Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 547 163

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

Kami33
Kami33
27.02.2024 5 z 5

Hezká knížka. Děj pěkně odsýpá, a i když pachatel mi byl jasný už zhruba od poloviny, přesto byl konec napínavý.

Disease
Disease
26.02.2024 5 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od Robothama četl. Pátrání sice začíná pozvolna, ale finále je fakt ukrutný.

martenkaaa
martenkaaa
01.02.2024 5 z 5

Po přečtení “Řekni lituji" si kladu jednu jedinou otázku - jak je sakra možný, že série Josepha O'Loughlina nevisí na prvních místech světových žebříčků, ze kterých na nás místo toho křičí knihy s absolutně klišoidními a předvídatelnými příběhy, které jsme vlastně všichni četli už několikrát?
Michael Robotham je králem svého řemesla. Dokáže čtenáře neskutečně polapit, vtáhnout do děje a vyvolat v něm tak obrovskou škálu pocitů a emocí. A Joea prostě nelze nemilovat. Až na pro mě slabší Vraky (a to je jen proto, že mně není téma, do kterého je kniha zasazena, blízké), je každá Robothamova kniha napsaná vždy o laťku výš. A "Řekni lituji" mne totálně vystřelilo z trenek. Knihu jsem přečetla za pár hodin a rozhodně nelituji. Ale litovat budu, až budu mít přelouskanou tuto fantastickou a nervy drásající knižní sérii.

knihomolkadorfa
knihomolkadorfa
11.12.2023 5 z 5

Skvělé !!!

AndreaTH
AndreaTH
30.10.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha od tohoto autora a hned jsem si pořídila další. Inteligentní thriller, který vás drží od začátku do konce v napětí. Bomba, nemám jiných slov.

Agatha84
Agatha84
11.10.2023 5 z 5

Přečeno již podruhé a mé emoce zůstaly nedotčeny. A přestože jsem i přes mou hodně slušnou amnézii na jakýkoli přečtený obsah starší dvou let tušila, kdo by mohl být oním zlounem, bála jsem se pořád stejně.
Tuhle sérii asi regulérně miluji

Bedřich63
Bedřich63
30.08.2023 5 z 5

Celá série o Josephu OLoughlinovi a jeho pomoci policii při vyšetřování zločinů je velice vydařená. Jednotlivé díly si dávkuju v menších časových odstupech, abych se měl na co těšit. Příběh je to zajímavý, vyprávěný ve dvou časových liniích, které se postupně přibližují, až se na poslední stránce knihy protnou.
Těším se na další pokračování.

Zuzulinka
Zuzulinka
25.08.2023 5 z 5

Pecka! Pustím se tudíž do další tvorby tohoto autora.

hannina
hannina
19.05.2023 5 z 5

Únos dvou problematických dívek vzbuzuje v provinčním městečku kontroverzní reakce. Nicméně vyšetřování ustrne v mrtvém bodě. Po třech letech se jedna z nich objeví, bohužel bez známek života a vyšetřování znovu ožívá, přičemž vstupuje na scénu klinický psycholog Joseph OLoughlin. Prostě psychothiller jak má být. Posledních 50 stránek šlo vše stranou a musela jsem to dočíst....

klokan.1905
klokan.1905
24.07.2022 5 z 5

Řekni lituji...
Již šesté pokračování ze série Joseph O'Loughlin... Zajímavé je už to, že tento díl vyšel v České republice jako první... Já jsem se k sérii dostal až v momentě, kdy Moba nakladatelství vydalo i předchozích pět, takže jsem se k němu dostal až nyní... Po přečtení tohoto pokračování musím konstatovat, že tento díl byl suverénně nejlepší... Předchozí Vraky jsem poměrně zkritizoval, teď mi nezbývá než chválit až do nebes...
Něco málo k samotné knize...
Ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu se během noci zmizí dvě patnáctileté kamarádky - Piper Hadleyová a Natasha McBainová... Dívky se policii nepodařilo najít... O tři roky později dochází k dvojnásobné vraždě v domě, kde kdysi žila Natasha se svými rodiči... K vyšetřování případu se samozřejmě nachomýtne i klinický psycholog Joseph O'Loughlin...
Máte se nač těšit... Tomuhle pokračování nechybělo vůbec nic... Zasloužených pět hvězdiček...
Malé info... Kniha Řekni lituji - v pevné vazbě je v současné době špatně k sehnání, nebo za dost vysokou cenu v antikvariátech... Můžete si ji však lehce zapůjčit ve veřejných knihovnách...

Didi15
Didi15
18.07.2022 5 z 5

Tak tohle byla opravdu radost, nechápu, že jsem na tohoto autora narazila až teď. Budu muset vše napravit a tuhle knihu vřele doporučuji:)

Melodiel27
Melodiel27
20.06.2022 5 z 5

Jednim slovem wau! Prvni kniha od tohoto autora a moc me bavila. Skvele zvraty a rychly spad - zadna hlucha mista. Pachatele jsem neodhadla. Typ jsem mela a i jsem jasala, ze jsem po dlouhe dobe spravne zapatrala. Marne :D
Jen nechapu komenty typu, ze je skoda, ze se neobjasnily prvni dve vrazdy. Podle me je to preci jasny kdo a proc to udelal.
Kniha se vyplatila a doporucuji!

vera4669
vera4669
23.04.2022 5 z 5

Tohle je prostě dokonalost, thriller jak má být. Autor mě baví víc a víc, nepotřebuje nechutné scény a xx rozebrání násilí, přesto vás naprosto pohltí a čtěte a čtěte.. Dokáže mě dostat tím stylem, že nevnímám okolí, srdce mi tluče a já prožívám celou knihu naplno.
Málo takových autorů :)
S radostí se jdu pustit do dalšího dílu

jirimatejka
jirimatejka
25.01.2022 5 z 5

Výtečné čtení, napínavý příběh, zajímavé posty. Líbilo se mi střídání pohledu unesené Piper a Joe O'Loughlina. Trochu mě mrzí, že nebyly vysvětleny dvě vraždy z úvodu knihy, ale i tak je to za 5*.

Selket
Selket
15.09.2021 4 z 5

Konec mi přišel trochu přepálený, alespoň co se týká charakteru O'Loughlina a některé veci mě trochu štvaly, pro příklad to, že inteligence hlavního hrdiny je zvýšena tak, že se z jeho nadřízeného udělá přímočarý nesnášenlivý ignorant, některé nelogické detaily nebo to, že byl osobní život hrdiny spíše rušivý, než doplňující. Jinak jde o svižnou napínačku, která se čte jedním švihem.

Mandlevest
Mandlevest
24.08.2021 5 z 5

Tak jsem si po předešlé detektivce dokonale spravila chuť :-). A ten konec, krása nesmírná :-):-) a navíc další díl v dohlednu, těším se moc. O této sérii jsem už napsala spoustu superlativ (a nejen já). A musím říct , že jsem ji objevila jen a díky Vám, milí uživatelé této úžasné databáze, která mi nesmírně rozšiřuje čtenářské obzory. Takže velké díky všem nadšencům této jedinečné série a samozřejmě panu autorovi, protože píše skvěle. Tyhle knihy prostě nejsou pouze kvalitně odvedené "řemeslo", je tam kus srdce a je to znát. Na pokračování si ještě chvíli počkáme, ale nesmutnim. Čekají mě Borjlindovci a s nimi další lidsky skvělá partička a také Daniel Cole, můj čtenářský objev minulého roku. Prostě podzim bude nabitý skvělou četbou, která určitě potěší. A snad, doufám, nejen ona:-).

Wabinka
Wabinka
27.07.2021 5 z 5

Další skvělá kniha M. Robothama. Postava psychologa Josepha se opravdu povedla, baví mě v této sérii sledovat kromě případů samotných i jeho osobní život.
Těším se, že se na podzim dočkáme vydání nové Robothamovy knihy.

berila
berila
29.06.2021 4 z 5

4 * jen kvůli tomu, že autor vlastně nepodal vysvětlení k prvním vraždám, kterými příběh začíná. Ale jinak dobrý thriller, jako ostatně všechny od tohoto autora.

Pavlina50
Pavlina50
05.05.2021 5 z 5

Tak tohle byla opravdu parádní jízda. Do knihy jsem se neskutečně začetla hned od první stránky a pak už jsem neměla šanci, takže jsem četla hluboko do noci, dokud jsem neotočila stránku poslední.
Kniha se čte opravdu sama, výborně se mi orientovalo i vcelku ve velkém množství postav, s čímž u hodně knih mívám docela problém.
Sebemenší problém mi nečinila ani docela velká rozsáhlost knihy (cca 500 stran), v tomto případě díky neskutečnému spádu knihy jsem ji ani nevnímala. Každá kapitola měla smysl, žádné části knihy na mě nepůsobily jako zbytečné a navíc, nenudil mě ani jeden odstavec. Každá z tohoho velkého množství stran posunovala děj rychlým tempem dopředu.
Zápletka knihy byla velice dobře promyšlená, nepřekombinovaná a měla naprosto jasnou logiku.
Asi v půlce knihy jsem nabyla dojmu, že jsem pachatele naprosto jistě odhalila a po dlouhou následující dobu jsem se v tomto jen utvrzovala, zejména proto, že i vyšetřovatelé se postupně dopracovávali k podobnému závěru. Tak jsem byla evidentně pyšná, že jsem na autora „vyzrála“, ovšem nakonec to byla úplně předčasná radost. M. Robotham nakonec vše tak krásně zvrátil a předložil opět tak nečekanou finální pointu, že jsem opět zůstala jen koukat s otevřenými ústy.
Skvělé! Myslím, že v tomto žánru se jedná o jeden z thrillerů nejvyšší kvality. Den a noc strávené nad touto knihou opravdu nepovažuju za promrhané.

Pája699
Pája699
15.03.2021 5 z 5

Tak v tomhle příběhu určitě nebylo o napětí a zvratů nouze. Prostě perfektní thriller se sympatickým a milým psychologem Josephem. Moje druhé setkání s autorem a určitě ne poslední. Jeho knihy se čtou prostě sami. Zamilovala jsem se :-) Vyprávění z pohledu Piper a vyšetřovatelů mě bavilo. Kdo unesl před třemi lety dívky z pouti? Adeptů na pachatele je v celé knize víc nez dost. Já si tipla správně, ale z odhalení jsem byla teda trošku rozčarovaná. Tohle si prostě musíte přečíst.