, tak jsem si ji musela přečíst. A ejhle, ona to nebyla takova kravina, ale vcelku čtivé a napínavé vyprávění, které jsem prožívala s hlavní hrdinkou. Poučení této knihy je "Nehledat někoho dokonalého, když ho máme před sebou, jen ho kvůli vlastní omezenosti nevidíme."
Doporučuji.

Angelika92
25.02.2022 5 z 5

Velmi čtivá, vtipná kniha. Za mě super oddechovka.

Niu
03.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Pěkná oddechovka, když chcete mít pocit zadostiučinění. Kdyby to jen zůstalo v tomto duchu. Ten závěr se mi moc nelíbil. Za to hvězdička dolů. Autorka to mohla nechat tak, aby ukázala, že ženy můžou za sebe bojovat a umí to pěkně tvrdě. Neplést tam vztah s posledním trollem. Takoví Alexové nebo Patricové přesně tohle do života potřebují, protože těm projde všechno. Já se u toho bavila. Hm, Emily - ta byla fakt chladná bez projevu citu, manipulativní mrcha. Během čtení jsem měla radost, že jim to konečně někdo ukázal, ale po závěru to bylo jen další dílo, kdy hlavní hrdinka se musí omlouvat :o( Chlapi takové pocity nemají, zajímavé...

Karina_
07.09.2021 4 z 5

Velmi vtipné, oddechové a ráda si ji přečtu někdy znovu.

speciale88
11.08.2021 5 z 5

Hezké oddechove čtení. Za odpoledne přečtené.

Petrasim
22.03.2021 3 z 5

Pro mě teda nic moc. Taková slaďárna. Četla jsem jen kvůli výzvě.

Ladyhawke1983
18.09.2020 odpad!

(SPOILER) Za mě bohužel velký palec dolů. Knihu jsem četla jen a pouze kvůli čtenářské výzvy, několikrát jsem ji měla chuť zahodit někam do popelnice. Kniha o slepici, která měla smůlu na chlapy (která kazí jméno pravým feministkám), a musí se veřejně pomstít a zostudit každého svého ex, včetně toho, se kterým chodila přes léto v patnácti. Nakonec však není o nic lepší.
Nejsem žádný romantik, šla jsem do čtení vědomě, doufala jsem, že kniha bude alespoň vtipná. Jediné, čemu jsem se však zasmála, byl sarkastický prodavač v obchodě s obleky.

ladyxx
10.09.2020 2 z 5

Příběh o ženě, která má neuvěřitelnou smůlu ve vztazích (no, za 16 let 3x zlomené srdce není taková hrůza, podle anotace jsem to čekala mnohem mnohem horší) a o jejím kolegovi, který se za 34 let života ani jednou do nikoho nezamiloval (jasně, to je vážně uvěřitelné). Už od začátku je čtenáři jasné, kam tohle směřuje. Knihu jsem si přečetla díky čtenářské výzvě, jinak se takovým klišoidním slaďárnám vyhýbám, asi jsem na ně moc velký realista. Jediným kladem knihy je její zábavnost.

ManitraM
22.07.2020 4 z 5

Tahle kniha mě na rozdíl od druhé knihy autorky o dost více pobavila, i když je stejně nenáročná a čtení spíše na dovolenou.

TerezaaBaarova
15.07.2020 2 z 5

Jednoduchá. Nenáročná. Lehká oddechovka. Průměr.
Hlavní postava je tragicky vtipná ženská, co se trápí se vztahy.
Knížku jsem zhltla běhen dvou večerů.
Tímhle bych to shrnula, není asi víc, co říct.

janina66
05.04.2020 4 z 5

Výborná čtivá oddychovka, vhodná v tomto náročném období. Místy velice vtipná. Prostě pohodové čtení, které jsem zvolila po čtení 3-4detektivek.

Ivet1990
21.03.2020 3 z 5

Čekala jsem to horší. Kniha je nenáročná oddychová. Člověk se u ní i chvílemi zasměje.

muži novináři Velká Británie pomsta romantika vztahy fotbal, kopaná

Tracy Bloom
anglická
2014  66%Žádný sex, je úterý
2014  70%Jsem single a pomstím se

Kniha Jsem single a pomstím se je v