José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče

José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222078/bmid_jose-mourinho-zivot-a-nazory-chariz-Vbs-222078.jpg 4 15 5

Portugalský trenér, který uspěl nejprve doma s FC Porto, pak i s FC Chelsea, v Interu Milán, Realu Madrid a nyní opět vládne na lavičce Chelsea. Bouřlivák, provokatér, stratég, jeden z nejlepších koučů poslední doby. Díky neuvěřitelnému vítězství v Lize mistrů, které s FC Porto získal v roce 2004, dostal nabídku od ruského miliardáře Romana Abramoviče vést jeho britský velkoklub, FC Chelsea. Tam získal hned v prvním roce s týmem nejen titul, ale i ligový pohár. Nakonec se v roce 2007 musel s prestižním postem rozloučit, ale pověst si hned napravil v Itálii, kde opět v první sezoně získal s Interem Milán titul, ale také znovu i Ligu mistrů. Jeho působení v Realu Madrid bylo znovu zprvu úspěšné, získal titul, ale po sérii neúspěchů post trenéra opustil, aby se opět vrátil do Chelsea, která se pod Rafaelem Benítezem trápila.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

José Mourinho: The rise of the Translater , 2013

Venda32
13.03.2022 4 z 5

Druhá kniha o Mourinhovi. Na plný počet hvězd mi schází trošku více vyjádření dalších kolegů či hráčů trošku významnějších než ti, kteří v knize jsou. Dalším mínusem jsou citáty Joseho na konci. Jedná se o výtah vět uvedených v knize dříve.

Honza89
23.04.2019 4 z 5

Byť mě biografie napsané novinářem většinou nebaví, v tomto případě jsem měl prožitky velmi pozitivní. Kniha o "Special One" je sepsána poutavě a přináší hodně zajímavostí. Výborným zpestřením jsou náhledy do taktiky Mourinha.

Tuzinho
05.10.2017 4 z 5

Jako fanoušek Chelsea mám Josého prostě rád. Je to Special One a to mu navždy zůstane, ať se stalo cokoliv. Díky knize jsem se dozvěděl, jak vlastně celý ten příběh začal a jaké krůčky ho v jeho kariéře postupně směrovaly mezi elitu trenérů. Kniha je okořeněná o taktické rozbory důležitých zápasů či nespočet prohlášení, kterými novináře lákal na sebe, aby jeho hráči měli klid.

Djkoma
17.11.2015 4 z 5

Nejde o takový životopis, jaký by si osobnost Special One zasloužila, ale v češtině v současnosti není lepší kniha o tomto jedinečném trenérovi. Nejzajímavější pro mě je část méně známá a to Mourinhovo dětství, jeho zasazení do portugalského kontextu a postupná cesta ke slávě (přes tlumočníka až na hlavního trenéra). Většina knihy se týká snahy popsat Mourinha "z venku", z pohledu novinářů, kontextu důležitých okamžiků a mnoha svědectví spíše méně známých fotbalistů.

Pelly
18.04.2015

Zdařilá a inspirativně působící monografie. Autor vycházel z poměrně širokého spektra nejrůznějších zdrojů (mj. třeba i z vlastního rozhovoru s Jiřím Jarošíkem) a zaměřil se na řadu pozitivních, ale nevyhýbal se i některým negativním stránkám osobnosti světoznámého portugalského trenéra. Kniha je navíc doplněna stručnými nákresy a rozbory několika výjimečných utkání Benfiky Lisabon, FC Porta, Chelsea, Interu Milán a Realu Madrid, odehraných pod Mourinhovým vedením.

životopisy, biografie sport Portugalsko trenéři pro trenéry fotbal, kopaná

Autorovy knížky

2014  80%José Mourinho - Život a názory charizmatického kouče